Şimdi Ara

İnsignia vs Passat Öneriler? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: resitaL*

quote:

Orijinalden alıntı: mhcd

ocak tan beri insignia 1.4 edition elegance + yeni stil paket sahibiyim araç rahat hele ki uzun yolda genişlik çok iyi yakıt rodajdan çıkınca baya düşüyor üstte biri passat ve insignia fotoğrafı koymuş herşey ortada 2. ve performans istiyorsanız 1.6 cosmo daha uygun olacaktır ancak 0 planlıyorsanız 1-2 ay daha bekleyip makyajlı halini almak çok daha iyi olur

İnsignia 1.6 cosmo bakiyorum ciddi ciddi umarim beyazi nasip olur :)

bu site sizin kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmanızda yardımcı olacaktır

site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhcd -- 5 Ağustos 2013; 8:19:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RhyN

quote:

Tum cevaplariniz icin tesekkur ederim insigniadan cok etkilendim passati eledim ama bmw kafami karistiyor ic hacim ve konfor olarak insignia daha genis sanirim.

Yanlışınız var diye düşünüyorum hocam çok emin konuşmayım ama aynı gibi 2sinede bindim. Gerçi ben bir bmw fanatigi olarak pek adaletli davranamam ama , bmw insignayı yerrr.

Aslinda 2011 fiestadan sonra hepsi muthis gelecektir.Fakat benim bir araca binme surem maksimum 2 senedir sonra anlamsizca degistirme ihtiyaci duyuyorum sonuc olarak 2 sene kafam rahat binmeliyim.Bmw den korkuyorum acikcasi cunku hor kullaniliyorlar basima is acmasin sonra.

3.20 ve üstü olsa dediğinizde kesinlikle haklısınız fakat 3.16i motor hacmi ufak olduğu için kullanan adam aptal değilse zorlamaz . 2006 ların piyasası 40 bin civarı iken 47 milyara gayet temiz, bakımlı bir araç alabilirsiniz. Opelcilerin pek hoşuna gitmeyebilir ama insigna ile 3.16 i yi kıyaslamak bana göre haksızlık olur. Tekrardan söyleyeyim bana göre. Araştırırsanız 3.16 i lerin bmw nin en az sorun çıkaran hatasız bir motor yapısı olduğunu görebilirsiniz, gerekli bakımları yapıldığında tabi :).
    İnsignayı çok kötülemişim gibi oldu ama aslında benim çok hoşuma gider fakat bmw faktörü ortadan kalkınca. Ne yaparsanız yapın içinizde kalmasın hangisi hoşunuza daha çok gidiyorsa onu alın pişmanlık yaşamayın 2 yıl kısa bir süre değil.
    Not: günümüz şartlarında malum yakıt fiyatları tavanda 3.16i çok ekonomiktir, en kötü ihtimal sorunsuz lpg uyumu vardır, opelde lpg sorunlu bilginiz vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İçinizden hangisi geliyorsa onu alın, binin bmw ye pişman olmazsınız :) sahibinde ki fiyatlar bildigin uçuyor gerçi araba çok temiz.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2008-316.i-borusan-cikisli-borusan-bakimli-boyasiz-isik-paket-133573408/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-budan-2.el-dunyasi-insignia-1,6-cosmo-sunroof-navigasyon-lpg-133645531/detay/

İkisi arasinda kaldim bmw cok zorlicak ama eger 2 sene rahat bineceksem onemi yok fikirlerinizi bekliyorum.

lpg'li insigniadan uzak durun.

kesinlikle tavsiye edilmiyor

• PASSAT tabiki de dostum
  • quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2008-316.i-borusan-cikisli-borusan-bakimli-boyasiz-isik-paket-133573408/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-budan-2.el-dunyasi-insignia-1,6-cosmo-sunroof-navigasyon-lpg-133645531/detay/

İkisi arasinda kaldim bmw cok zorlicak ama eger 2 sene rahat bineceksem onemi yok fikirlerinizi bekliyorum.

İlanda ki İnsignia'ya arkadan girmişler. Tampon expertiz raporlarında yer almaz. Büyük bir ihtimalle tampon da değişmiş. Kazalı araca binilmez mi, elbette binilir. Ama o kadar parayı verip böyle bir araba alınmaz bence. Fiyatının daha düşü olması gerekirdi. BMW ise aşktır, rüyadır. Ama aynı zamanda da hevestir. Diğer premium araçlara göre daha fazla sorun çıkardığı için uğraştırır. Sonuç ; bir an gelir o heves uçar gider. Benim tavsiyem zaten iki yılda bir araba değiştiriyorsan bir BMW al ve hevesini yaşa. Sonradan keşke dememek için...

• insignıa nın çok yakan modeli hangisiydi?
  • quote:

Tum cevaplariniz icin tesekkur ederim insigniadan cok etkilendim passati eledim ama bmw kafami karistiyor ic hacim ve konfor olarak insignia daha genis sanirim.

Insignia doğru tercih, konfor, kalite, güç, tasarım

Passat: 2.el

@cihanair konuya bekleniyorsunuz,
  • Konu nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Konu nedir

arkadaş Isıgnia'nın yanında Passat'ı hemen elemiş,

ben de olsam ben de hemen elerim,

sen neden Passat'ı göklere çıkartıyorsun ?
  • temiz insignia 1.6 180 hp cosmo bulabilirsiniz. ama LPG unutun insignia tercih ederseniz. şehiriçi 10lt yakıyor bildiğin kadarıyla ve arka taraf biraz basık .
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Konu nedir

İnsignia'dan daha iyi bir arac passat
    Neyi iyi

1)ikinci eli
    2)ic mekan genisligi
    3)malzeme kalitesi
    4)ses yakitimi
    5)motor secenegi fazla olusu

1.4 turbo 2.00 dizel gibi degil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Konu nedir

İnsignia'dan daha iyi bir arac passat
    Neyi iyi

1)ikinci eli
    2)ic mekan genisligi
    3)malzeme kalitesi
    4)ses yakitimi
    5)motor secenegi fazla olusu

1.4 turbo 2.00 dizel gibi degil

belki adamın istediği motor 1.6 turbo

bu motor vwde yok ya 1.4 tsi ya 1.6 tdi ya 2.0 tdi değil mi ?

yanlış mı biliyorum ?

• 1.4 tsi 160 beygir var

1.4 tsi 122 beygir var

• Bende araç alma arifesindeyim araştırmaktan yoruldum gerçekten açtığım başlığa denk gelenler olmuştur. Bende önce passat diyodum sonra insigniamı olsun dedim sonra arkadaşlar kafama 3.16 yı soktular kafam karman karışık.

gönlümde passat var ancak madem bilen arkadaşlar var burada sorarsam yanlış anlamazsa başlığı açan arkadaşada faydamız olur belki

dsg problemli diyolar ben hiç alman otomobili kullanmadım yıllarca japon otomobil kullandım bu yüzden ne gibi problemi var sonuçta millet vw ni sıraya girip alıyor benim aklım almıyor yani sorunlu bir şanzuman olacağına ortalıkta dolaşan bir efsanemi?

1.4tsi düşünüyorum arkadaşla bütçem aynı sayılır (45bin diyelim) 2.0 dizel o fiyata yok olsada 150k kmden aşağı yok o yüzden dizeli eledim en mantıklısı 1.4 tsi comfort olduğuna karar kıldım. Şimdi bu araç manuel kullanımdamı az yakar yoksa dsg olursamı? otomatik vites takıntım yok hatta manueli daha çok severim. Objektif olarak sakin kullanımda performans beklemeden şehir içi kaç lt yakar? 2008 model 100k geçmemiş 1.4 tsi ortalama fiyatı nedir sahibinden de hep farklı fiyatlar var ortası yok.

İnsignia nın performansını çok beğeniyorum araç gidiyor şekli şemalide güzel fiyatı passata göre daha uygun gibi temiz bulma şansım daha yüksek hem az kmli olanlarda var. Bunlarında fiyatları çok değişkenlik gösteriyor misal linkteki ilan temize benziyor fiyatıda makul hatta ucuz gibi sebebi nedir acaba elegence fullu değilmi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-saglik-memurundan-insignia-1.6-edition-elagence-turbo-boyasiz-132261754/detay

diğer seçenek malum 3.16 bende arkadaş gibi bir araca 2 yıldan fazla binemiyorum sıkılıp değiştiriyorum şimdi 2006-7 model bmw alsak satışında çok zarar edermiyiz malum 100k dan aşağı bmw yok çoğuda yorgun apaçi ellerde ziyan oluyor. Elimizde patlamasın sonra.

bu 3 model içinde hepsi güzel araç hangisini alsan pişman olmam heralde ama hangisini en az zararla en iyi şekilde sorunsuz kullanırım.

Teşekkürler. Konu sahibi arkadaş rahatsız olursa yorumu silebilirim.

• Bu araçlardan birini seçecekseniz yakıtı bir defa unuttun az yakar çok yakar aralarından çok fazla bir fark olacağını sanmıyorum. İki aracada lpg takılmıyor.

Bu arada insignia 1.6 turbo arkadaşlarından dediği gibi tam bir performans canavarı ama yakıtıda doğal olarak biraz fazla yılda çok fazla km yapmayacaksanız insignia alın derim. Sonuçta 1.4 de 1.6 sınada lpg uygulanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corwen -- 5 Ağustos 2013; 23:25:42 >
  • Passat ve performans pek birbirine yakışmayan iki kelime.

• Ben bukadar kararsiz kalmadim arkadas bayramdan sonraya kaldi hayirlisi olsun hakkimizda :)

• Daha önce İnsignia 1.4 T kullanmış biri olarak, İnsignia derim. 1.4 T veya 1.6 T olabilir.
    Ama 2. el konusunda İnsignia biraz zayıf. Binici iseniz İnsignia, 1-2 sene sonra satarım diyorsanız Passat
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.