Şimdi Ara

İnsanlık Olarak Bitmişiz!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
15.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
154 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dekareme

Burası Türkiye.. Gündüz çalışmaa saatlerinde bile veterine bulunmazkeni konu sahibi gecenin köründe gene iyi bulmuş. Şanslıymış.. Üstelik bir de köpeği almaya gelmişler ki, istese veteriner gelmeyebilirdi bu saatte şimdi oralara gidilir mi diye..

Konu sahibi 2 kere şannslı ama köpeğin eceli gelmişse, dünya biraraya gelseekstra bir nefes aldıramaz köpeğe
    Bizim belediyenin veterineri hocam. Daha önce bikaç kere yardıma muhtaç kedi bulup aramıştım gelip almışlardı. Şansımı denedim geldiler. Dediğiniz gibi ömrü o kadarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

kardeş bazen sert konuşuyorum kusuruma bakma.

ben hiç kamplaşma yapmıyorum, partizanlık yapmıyorum, oyumu önce binali sonra boş attım. yıllardır tarafsızım ve bu forumda iki tarafa da yazarım. Sadece yanlışı kim olursa olsun çat diye eleştriyorum.

üst komşumuz muhafazakar, bir kedileri var iyi bakıyorlar. karşı komşum muhafazakar. İki yıl önce lohusa kediyi aldılar dışarı attılar. Bu kedi yılların kedisi mahallede görüyordum.

Hayvan girmiş bunların evine yavrulamış, bunlar da ilk günden kutu içinde atmışlar bir yere hayvan yok oldu gitti.Kadın üstüne bana kızmıştı sizin kediniz girdi evime doğurdu diye.

Keşke alıp onları balkonumda büyütseydim, o da müslüman bu da müslüman.

ben 7 yıldır hayvan besliyorum ve epey bir networküm oluştu. Hayvanlara kötü davranan kimseyi müslüman, ateist zenci, şintosit ve diye ayırmadım. Keşke o mesajı oraya yazmasaydım diyorum.

Sadece gördüğüm böyle bir klişe stereotype kalıbı var. Parklarda gidip mama, su bıraktığımda bile bazı şeyleri gözlemliyorum. Çevremde kedi besleyenler de bazen gördüklerini yaşadıklarını anlatıyor.

Petshopta Vet Kliniğinde Hayvan Hakları derneklerinde böyle bir durum var. Muhafazakar kesim yani inançlı müslüman kesim hayvanlardan uzak duruyor. Bu da bir nebze o yanlış anlaşılan hadis yüzünden diye düşünüyorum.

Bu nedenle o genellemeyi yazdım. Attığım videoda bile yorumlara bakarsan insanların açıklamalara rağmen benim dediğimi doğruladıklarını görürsün.
    Söylediklerinde sonuna kadar haklısın aynı zamanda benimde gözlemlerim bunlar. Bizim dine daha çok yaklaşıp örnek olmamız gerekirken gitgide daha çok uzaklaşıyoruz.

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Bir gün sana yada ailenden birinin başına gelirse inşallah araçtaki kişide seninle aynı kafada olur olayı sende dramatize etmeden kabullenirsin nede olsa Dünya eşit ve adaletli biryer değil değil mi?
  • Avrupa yada amerika medeniyet seviyesine çıksakta sokaklarda kedi köpek olmasa. Adamlar ne güzel topluyor hayvanları 1-2 ay sahiplenilmesini bekliyorlar. Sonra uyutuluyor.
  • Adam ezmiş sonra geri geri gelip tekrar ezmiş!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/istanbulda-dehset-verici-olay-aynadan-bakti-bir-daha-ezdi-41258696
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımsal

Bir gün sana yada ailenden birinin başına gelirse inşallah araçtaki kişide seninle aynı kafada olur olayı sende dramatize etmeden kabullenirsin nede olsa Dünya eşit ve adaletli biryer değil değil mi?
    bos yapma

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Torbacının adresini ver de yapmayalım.
  • nufusun coğunluğunda insanlık olarak bitmişiz azınlık kısım iyi.
  • günaydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: UML

Toplum olarak ahlaksızlığın yaygın olduğu doğru, ona lafım yok.

Yalnız yolda çarpılıp ölen kedilerden ahlak çıkarımı yapmak pek doğru olmaz. Köpekler yola genelde yavaş ve sağına soluna bakıp kontrollü çıkıyolar, ama kediler hızla tak diye yola atlıyolar. Bi akşam bisikletle 25-30 km/s hızla giderken arka tekerlek bişeyin üzerinden geçti ne olduğunu anlayamadan, kaldırım taşı sandım önce ,bi de baktım kediymiş, istifini hiç bozmadan yoluna devam ediyodu. Yavaş giden bisikleti öndeki güçlü ışığa rağmen farkedemeyen kedi, en az 60-70 km/s hızla giden arabayı nasıl farketsin. Hayvancağız yola atlıyo, araç biraz hızlıysa veya sürücü pek dikkatli değilse ezilip gidiyo maalesef.
    Yaygın olduğuna nasıl kanaat getirdiniz anlamadım. Ahlak kelimesini bu kadar basit kullanmayalım.

• WindRanger kullanıcısına yanıt
    Görmemek için kör olmak gerek. Trafikte, alışverişte, işyerinde, her alanda. Birbirine saygı, hak yeme, kandırma, dolandırıcılık, sadece kendi çıkarını düşünme, güçsüzü ezme çabası. Yeterli mi?

• Toplumun geçmişte aşina olduğu bazı olaylardan kaynaklanarak yapılan eylemlerin toplumu yaygın ""ahlaksız"" olarak nitelendirmek yanlış geliyor. Kaç milyon insan yaşıyor Türkiye'de hele sadece İstanbul'da yaygın kelimesi beni o yüzden rahatsız etti. Bizim sorunlarımızdan biride her şeyi bireysel suç olarak görmeyip genele yaymak, toplumu küçümsemek. Bana bu doğru gelmiyor. Ahlak ülkemizde üzerine titrediğimiz hassas konulardan biri bu derece kötülemek kolay olmamalı benim derdim budur.
  • murdocklawless kullanıcısına yanıt
    evet.
  • evet.
  • yusufhaha Y kullanıcısına yanıt
    sana göre aynı bana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 1 Temmuz 2019; 8:30:46 >
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    kim demiş insan üstündür diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

kim demiş insan üstündür diye?
    ben öyle düşünüyorum, sen farklı düşünebilirsin.
    aynı şeyi düşünmek zorunda mıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

ben öyle düşünüyorum, sen farklı düşünebilirsin.
    aynı şeyi düşünmek zorunda mıyız.

Alıntıları Göster
    yanlış düşünüyorsun. sen insan olarak ne kadar değerliysen, diğer tüm canlılarda en az senin kadar değerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

yanlış düşünüyorsun. sen insan olarak ne kadar değerliysen, diğer tüm canlılarda en az senin kadar değerlidir.

Alıntıları Göster
    aynı zor şartlardaki iki canlıdan ben insanı seçerim. tartışmak istemiyorum sizinle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

aynı zor şartlardaki iki canlıdan ben insanı seçerim. tartışmak istemiyorum sizinle.

Alıntıları Göster
    bunun tartışılacak bir yanı yok zaten. tüm canlılar aynı değere sahiptir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.