Şimdi Ara

Intel entegre grafik özellikli 45nm Nehalem işlemcilerini iptal ediyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben yanlis hatirlamiyorsam boyle olacagini soylemistim 2008'de... Bu AMD Fusion icin verilen bir projeydi ve Intel ben yapacam diye atlamisti.. Cok erken boyle seyler icin...

hayir yani "AMD neden geriden takip ediyor" diyenleri hatirliyorum da, Intel HT teknolojisinin benzerini 2008'in sonundan beri kullanmaya basladi.. AMD bunu 2001'den beri kullaniyor..
    Neyse..

ben bunu bookmark olarak alayim da..
  • abi öyle bişey yapıcaklarki cpunun içinde gpuda olacak bellekler anakartta olacak dvı çıkışıda süper olur
  • intel heralde maliyeti düşürmek için bu cpu+gpu üzerinde çalışıyordu ama beceremedi heralde. adamlar en dandik onboard ekran kartlarını ürettikleri halde bu dandik vga lar sayesinde grafik pazarındada lider. bu proje sayesinde 3 er dolar maliyet düşürse bile karlarını epey artırır herifler.
  • En güçlü işlemciye dandik ekran kartı takıp bizede 1000$'a takacaklardı Allah'tan iptal edilmiş. :D
  • nehalem entegre ekran kartı + işlemci olayı laptoplar için düşünülüyordu.. Ama global kriz ve laptoplarda zaten şu anda T9xxx serisi ve Q9xxx serisi ile sunulan performansın üstüne performans ihtiyacı neredeyse hiç olmadığı, bu yüzdende kullanıcıların bu platforma pek yanaşmayacakları kanısındayım..

Haberleri görüyoruz, atom işlemci+onboard ekran kartı bir laptop çok az enerji harcıyor ve şu andaki piller ile 7-8 saat üstü pil ömrüne ulaşılmaya başlandı. Toshiba baharda yakıt pillerine geçeceğini anons etti, piller çağ atlıyor, 15W yerine 10W yakan bir işlemci-ekran kartı ikilisi önemini yitirecektir.
  • iyi yapmış bu kriz ortamında ne gerek vardı yeni işlemcilere i7lerin fiyatını düşürsün ve şu p55 chipsetini çıkarsın yeter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BroK€NSaf€ty

quote:

Orjinalden alıntı: Bethrezen

quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

İntel ne anlar GPU 'dan.

Kaç yıldır milleti onboard ürünlerle perişan ettiler. Tabi son kullanıcı anlamıyor. Bilgisayar mı bilgisayar. Ekran kartı nedir ne çalıştırır anlamıyor. Bir oyun kurup oynamaya çalışınca fark ediyor.

İntel çıksın gitsin bu piyasadan veya adam gibi bir şey yapsın.

Onboard intel ekran kartli bilgisayarlar zaten oyun icin degil, ofis uygulamalarina yonelik olarak kullaniliyor.

Saygilarimla

+1 zaten ofis PC'si alan Nehalemi almaz

+1. Entegre gpulu işlemci için $300 a X58 anakart alıp office PC si kimse yapmaz.
    Celeron E1200 + 945 çipsetli onboard vgalı sistem alır office için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.