Şimdi Ara

İnsomnia, Backgrounder ve PreventSleep - Neden hiçbiri işe yaramadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İphone'dan torrent dosyası indirebilmek için Itransmission uygulamasını yükledim. Uygulamanın çalışmasında hiçbir sorun çıkmadı. Lakin telefonda başka bir uygulamaya geçtiğimde veya ekranı kiltlediğimde download da anında duruyor ve ben itransmission uygulamasına tekrar girene kadar öylece kalıyor.

Bunun önüne geçmek ve telefon kilitliyken dahi wifinin kesilmemesini sağlayan uygulamalar varmış.

Güya İnsomnia başta olmak üzere PreventSleep ve Backgrounder uygulamaları telefon kilit ekranındayken bile wifinin kesilmesini engelliyorlarmış. Külliyen yalan. Bu uygulamaların hiçbiri bu denileni yapamadı.

Bu sorunun gerçek çözümünü bilen ya da bu programları denilen şekilde çalıştırabilen arkadaşlara duyuruda bulunuyorum. Lütfen yazılarınızı buraya yazın arkadaşlar. Bu sorun nasıl çözülebilir.

Telefon iphone 4. ios 5.1.1

Herkese şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yukarda

• Hücresel veriyi kapatırsanız wifi bağlantısı uyku modundayken kapanmıyor.

• insomnia yüklerseniz kilit ekranındayken wifi kesilmez. ancak program arka planda download işlemi yapmaya devam etmeyebilir bu programla alakalı.
  • Siz baska uygulamalara gectikce telefon itransmissionu kapatiyor devam ettiremiyor sebebi de muhtemelen ram. Wifi kapanmasi degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Siz baska uygulamalara gectikce telefon itransmissionu kapatiyor devam ettiremiyor sebebi de muhtemelen ram. Wifi kapanmasi degil.

çözümü yok mu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Siz baska uygulamalara gectikce telefon itransmissionu kapatiyor devam ettiremiyor sebebi de muhtemelen ram. Wifi kapanmasi degil.

çözümü yok mu peki?

Kapatmayin desem :D

• Verilen cevaplara bakınca o zaman insomnia ve diğer programların gereksizliği ortaya çıkıyor. Eğer ki başka uygulamaya geçemeyeceksem ve telefon kilit ekranındayken internet kesilecek o halde ne işime yararki bu halleriyle.

Şimdilik tek çözüm otomatik kilidi kaldırıp İtranssmission programını açıp download başlayınca telefonu o açık haliyle bırakmak. Sabaha kadar download tamamlanır.

İos 7 sürümde bunun çözümü var mı arkadaşlar. Ya da başka bir uygulamayla en başta söylediğim şekilde olayı çözemez miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotofrank -- 20 Kasım 2013; 0:59:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotofrank

Verilen cevaplara bakınca o zaman insomnia ve diğer programların gereksizliği ortaya çıkıyor. Eğer ki başka uygulamaya geçemeyeceksem ve telefon kilit ekranındayken internet kesilecek o halde ne işime yararki bu halleriyle.

Şimdilik tek çözüm otomatik kilidi kaldırıp İtranssmission programını açıp download başlayınca telefonu o açık haliyle bırakmak. Sabaha kadar download tamamlanır.

İos 7 sürümde bunun çözümü var mı arkadaşlar. Ya da başka bir uygulamayla en başta söylediğim şekilde olayı çözemez miyiz?

hocam ben hallettim (ipad 2, ios 6.1 veya 6.2 sürümüm, tam hatırlamıyorum,akşam bakmam lazım), açma kapama tuşu ile kapatsam bile download devam ediyor

versiyon yükseltmelerin işe yaradığını pek düşünmem ama :)

yapmanız gereken iransmission verisyon 3 (arka planda download sorunları giderilmiş) ve beraberinde yine cydiadan ''backgroung manager'' yüklemek (backgrounder programı da olur ancak ios 4 ve üzerinde backgrounder programı çalışmıyor):

1-eski itransm. kaldırın
    2-cydiadan itransm. v3 yükleyin
    3-cydiadan backgroung manager yükleyin
    4-iphone/ipad in kendii ayarlarına gelin
    5-backgroung manager ayarlarına gelin
    6-ekle kısmından iransmission 3 ü ekleyin
    7-none-forced-native kısmından forced seçin, diğer ayarlar aynı kalsın

bu şekilde oldu bende. forced-native-none ayarları tam olarak neye yarıyor bilmiyorum ama sanırım programın zorla (forced) çalışmasını sağlıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 20 Kasım 2013; 9:33:19 >

• quote:

quote:

Verilen cevaplara bakınca o zaman insomnia ve diğer programların gereksizliği ortaya çıkıyor. Eğer ki başka uygulamaya geçemeyeceksem ve telefon kilit ekranındayken internet kesilecek o halde ne işime yararki bu halleriyle.

hocam ben hallettim (ipad 2, ios 6.1 veya 6.2 sürümüm, tam hatırlamıyorum,akşam bakmam lazım), açma kapama tuşu ile kapatsam bile download devam ediyor

yapmanız gereken iransmission verisyon 3 (arka planda download sorunları giderilmiş) ve beraberinde yine cydiadan ''backgroung manager'' yüklemek (backgrounder programı da olur ancak ios 4 ve üzerinde backgrounder programı çalışmıyor):

1-eski itransm. kaldırın

bu şekilde oldu bende. forced-native-none ayarları tam olarak neye yarıyor bilmiyorum ama sanırım programın zorla (forced) çalışmasını sağlıyor..

Hocam aynen dediginizi baska bir background manager tarzi uygulamayla denemistim olmamisti zamaninda. İpadde ise oyle bir seye ihtiyac duymadan kendi indiriyor. Bence ramle alakali yani wifiin arka planda kapanmasi ile degil. İphoneda su an safariden birseye bakarken baska bir programa gecip geri donuyorum safariye geri dondugumde bastan aciyor. Torrenti nasil devam ettirsin :)

• ipad ile iphone un bu konuda farkı olmaması lazım diye düşünüyorum, problem ram ile alakalı ise ipad ile de açmaması lazım değil mi?

önceki versiyon itrans. programı ile ipadde download kesilirken yeni versiyonda ipadin tuşlarını kilitlesem bile arka planda indirmeye devam ediyor.

bir ayrıntı, bilmiyorum alakası var mı, yeni versiyonun (yani itransm 3) iphone için olanını yükledim..
  • quote:

quote:

1-eski itransm. kaldırın

Harikasın arkadaşım. Asıl çözümü buymuş olayın.

Yalnız ben şu an bunu deneyemiyorum. İOS 6 destekliyor. Bendeki ios 5.1.1. Ne zaman 6.1.3 için Jailbreak çıkar işte ben de o zaman bunu kullanırım.

Süpermiş. Cevap için teşekkürler...

• bu konuya ekleme yapayım

yukarıdaki ayarla program yine durursa :

1-yine settingse girip
    2-background manager ayarlarında
    3-global ayarı forced, itransmission ayarı forced
    4-ayrıca autolaunch >> launch when boot or install (yani ipadi tekrar başlatınca program otomatik başlasın)
    5-ve auto relaunch >> relaunch when app exited (programdan çıkınca program otomatik tekrar başlasın)

seçilmeli..

• quote:

bu konuya ekleme yapayım

yukarıdaki ayarla program yine durursa :

1-yine settingse girip
    2-background manager ayarlarında
    3-global ayarı forced, itransmission ayarı forced
    4-ayrıca autolaunch >> launch when boot or install (yani ipadi tekrar başlatınca program otomatik başlasın)
    5-ve auto relaunch >> relaunch when app exited (programdan çıkınca program otomatik tekrar başlasın)

seçilmeli..

6.1.3e Jailbreak yaptım ve bunu denedim malesef olmadı. Derdi nedir benim telefonun anlamadım gitti.

Sende hala çalışıyor mu arkadaşım.
  • Arkadaşlar uygulamanın derdi paraymış. Crackli kırılmış v.s repolardan indirdim hiç çalışmadı. Parasıyla alınca oldu. Sizde de olmuyorsa satın alın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.