Şimdi Ara

intel i5 3570 3.4ghz sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • intel i5 3570 işlemcim var çalışma hızı sabit 3.4ghz mı olması lazım yoksa oynamasımı lazım normal şartlarda. mesela birşey çalışmıyorken 1.6ghz sonra 3.1ghz çıkıp değişmesi flanmı lazım

• gustawa G kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz durum biosta mevcut power saving ile alakalı bir şey. Intel speedstep olarak geçiyor. Herhangi bir işlem yapmıyorken düşer frekans mesela bende i5 2500k var o.c ile 4.3 ghz'de çalıştırıyorum ama boştayken 1600 mhz'de çalışıyor. Bu iyi bir şey hem az enerji harcar hem yormaz kendini de sistemi de. Oyun vs işlemci gücüne ihtiyaç duyduğunuz bir uygulama açtığınızda turboya geçer en yüksek frekansı kaç ayarladıysanız ona yükselir.
  • Tamamdir tesekkurler peki bunu 3.4gh e sabitleme yapiliyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gustawa G kullanıcısına yanıt
    Evet yapılıyor. Intel EIST (speedstep) şeklinde biosta bir ayar olacak onu ve C1E gibi C-states denen power saving özelliklerini disable yaparsanız (thermal monitor hariç) voltaj düşürmeden sabit max frekansta çalışır makine. Ama bunu önermiyorum, fazla ısı-fazla power-gereksiz tüketim demektir.

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 14 Mayıs 2015; 20:39:52 >
  • Tamam saol yorumun icin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.