Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En azından Haziran 15 gibi bütün stoklar ve ürünler oturmuş olacaktır diye tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

10400 var orda birtek sanırsam
    Diğer birkaç model de vardı. Ön sipariş olarak açılmıştı zaten.
  • Core i3 10100 vs Ryzen 3 3300X Test in 10 Games

System:
    Windows 10 Pro
    Intel i3 10100 3.6GHz (~4.1GHZ)
    MSI MPG Z490 GAMING PLUS
    AMD Ryzen 3 3300X 3.8GHz (~4.3GHz)
    GIGABYTE X570 AORUS PRO
    GeForce RTX 2080 OC 8GB
    16Gb RAM 3600Mhz

*Bu test gibi testler çok yüksek ihtimalle internetteki veriler ışığında hazırlanan toplama testlerdir. Dikkate almak istemeyenler dikkate almasınlar. Denk geldiğim videoları iletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 3 Haziran 2020; 18:25:8 >

• Is Intel Really Better at Gaming? 3700X vs 10600K Competitive Setting Battle

• son iki paylaşımın ile gamers nexusun i5 r5 incelemesi bile aslında ryzenların ne kadar rekabetçi olduğunu gösteriyor. K olmaya skuların işi çok zor. Hem boardlar b450 fiyatları civarında olacak hem işlemciler muhtemelen emsallerinden pahalı olacak hem de sistemler tune edildiğinde amdlerden daha geri kalacak.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Test doğruysa 3300X 0,1% low değerlerinde çok iyi görünüyor. AMD 4000 serisinde belli modelleri de aynı dizaynda yaparsa, oyunlarda ilginç sonuçlara şahit olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 2 Haziran 2020; 12:10:32 >
  • 3300x i rakibi 10350k dır. 10100 ü 3300 ile kapıştıraiblrisniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

son iki paylaşımın ile gamers nexusun i5 r5 incelemesi bile aslında ryzenların ne kadar rekabetçi olduğunu gösteriyor. K olmaya skuların işi çok zor. Hem boardlar b450 fiyatları civarında olacak hem işlemciler muhtemelen emsallerinden pahalı olacak hem de sistemler tune edildiğinde amdlerden daha geri kalacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Test doğruysa 3300X 0,1% low değerlerinde çok iyi görünüyor. AMD 4000 serisinde belli modelleri de aynı dizaynda yaparsa, oyunlarda ilginç sonuçlara şahit olabiliriz.
    DDR5'e kadar INTEL rölantide gidecek gibi görünüyor.
  • 10700k işlemcinin
    Tüm çekirdekler aktif iken
    5300 mhz de
    CiNEBENCH R20 ile
    Alacagi çoklu çekirdek skoru
    5400 pts
    Tekli çekirdek skoru ise
    544 pts dir.

Sıvı soğutma + Delidli bir işlemciyle 5600 mhz de alinacak skor 5700 pts dir.
    Tekli çekirdek skoruda 570 ile 580 arasinda kalir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakiri kullanıcısına yanıt
    Halen sizden başka CPU’su eline ulaşan olmadı galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Halen sizden başka CPU’su eline ulaşan olmadı galiba?
    Aynen bende foruma bakiyorum kimseden çıt yok.
    En azindan kendimce işlemcinin huyunu suyunu çözdüm.
    Özetle sadece oyun odakli düşünenler biosdan bir kaç ince ayar ile 5300 mhzde gönül rahatligi ile düsük güç tüketimi ve fazla isinma olmadan işlemcilerini kullanabilirler.

Render yapacaklar işlemciyi uzun süre yüke bindirecekler icin ise 4900 mhzden fazlasini tavsiye etmem.
    İşlemci 5x2=10 çekirdek aktif iken 8700k ile ayni güce sahip oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 2 Haziran 2020; 23:11:54 >
  • 11. Nesilde de 1200 soket tipi mi kullanilicak bilen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

11. Nesilde de 1200 soket tipi mi kullanilicak bilen var mı ?
    İstisnai bi’ durum oluşmazsa evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

İstisnai bi’ durum oluşmazsa evet.

Alıntıları Göster
    Tesekkurler

• huso kullanıcısına yanıt
    Dostum neden neden anlamıyorsun :)

Her yeni çıkan işlemcinin ilk 1 -2 ay fiyatı fazla oluyor. Intel'in açıkladığı fiyatlar 9. nesil ile aynı. Girin kendi sitesinden 9. nesil 10. nesil fiyatlarına bakın.

Bunu size daha nasıl anlatayım?

Ayrıca Fransada 270 Avro şu an 10600K. Orada 270 avro olan burada da 270 avro olmalı. AMD'ye bakın aynı fiyat.
    KF modeli çıkmadı daha onun açıklanana fiyatı 220 dolar.

Fransa'daki o fiyatın içinde bayi karı, %20 KDV vs her şey var Türkiye'den farkı yok yani.

Bu saatten sonra size bunları mı öğreteyim?

Türk Satıcıların sizi kazıkladığının bile farkında değilsiniz. Adamlar bu yüzden istediği fiyata satıyor. Adamlar 160 dolarlık işlemciyi 2000 TL'ye satıyor şaka gibi :) 180 dolarlık 3600 aynı yerde 1400 TL :D

Git Amazon.de'ye bak 180 Euro R5 3600 1350 TL yapıyor burada ne kadar? Aynı para.

Hala anlamadıysan ne diyeyim :)

Elinde soğutma olmayan adam almasın zaten. Benim sıvı soğutmam var, benim için mantıklı. Artık AMD de alsan sıvı soğutma gerekli oldu, R5'ler için stok soğutucular yetersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 3 Haziran 2020; 10:22:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

Tesekkurler

Alıntıları Göster

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Rocket Lake-S'de gelişme bekliyorum ben, çünkü mimari değişiyor. Kullanılacak bant genişliğine ihtiyaç duyulmadığı sürece, ddr5'e erken geçileceğini sanmıyorum, kapasite daha belirleyici unsur şu anda. AMD her zamanki gibi en yeni teknolojiyi önce ben kullandım edasında, ddr5 desteği ile ortaya çıkabilir, o da mümkündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Haziran 2020; 11:3:39 >
  • İhtimal dahilinde tabii ama LGA 1200 geleceği kesinleşirse, çok aşırı değişimler olmayacaktır. DDR5 tarafında ben de muhtemelen AMD’nin ön ayak olacağını düşünüyorum.

• Yaptığım testlerde her birim için ayrı ayrı güç(watt) tüketimi değerini ölçmeye çalıştım.
    En Çok güç çeken ve en az güç çeken uygulamaları görmek açısından faydalı olacak düşüncesindeyim.
    Özellikle overclock yapacaklar mavi ekran hatası ve yetmeyen voltaj sorunun neden kaynaklandığını anlamiş olacaklar.
    İntel 10700k
    Aida64 Extreme Karşilastirma testi
    Cpu hızı 5100
    Avx 4900 mhz
    Cahce hızı 4800mhz
    DDR4 3600 mhz cl16 16 16 36
    INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]
    INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 3 Haziran 2020; 14:3:15 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.