Şimdi Ara

Intel'den ölümcül kazaya karışan Uber'i zora sokacak açıklama (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 100 salise olarak bilinen şey aslında salise değil santisaniyedir. Arkadaşın dediği gibi salise 1 saniyenin altmışta biridir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Editör sürekli UBER'in sürücüsüz aracı demiş ama bu araçlar sürücüye sahip. Sürücü olmadan ilerlemeyecek bir otomatik pilota sahipler. Dolayısıyla sürücüsüz değiller. Sürücüsüz diyebilmeniz için google'ın aracı gibi tam sürücüsüz olması gerekiyor.

Bu tür araçlara, sürücüye ihtiyaç duyan otomatik pilotlu araçlar demek daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

1 saniyelik süre zarfında kazanın engellenebileceğini hiç düşünmüyorum.

çok yanlış düşünüyorsunuz. 1 saniye demek 90 ile giden arabanın 25 metre yol alması demek. elleri direksiyonda olan birisi 25 metrelik mesafeyi katetmeden çok rahat bir şekilde yayaya çarpmadan direksiyon hareketiyle kurtarabilirdi. isterseniz araçların moose test videolarını izleyiniz.

örnek video: 1 saniyede arabanın yönünü ve bulunduğu konumu nasıl değiştirdiğine bakınız. ve orada o yayanın olduğunu hayal ediniz.

1 saniyede abs sistemi yaklaşık ortalama 10-15 kez devreye girer frene bas bırak kuvveti uygular. 1 saniye 60 salise demektir. anlık olaylar ve hareketlerde 1 saniye çok uzun bir zaman birimidir.

video hızını 0,25 e düşürüp izlerseniz 1 saniyede yaya tam 3 adım atıyor.https://www.youtube.com/watch?v=uVRchme4ETo

buda 1 saniyede arabanın yaptıkları için çok güzel örnek:https://www.youtube.com/watch?v=9aWcqRgDjR8&t=1s

1 saniye 60 salise demektirden sonrasini okumadim.

1 saniye 100 salisedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu biraz adam köpeği ısırınca haber olur olayına benziyor. Sürücülü araçlar daha fazla kazaya karışıp daha fazla can alıyor ama kimse bu kadar umursamıyor.

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    atletizm yapmıyoruz. 1 saniye 60 salisedir. sizin bahsettiğiniz atletizmde kullanılır.

birde bir kaç tane kendini beğenmiş ukala oldunuz. az araştırıp da gelin aklı sıra laf sokacaksınız. yazık düştüğünüz komik duruma bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

1 saniyelik süre zarfında kazanın engellenebileceğini hiç düşünmüyorum.

zaten düşünmeyle olmuyor bu işler, testler, canlı videolar var, 30. saniyeden sonra

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor > Teknoloji hayatımızı mahvediyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.