Şimdi Ara

İntel corei5 mi Amd phenomx4 965be mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hemm uygun hem performanslı hemde gelecege yönelikk bii işlemcii+ anakart alacagım ne deRsiniz ? intel corei5 ler çokk pahalıı ama performansı hakkında bılgım yok..Amd ilerisi için ve oyun için iyi diyorlar hemde bütçemede uyuyor sizce hangisini almalıyım ?tercihim bütçem olarak Amd phenomun yanınaa 890Gx gigabyte birde anakart aldınmıı tamm olur benim görüşüm bu görüşlerinizi almak istiyorum sizlerden.. bana yardımcıı olun..Yorumlarınız bana yol göstericek..

• msi 870a-g54
    phenom ii x4 955
    red scorpion işlemci soğutucusu

sonuç 3.8ghz günlük kullanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckhan

msi 870a-g54
    phenom ii x4 955

Amd alırsanız, anakarta çok para vermeden (MSI 170 TL civarı ve kaliteli bir ürün), sata 3 + usb 3.0 + Raid ve 6 çekirdek destekli bir sisteminiz olur. Ayrıca AM3+ Buldozer platformuna da sadece anakartı değiştirerek geçebilirsin.

Soket 1156'da 6 çekirdek desteği yok, diğer özellikleri veren anakartları ise 250 TL'den aşağı değil, önü kapalı olur yani sistemin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

msi 870a-g54
    phenom ii x4 955

Amd alırsanız, anakarta çok para vermeden (MSI 170 TL civarı ve kaliteli bir ürün), sata 3 + usb 3.0 + Raid ve 6 çekirdek destekli bir sisteminiz olur. Ayrıca AM3+ Buldozer platformuna da sadece anakartı değiştirerek geçebilirsin.

Soket 1156'da 6 çekirdek desteği yok, diğer özellikleri veren anakartları ise 250 TL'den aşağı değil, önü kapalı olur yani sistemin.

Hocam ikinizde sağolun bu parçaları 2.nci el olarak kaça alabilirim bilginiz varmı acaba

bana Stok Fan yeterli gelir 3.2 Ye oc yapmak qereksız olur kendım ıcın dıyorum hocam

4650 GDDR3 128 bit ekran kartım waR..450 w Frisby waR bu 2si kötü ama idare edecegiz bi süre..
    2 gb ddr3 1600 mhzde ram aldıkmıı gideRmii yenii oyunlaRa acaba çok performanslı olurmu bana çizimlede uraşıyorum...Matrix programı kullanıyorum kuyumculukla alakalı Renderlar falan vaR..ilerde Psuyla ekran kartını degiştirecegim ramide 4 gb yaparım çok iyi bi sistem olacak inşallah sayenizde..

• render olaylarında işlemci fark ettirir tabi
    ama oyun dedin ve 4650 dedin orda kaldı hayallerin :)

full detay full hd oyun zevki için 6850 ve high power 500w element serisi psu ya ihtiyaçın var

Forumun 2. el bölümünden yararlabilirsin bilgi ve alım satım için
  • quote:

render olaylarında işlemci fark ettirir tabi

full detay full hd oyun zevki için 6850 ve high power 500w element serisi psu ya ihtiyaçın var

SAglık olsun İdare eTcez artık hocam suanlık..3,4 ay sonRa alacagım yawaş yawaş..
  • oRta Dereceli oyunları kasmadan oynatsın yeterlii hocam
  • Phenom ii x4 955 ( maddi sıkıntı varsa athlon ii x4 640 düşünülebilir )
    msi870a-g54 artık vazgeçilmez oldu
    1333mhz cl9 4gb ram 110tl ( oyunda ramin hiç etkisi boşa para verme fazlasına )

6850 ekran kartı 350tl civarı eğer monitör 18.5" ve daha düşüğü ise 5770 bile yeterli 250tl civarı su an

2 ekran kartıda 500w psu ya ihtiyaç duyar kaliteli
  • quote:

Phenom ii x4 955 ( maddi sıkıntı varsa athlon ii x4 640 düşünülebilir )
    msi870a-g54 artık vazgeçilmez oldu
    1333mhz cl9 4gb ram 110tl ( oyunda ramin hiç etkisi boşa para verme fazlasına )

6850 ekran kartı 350tl civarı eğer monitör 18.5" ve daha düşüğü ise 5770 bile yeterli 250tl civarı su an

2 ekran kartıda 500w psu ya ihtiyaç duyar kaliteli

Athlon x4 640 aklımda zten Hocam...Hemde Fiyatıı daha uygun geliyor Maddi açıdan..2 ayada Psuyla ekran kartını yenılerım öyleyse..
    870g54 te
    4650 yle 5770 birlikde çalışır yani ölemi hocam ?
  • phılıps 19inch 190Cw8Fb Widescreen waR hocam bende
  • onuda nerden çıkardın beraber çalışır demedim ki ben :)

sıkıntılı bütçeyle yapabileceğin bunlar

athlon ii x4 640 180tl
    msi870a-g54 170tl ( yada 880g çipsetli anakart 130tl civarı )
    4gb 1333mhz 110tl
    hd5770 230-250tl arası
    500w highpower psu ya da xilence 600w gaming 80-100tl arası
  • yanlış anladım hocam ( cahilligime veR pek anlamıyorum yeniyim)

işlemciii + ram + anakart bunları alabılırım iLk etap için çok Sagol Hocam

Hemen 2.nci ellerini aramaya başlıyacagım
  • phenom al o zaman hiç uğraşma
    parça parça alıcaksan

phenom ii x4 955
    msi 870a-g54
    4 gb en ucuz 1333mhz ram anakart ram seçmez
  • quote:

phenom al o zaman hiç uğraşma
    parça parça alıcaksan

phenom ii x4 955
    msi 870a-g54
    4 gb en ucuz 1333mhz ram anakart ram seçmez

akşam akşam başını Arıttım Hocam kusura bakma..çok sagol Verdigin bilgiler için tekrardan
  • quote:

Sistemim panelimde mevcut, FULL HD ayarlarda 6850 ile her oyunu oynayamaz gene
  • hocam bide bu phenom 2 555 4 cekırdek açılıyoryaa bazılarında onlar Stabil çalışıyormu peRformans veriyormu yoksa sadece 4 çekirdek diye qözüken bişeymi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

quote:

Sistemim panelimde mevcut, FULL HD ayarlarda 6850 ile her oyunu oynayamaz gene

monitör 19" zaten full hd oynuyamıyor ne yazikki ama gpu ve memory hızlarıyla biraz oynamayı deneyin sizde Serdarkekik

halou212

hiç bulaşmadım çekirdek aç önbellek aç işlerine
    onu alana kadar athlon ii x4 al

• bugune kadar hiç amd kullanmadım kullanıpta memnun olmayan varmı.amd eskiden hep ısınır derlerdi şuan intel işlemcilere göre ısınma değerleri nasıl ayrıca oyun ve normal masa üstü performansı nasıl donma takılma oluyormu.
  • Msi 870a g54 151 tl Vatanda Alıyımmı Hocam
  • Micro atx anakartlar almayın şu aralar g54 gözde bir ürün oldu ancak 870 A ud3 daha iyidir daha fazla kapasitör baskılı devre 2 kat bakır + Dual Bios vs birçok avantajı var..

955 + 870A ud3 + Xıgmatek 27liralık soğutucu + hd6850 + güzel bir psu + kasa çok güzel bir sistem olacaktır..

Güç kaynağı ekran kartı için alınmaz yada sitesinde desteklediği psular alınmaz..

Ekran kartının tükettiği güç bellidir işlemcinin tükettiği bellidir..

6850 120w tdpli 955 125w eğer 945 alırsan 95w Ramler vs çok güç harcamaz..

450 w kaliteli bir güç kaynağı yeterli gelir ama ileriye dönük sorun yaşatmasın diye 500w vs üstü önerilir..

Saphire Pure 625 w Psu güzeldir bende alacağım bundan..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.