Şimdi Ara

İnşatta günlük 150 lira veriyorlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
17.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

Orijinalden alıntı: Anket Adamı

quote:

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

Orijinalden alıntı: PresidentBerke

dön gel ülkene öyleyse

Bu sene dondum ama sermaye lazimdi geri geldim simdi biraz para toplayacagim aslen amerikaya gidecegim orda fabrika actik isler iyi giderse oraya yoksa soyle 20 bin toplayip gelcem kendi dukkanini aacacam

Serbest piyasa ülkeleri en iyisi kanada hong kong gibi oralarda vergiler çok düşük

Avrupada vergiler çok fazla maaşın yarısı vergi

Sana dedigim gibi almanyada cok buyuyemesin ama turkiye de cok iyi buyursun ben ebay klenziegenden 3 pc sattim Eve mektup gondermisler vergi numarasi alin bundan sonra diye dusun

Aynen öyle adamlar yagan yagmurdan bile vergi alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

quote:

quote:

Maaşlı çalışan kendisi galiba ve ne kadar alıyor acaba ?

Çevremde işçi olanlar var hepside 2500 lira üzeri maaşlar kazanıyorlar geçen 2300 lira maaş kazanan yengemin abisi antalyada yazlık aldı + usa'da tatil yaptılar

Akp çalışanı demek istemiştim

Ayrıca vasıfsız adam olsa gitsin çalışsın üni.li işsiz çok adam inşaatta çalışmak için okumadı.

O çevremin %90'ı chpli

• quote:

quote:

quote:

quote:

Maaşlı çalışan kendisi galiba ve ne kadar alıyor acaba ?

Çevremde işçi olanlar var hepside 2500 lira üzeri maaşlar kazanıyorlar geçen 2300 lira maaş kazanan yengemin abisi antalyada yazlık aldı + usa'da tatil yaptılar

Akp çalışanı demek istemiştim

Ayrıca vasıfsız adam olsa gitsin çalışsın üni.li işsiz çok adam inşaatta çalışmak için okumadı.

O çevremin %90'ı chpli

Ben senden söz etmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnşaat teknikeriyim firmalarda çalişan standart işçiler 110 ile 150 tl arası ücret alır taşeron yada hangi işi yaptıgına göre farklılık gösterir inşaat işlerinde vasıfsız eleman olup 80 tl günlüğede calısan vardır elbette benim bulundugum iş kolunda görmedim henüz ... Örnek veriyim bir taşoren operatör 5 bin tl maaş + yemek + barınma + fazla mesai alırken onun patronu konumundaki kamuda ki mühendis 4 bin tl alıyor Türkiyede bu tarz ücret dengesizlikleri var malesef bilginize...

• insaatta calismak kolay mi saniyorsun. cogu kisinin yapamayacagi bir sey, hizli olman guclu olman isi bilmen lazim. ayrica ameleye 150 vermiyorlar piyasasi 100tl. istanbulda nasildir bilmiyorum

kalifiye adama verirler 150tl. fiyat adamina isine kaliteye gore artar

ayrica insaat iscilerine su kadar para veriyorlar is begenmiyorsunuz sacmaligi 3. dunya ulkesi zihniyetidir. adam gitmis 4 sene okumus fizik ogrenmis matematik ogrenmis muhendislik ogrenmis gidip de bu adama is biginmiyisin insiitti cilis denmez

• Mekanik firmasıyiz 4 şantiyemiz var. Kimseye günlük 150 lira vermiyoruz. O yevmiyeyi alan Kalıpçılar var oda zaten riskli iş . İnşaat zaten komple riskli iş ölümle burun burunasın

• Git inşaatta çalış allah allah adama bak.

• İnşaatta 150 tl günlük yevmiye için usta başı olman lazım altında senin lafınla çalışan bir ekip olması lazım anca o zaman 150 tl yevmiye alırsın, böyle bir tecrübe için yıllarını inşaata vermiş biri olman gerekir ayrıca yöneticilik yeteneğinde olmalı işin takibi ve ilerleyişini sürekli kontrol edip gerekli değişikliklikleri yapabilecek vizyonun olmalı.
    Ne yaptığını bilen yeni elemanlar için yevmiye 90₺ civarındadır,
    tecrübeli bir işçi ise 120₺ alır.
    Ücretler türkiye şartlarına göre iyi gibi görünse de aslında değildir inşaatlar her gün aynı işin yapıldığı yerler değildir yani günde 120₺ yevmiye alırsın ama haftada 3 gün çalışırsın iş sürekli değildir. yarım günlük hatta saatlik yevmiye hesabı bile yapılır. Yani 120₺ çarpı 30 gün hesabı yanlıştır ücret iş yaptıkça kazanılır. Bunlara rağmen seri çalışan tecrübeli elemanlar çift yevmiye de alabilir yani günlük 240₺ ama işin durumuna göre ayda 1-2 gün anca çift yevmiye alırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hayır 20 lira veriyorlar üstelik günde 18 saat çalışma şartıyla
  • oha nerde 150 veriyolar? bizim peder tesisat ustası olmasına rağmen 120 mi ne alıyomuş mühendis alıyosa iyidir o parayı
  • Insaatta amelelik kolay saniyorsunuz herhalde. Ofiste koltukta oturmaya benzemez inşaat herkesin katlanabileceği iş değil.

• 150 mi?? 60 liraya bir sürü adam toplayayım sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 26 Mayıs 2017; 1:12:37 >
  • fransada inşaat ustası tanıdık 4000 euro alıyor. net ve her çocuğuna devlet yardım ediyor ayda belli bir ücret eriyor extra 800 euro felen süt yardımına varasıya ve birçok sosyal hak.
    TÜRKİYEDE KÖPEK KADAR DEĞERİNİZ OLMAZ (TECRÜBELİ MAKİNA MÜHENDİSİYİM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 26 Mayıs 2017; 1:38:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hexedemical

fransada inşaat ustası tanıdık 4000 euro alıyor. net ve her çocuğuna devlet yardım ediyor ayda belli bir ücret eriyor extra 800 euro felen süt yardımına varasıya ve birçok sosyal hak.

Fransada maasin %75'i vergiye gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 26 Mayıs 2017; 0:18:2 >
  • YOK %90 VERGİ VERİYO
  • quote:

YOK %90 VERGİ VERİYO

http://www.bbc.com/turkce/ekonomi/2013/12/131230_fransa_vergi

• SEN O HABERİ OKUDUNMU AYDA 1 MİLYON VE ÜZERİ MAAŞA %75 VERGİ VE GEÇİCİ 1 YILLIĞINA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 26 Mayıs 2017; 1:33:10 >
  • quote:

SEN O HABERİ OKUDUNMU AYDA 1 MİLYON VE ÜZERİ MAAŞA %75 VERGİ VE GEÇİCİ 1 YILLIĞINA
    ve çıkmamış zaten yasa 2013 e ait haber

Ayda degil yilda 240 bin euro kazanandan o vergiyi aliyorlar

• Engelledim ve geçtim.

Her işi layığı ile yapacaksın.

Trolsen bile trollüğü hakkıyla yapacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PresidentBerke

ne saçmalıyon la sen kuzenim vw de işci 3050 eur net alıyo

yazları betonda çalışan kuzenim günlük 150 eur alıyo

ayda 10 gün çalışıyo hannover merkezde 2+1 ev tuttu evin içi büyük garajı var kirası 350 eur

1150 eur parası kalıyo bizden iyi geçiniyor

3500 euroya golf5 aldı geçen

bizim burda 300tl olan paco rabbane parfumu var 55eur a aldı

saati skagen burda 950 tl o 140 euroya aldı

adam mis gibi geçiniyo 10 gün çalışarak

Kuzenin mannheim yakinlarindami oturuyor? Betona gidiyorsa kesin o taraflardadir 😄

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.