Şimdi Ara

intel 3770 k kullanıcıları sıcaklık değerlerine bakar mısınız lütfen ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba forum arkadaşlarım intel i7 3770k işlemci satın aldım konfirasyon aynen şöyle
    msı z77a gd65 anakart
    intel i 7 3770 k
    coolermaster v6 gt soğutucu
    diğerleri sorum için gerekli oldugunu sanmıyorum.
    SORUM ŞU OLACAK:
    intel turbo boost açık iken prime 95 ile yaptıgım blend teste sıcaklıklar beni aşırı korkuttu..işlemcimi stok fanla kullanmıyorum aşağıdaki linkteki işlemci soğutucusunu kullanıyorum:
    http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6668

sıcaklıkların resim linki:

http://f1212.hizliresim.com/14/t/h8c89.jpg

kullanılan işlemci macunu ise aynı markanın bir macunu. sıcaklıklar prime 95 te 30 dakika testte kaldıktan sonra gelinen sıcaklıklar :
    1 çekirdek max 77
    2. çekirdek max 82
    3. çekirdek max 86
    4. çekirdek max 86 derecede bu sıcaklıklar normal mi çalısma frekansı 3,9 turbo frekansı. lütfen bana bilgi verin şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPER31 -- 25 Aralık 2012; 14:59:28 >

• CM V6 ile stok hızlarda mı böyle ? 55'ın üstünü görmemesi lazım en azından. Soğutucuyu iyi oturttuğunuzdan emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

CM V6 ile stok hızlarda mı böyle ? 55'ın üstünü görmemesi lazım en azından. Soğutucuyu iyi oturttuğunuzdan emin olun.

Şimdi yeni macun almaya gidiyorum hocam.bi daha sök tak yapacağım insallah düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPER31

quote:

CM V6 ile stok hızlarda mı böyle ? 55'ın üstünü görmemesi lazım en azından. Soğutucuyu iyi oturttuğunuzdan emin olun.

Şimdi yeni macun almaya gidiyorum hocam.bi daha sök tak yapacağım insallah düzelir

Alıntıları Göster
    ah intel ah ucuza getirecem diye milleti sıkıntıya soktu
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Şu tarz macun kullanın.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Ayrıca macunun etkisini tam göstermesi 2 haftayı bulur. Soğutucuyu da iyi oturttuğunuzdan emin olun.

Bu arada kasanız nedir ? kasada kaç adet fan var ve yönleri ne tarafa bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: plus_pixel

Anlatmak istedigini anladım lehim yerine pasta kullanma olayı birde islemciyi k olarak aldım yahu stokta bile bu sıcaklığa ulasırsa bu islemci o.c. yaparsak ne olur.denilene göre intel sogutucu maddeyi kotu kullanmis eger böyle ise yazıklar olsun neredeyse 1 maasımızı bu işlemciye yatıralım sonra böyle durumlar olsun....daha ne diyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Şu tarz macun kullanın.

Ayrıca macunun etkisini tam göstermesi 2 haftayı bulur. Soğutucuyu da iyi oturttuğunuzdan emin olun.

Hocam thermaltake tg1 alacağım elden alıp bugun halletmek zorundayım o yuzden yakınımdaki marketten rtemin edebileceğimin en iyisi bu....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: plus_pixel

Anlatmak istedigini anladım lehim yerine pasta kullanma olayı birde islemciyi k olarak aldım yahu stokta bile bu sıcaklığa ulasırsa bu islemci o.c. yaparsak ne olur.denilene göre intel sogutucu maddeyi kotu kullanmis eger böyle ise yazıklar olsun neredeyse 1 maasımızı bu işlemciye yatıralım sonra böyle durumlar olsun....daha ne diyim...

Alıntıları Göster
    corsair h100i modeli düşünülebilir şöyle ki forumda da görmüşsünüz dür h100 alan arkadaş corsair firmasına ürünü gönderip h100i modelini istemiş ve kapısına bırakmışlardı.h100 alıp firma hatası göstericek bir dokunuş yaparak bir seçenek olabilir

• quote:

quote:

Şu tarz macun kullanın.

Hocam thermaltake tg1 alacağım elden alıp bugun halletmek zorundayım o yuzden yakınımdaki marketten rtemin edebileceğimin en iyisi bu....

Şimdi sürseniz etkisini hemen göremeyeceksiniz zaten.

Kasa'dan bahsetmediniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bende 3770 var şuanda Sorenson Squeeze programıyla video formatı çevirdim işlemci %95 çalıştı ve ısı hazır olun 102 derece tabi bu ısı stok fanı ile bende v6 alayım diyordum oda böyle yaparsa ne yapıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aglarm

bende 3770 var şuanda Sorenson Squeeze programıyla video formatı çevirdim işlemci %95 çalıştı ve ısı hazır olun 102 derece tabi bu ısı stok fanı ile bende v6 alayım diyordum oda böyle yaparsa ne yapıcaz

Alıntıları Göster
    Ev ısıtma sistem olarak kullanalım bu işlemciyi
  • Üstünde 2 yumurta kır afiyetle ye Şaka bi yana 60 ı gecmemesi lazım sogutucunuzu kontrol edin ve birkac tane daha programla deneyin bakalm aynı snuclarımı vericek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ateşşiz Adam

Ev ısıtma sistem olarak kullanalım bu işlemciyi

Alıntıları Göster
    H100 -- @4.5ghz

Ben son derece memnunum.

intel 3770 k kullanıcıları sıcaklık değerlerine bakar mısınız lütfen ?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @sky__walker
    kac mhz ve bıostan verılen voltaj kac ?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ateşşiz Adam

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bendeki 3570k 4 ghz de 15 dakkalık stabilte testinde imzamdaki soğutucuyla 60 geçmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: Servius

Üstünde 2 yumurta kır afiyetle ye Şaka bi yana 60 ı gecmemesi lazım sogutucunuzu kontrol edin ve birkac tane daha programla deneyin bakalm aynı snuclarımı vericek

bılmeden konusmayınız.

amad pehenomlarda bu derede cok az ıken ıntekde 3 cu serıde bu deger maxımum 105 derece.
    vebuna ragmaen cektıgı elektırık tpd su bu vs. cok cok dah az.
    istersen ispatlarım ekran goruntuleri ile..
    o yuzden boşşşşşşşşşşş konuşmayınızzzzzzzzzzzzz.

Tamam intelcisin inteline laf ettirmyeceksin anladımda kusura bakma ama :) o işlemci yük altın stok fanla 50 derece almıs

Ayrıca tpd si su bu falan çok fazla demedim amd intel kavgası yapmıyoruz :)

Son olarak stok fanla 60 üstü soğutucuyla 50 üstü benim için fazladr stok hali için işlemcinin .

Ben sadece o değerin fazla olduğunu söyledim hemen aska yerlere çekme olayı ve uzatmayalım arkadaşda aradığı cevabı konu kirlenmeden buldun

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sn. @SaLVaToRe, hızlı yazmaktan mı bilmiyorum ama yazılarınız rahat okunmuyor, biraz daha okunaklı yazabilirseniz memnun oluruz.
  • quote:

quote:

quote:

Şu tarz macun kullanın.

Şimdi sürseniz etkisini hemen göremeyeceksiniz zaten.

Kasa'dan bahsetmediniz.

Özür dilerim moralım dün bozuk o olduğu için yazmayı unutmuşum kasam coolermaster haf x....bu arada sök tak yaptım islemciyi çok sacma olucak ama v6gt nin fanlari ters baglanmis bunu ben degil bizim bilgisayarci yapmis vaktim olmadigi icin sistemi upgrade ettigim zaman (anakart ve islemci ) aldıgim zaman v6gt yi bilgisayarciya taktırmıstım.o arkadas fanlari dısari degil de iceri ufluycek sekikde yapmis v6gt nin...dün aksam thermaltake tg1 macununu sürdüm özene bezene hemde.fanları dısarı tahliye edecek sekilde duzelttim yönünsıcakliklar prime blend teste 74derexeyi gecmedi tabi sizin dediginiz gibi macun daha kendi performansına ulasmadı sanırsam.ama yine de 3,9 ghz de kendi turbo frekansında yükte 74 görmesi çok kötü sen k lı islemci al ama sıcaklıklar stok hızda bu derecelere gelsin haram zıkkım olsun o verilen paraya neredeyse bir maasimiza cpu alıyoruz olanlara bak.

• Bu arada konuya çözüm bulmaktansa tartışmayı tercih etmisiz arkadaslar bu islemciyi kullanablar sıcaklık degerlerini ss atıp tecrübelerini yazabilir mi ben dahil cogu arkadasa rehber olacak söylediklerini bana ve onlara yapılacak en iyi iyilik bu....
  • quote:

Bu arada konuya çözüm bulmaktansa tartışmayı tercih etmisiz arkadaslar bu islemciyi kullanablar sıcaklık degerlerini ss atıp tecrübelerini yazabilir mi ben dahil cogu arkadasa rehber olacak söylediklerini bana ve onlara yapılacak en iyi iyilik bu....
    Sıcaklıklar biraz fazla gibi 80 dereceye 4.5ghzde ulaşmıştık 1.24v civarında konu açmıştım hatta belki faydası olur

http://forum.donanimhaber.com/m_65719465/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65719465
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.