Şimdi Ara

İntel 8. nesil işlemcili Monsterlar Beklenmeli mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Muhakkak performans daha iyidir. Ancak 8gb bellek + 1tb hdd takviyesiyle i7700hq modeli 6118TL'ye gelirken, benzer bilgisayara sırf 8700k var diye 3000TL fazla vermek mantıksız olur.

Oyun için alınacaksa eğer mantıksız olur hocam. Bana işlemci gücü lazım, masaüstü yerine böyle bir şey istiyordum ama fiyat bana yüksek geldi.
  • Masaüstü alınabilir o fiyata gayette hoş bir sistem olur hemde :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • snorlax55 kullanıcısına yanıt
    Hocam masaüstü bilgisayar bana gelmiyor ya. Daha önce hazır sistem aldım toplam 10 saat bile kullanmadım, sattım. Geçen yine niyetlendim, 900D ve 2 tane 28 inç 4k monitör aldım. Ama bana göre değil. Toplayamadan sattım onlarıda.
  • Oyun için alacağım. +3000TL çok fazla.
  • :( o zaman bu fiyatlar seni üzecek üstad. Yurt dışından almanın bi espirisi de pek kalmadı umarım uygun yollu birşey bulabilirsin:)

Monitör, masa vs için evde yer yok. Laptop uzun süredir daha pratik geliyor. M.üstü ile uğraşasım yok.
    Maalesef :( İkinci ele düşmesini bekleyeceğim sanırım.
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Aynen değil mi? Masaüstü ile bende uğraşmak istemiyorum. Bana, sanki çok eski bir teknolojiymiş gibi geliyor :)
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Bende laptop kullaniyorum epey pratik :) ileride masaüstü dizmeyi düşünüyorum bakalim nasip olursa alışamam diye korkuyorumm:)

Benim yerle alakalı sıkıntım var. Ancak ona rağmen güçlü denilebilecek bir m.üstü pc aldım. Akşamına temizlerken anladımki benden geçmiş. Belirli periyotlarla aç, tozunu, fanını vs temizle. O sabrım kalmamış Ayrıca yer kaplıyor. Ayrı bir masa, monitör vs. Laptop öyle değil. Yemek masasında bile kullanılır. Amaç sadece internet, video vs ise al kucağına devam et. Yer işgal etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: snorlax55

Bende laptop kullaniyorum epey pratik :) ileride masaüstü dizmeyi düşünüyorum bakalim nasip olursa alışamam diye korkuyorumm:)

Ben pentium 3-4 ve ondan önce celeron işlemcilerin zamanında kullanıyordum masaüstü. Sonra laptop aldım, masaüstünün yüzüne bile bakmaz oldum. Sonradan masaüstüne geçemedim tabii, laptop çok kullanışlı. Oyun için istiyorsanız bile, artık masaüstündeki ekran kartını koyabiliyorlar. Bence alışmanız zor olur
  • Zaten kısa süreli bir plan degil daha çok uzun vade de :). Olmadı notebook devamm

• 8. nesil işlemciler geldi. Monster sitesine göz atabilirsiniz.
  • 8700K gelmiş ama HQ lar yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orta Seviye Gitarist

Onu bilmem de i5 7300hq 1050 tiya az geliyor. İ7 li almaya çalışın. Darboğaz bazen yok bazen var.
    Lowda oynarsam işlemci %100 . Highta o kadar sorun yok. Darboğaz ortadan kalktığı için aynı fpsyi veriyor. Bikaç yıl sonra 1050ti yetersiz gelirse lowda oynarsam asıl ayvayı o zaman yiyeceğim galiba

i5 7300hq 1050 ye darboğaz yapar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekledin ve geldi diyelim, fiyatı ne olacak? En basiti ben bilgisayarı aldım 1 hafta sonra 200-250 lira zam geldi aynı modele. Yeni modeli çıkarsa fiyatı şuankinden yüksek olur, bunlarında fiyatlarını düşürmezler bir süre daha. Hem maliyeti yüksek hemde stok fazla olduğu için ya bunlarıneritene kadar beklerler ya da dedim gibi olur.

• Mobil işlemcilerin çıkış tarihi belli olsa da ona göre bir seçim yapsak biz de çok kararsız kaldım vallahi

9.2.2'den fan konusunda mı şikayetçisiniz?
  • Oyunlarda epey gazlıyor. Normal kullanımda bir sıkıntı yok fakat keske 10v modellerine baksaymisim demedim değil fanin yeri yüzünden:(

• Arkadaşlar selam,

Linkte bulunan i7 8700K + GTX 1070 O.C ikilisine sahip Monster cihazı almak istiyorum. Bileşenler çok güçlü olduğundan doğal olarak sıcaklıkların ne olacağı kafama takıldı.
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V15-1-1.html

Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24 -- 20 Şubat 2018; 16:28:6 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.