Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

8700K Intel'in 4790K'dan sonra ikinci efsane işlemcisi, eskimiyor bir türlü ama ddr5 gelince değiştireceğiz tabi. Sorsan işlemci değştirerek daha çok kar ettiklerini sanan AMD fanları var, 6/12 olduğu için 3600 ile bir tutanlar aklıma geliyor yine. Microsoft Flight Simulator'da 10900K fena ezmiş.
    O işlerin öyle yürümediğini herkes biliyor zaten.

MFS 2020 geniş mi geniş haritalar üzerine kurulu olduğu ve haliyle kuş bakışı olarak oynandığı için normal karşılanabilir. Gerçi şurası da bir gerçek ki; GPU falan da dinlemiyor meret.

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam valla bende aradım 10700k yerine 10700f mi ne göndermişler. Hepsiburada falan aradım şikayet oluşturdum biraz atar yaptım aldığım yere de. Sonra dedikler ki size 10700k göndereceğiz fiyat farkı almadan mağduriyeti gidermek adına. Bir kaç gün gecikecek ama ortalama 400 TL daha ucuza almış oldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • farukclkk kullanıcısına yanıt
    iyi bari umarım dediklerini yaparlar
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    10700k değilmiş hocam ürün fiyat farkı almadan 10700k gönderecekler. Şanslı mıyım şansız mı anlamadım 😒

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Yapacak gibi duruyorlar kargo iadesi için kod falan verdiler. Konuşmalarıda sıkıntı değildi öyle .

• quote:

Orijinalden alıntı: farukclkk

Hocam valla bende aradım 10700k yerine 10700f mi ne göndermişler. Hepsiburada falan aradım şikayet oluşturdum biraz atar yaptım aldığım yere de. Sonra dedikler ki size 10700k göndereceğiz fiyat farkı almadan mağduriyeti gidermek adına. Bir kaç gün gecikecek ama ortalama 400 TL daha ucuza almış oldum.
    Gördüğüm kadarıyla entegrasyon hatasına denk gelmişsiniz. Sonuçta elinize 10700K geçecekse sıkıntı yok.

Ben de geçenlerde HB üzerinden 465X'in entegrasyon hatasına denk geldim. Piyasanın oldukça altına satın almış oldum. Beyaz fetişim vardı ama siyah ile idare edeceğim artık.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Ufak bir hata olsa görmezden gelirdim açıkçası ama K yerine f gelince kafam attı açıkçası. Biraz da sabırsızlık var acele ediyorum sistemi kurmak için. Artık bir kaç gün gecikecek ama yapacak bir şey yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: farukclkk

Ufak bir hata olsa görmezden gelirdim açıkçası ama K yerine f gelince kafam attı açıkçası. Biraz da sabırsızlık var acele ediyorum sistemi kurmak için. Artık bir kaç gün gecikecek ama yapacak bir şey yok .
    Dediğiniz gibi yapacak bir şey yok. Ucuza da alacağınız için onların huyuna suyuna gideceksiniz.
  • farukclkk kullanıcısına yanıt
    3400 tlye 10700f mı satıyorlarmış

Zaten ilanda ne yazıyor ise onu göndermek zorundalar. Kanunen bunu yapmak zorundalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.

Sonunda sistem i topladım
    Fakat söyle bir durum var. Biosta herşey iyi güzel sorunsuz görünmekte.

Fakat pc açılırken memtest e atıyor. Ramleri doğru yere taktım.(sanırım)..

Testi yapıyor şuan ve 0 hata.

Acaba format atmadım ondan mı oluyor

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

Aslında her donanım değişiminde formata gerek olmuyor fakat AMD sonrası INTEL'e geçiş olduğundan dolayı aradan çıkarsanız iyi olur.
    Format usb sini görmüyor.

M2 yi biosta görüyor boot etmiyor.

M2 yi çıkarttım sadece hdd kaldi yine sadece biosa atıyor.

Şuan biostan ileri gidemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Format usb sini görmüyor.

M2 yi biosta görüyor boot etmiyor.

M2 yi çıkarttım sadece hdd kaldi yine sadece biosa atıyor.

Şuan biostan ileri gidemiyorum.
    Normalde görmesi lazım ama BIOS'ta UEFI ayarlarını falan kontrol ettiniz mi USB'ler için? Bağlantılarda vs. sıkıntı yok değil mi?
    hepsini görüyor. boot 1 de evo 970 256 gb olarak gorunuyor.

format dıskını sımdı dıger pc den kontrol ettım sıkıntı yok. boot edınce dırek soruyor.

bıosu 0 layıp tekrar denedım sonuc degısmedı.
  • quote:

hepsini görüyor. boot 1 de evo 970 256 gb olarak gorunuyor.

format dıskını sımdı dıger pc den kontrol ettım sıkıntı yok. boot edınce dırek soruyor.

bıosu 0 layıp tekrar denedım sonuc degısmedı.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Buradan direkt olarak belleği seçerek mi işlem sağladınız, yoksa kendiniz mi hallettiniz? Denemediyseniz ve internetiniz de hızlıysa deneyin derim.

Akabinde BIOS güncellemeye çalışsanız, görüyor mu? Farklı bir PC'den dosyaları indirip, halletseniz?

Bellek ile mobo arasında bir uyumsuzluk durumu var gibi görünüyor. Aksi şekilde bir şey düşünmek istemiyorum. Yeni alınan üründe herhangi bir sıkıntı vs. olmasın da...

Saçma olacak ama hdmi ı soküp anakart a taktım monitör gitti tabi gpu olmayınca. Sonra tekrar ekran kartına taktım şuan format atabiliyorum.

10 dakikaya kurar sanırım.

Rufu mu ne var onla kurmuştum. Daha önce kullandığım format diski.

Arada yeni sürüm geldi diye tazelerim sadece. Ama 1 hafta önce önce 10100 lü sisteme onla format atmıştım.

• quote:

Saçma olacak ama hdmi ı soküp anakart a taktım monitör gitti tabi gpu olmayınca. Sonra tekrar ekran kartına taktım şuan format atabiliyorum.

10 dakikaya kurar sanırım.

Rufu mu ne var onla kurmuştum. Daha önce kullandığım format diski.

Arada yeni sürüm geldi diye tazelerim sadece. Ama 1 hafta önce önce 10100 lü sisteme onla format atmıştım.
    Bana çok uzun zamandır saçma gelmiyor böyle durumlar. PC'ler çocukluğumdan beri cansız varlık değiller benim için. Onların da duyguları var.

Şaka bir yana iyi bari düzelmiş. Windows'un sitesinden istediğiniz gibi halledebiliyorsunuz bir süredir. Belleği vs. kendisi ayarlıyor, eskiden uğraştırıcı süreçlerden birisiydi.

Pc açıldı şuanlık.. Sanırım yazılımsal bir sıkıntı var.
    Biraz kurcalayalım bakalım.

• quote:

Pc açıldı şuanlık.. Sanırım yazılımsal bir sıkıntı var.
    Biraz kurcalayalım bakalım.
    pc yı şuan bıostan acabılıyorum. ama resetleyınce tekrar bıosa atıyor

boot seçeneklerınde 1. seçenek evo 970.

ben anlamadım bu işi

cl 16 2400 ramlerle test yaptım bu arada
    https://valid.x86.fr/uks1n3
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.