Şimdi Ara

İnsanlar neden evleniyor yeni anlıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: NoNickMan

quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 37debdeb37

Hocam ben istiyorum.Ne bileyim insana mutluluk verir.Ülke vs şartlar pek elvermese de..

Onu benim aksime en iyi okullarda okuturum,geliştirirm ne bileyim .:D

Bu ulkede cocuk yapmak yurek ister hocam. Artik erkek kiz da farketmiyor hepsine bulasiyorlar.

bulaşıyorlar derken?

Tecavüz taciz cok fazla

Tecavüz taciz değilde günümüz gençliği çok batılılaştı hocam yapıcak bişi yok kendi istekleriyle yapıyolar bazılarıda.Bazılarıda kendi evlerine çağırıpda yiyorlar her haltı o yüzden takip etmek lazım...

• Kadınları bir seks objesi olarak görmemek lazim gelelim evlilik olayına valla 28 yaşındayım artık olsa da olur olmasa da olur derdindeyim çünkü evlilik çok aşırı sorumluluk isteyen bir olaydır günümüze bakıyorum bazilari afedersiniz rahat s...s yapabilmek icin evleniyor eski sevgiler aşklar günümüzde kalmadı hey gidi zamanında dedelerimizi ninelerimiz askerde senelerce beklerlermiş şimdi zaten askerlik kısaldı uni okuyana da 6 ay...güven denilen şey olmadığı sürece evlilikler de yürümüyor ... öyle bir dünyaya geldik ki siz evden çalısmaya diye çıktığınızda kariniz başka adamlarla dahi birlikte olabiliyor o yüzden bir kere daha düşünmek gerekiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

bana kalsa hiç evlenmem ama normal bakımlı bir kadının makyaj malzemeleri kuaförü erkeğin maaşından fazla tutar yani onun maaşı erkeğe yar olmaz hatta eve bile yar olmaz kendine anca yeter . doğal kadın bulursan belki . onu da bizler beğenmiyoruz favoriler uzun kollar kıllı bıyık bıraksa amcam olur o şekil bir kadınla evlenirsen belki geçinirsiniz ama onlarda çok tutucu olur sana karışır bizim iş yerindeki arkadaşlar anadolu kadınıyla evli 300 tl harcasa ödü kopuyor karıya nasıl hesap vericem diye

Önceden nasıl geçiniyordu? Çok harcayan biriyle zaten evlenmem.

• quote:

Hocam ben istiyorum.Ne bileyim insana mutluluk verir.Ülke vs şartlar pek elvermese de..

Eminim ki senin babanda "oğlumu en iyi okullarda okutucam, herşeyini vericem" diye doğurmuştur, şu sürü psikolojisinden vazgeçinde zenginliğe kavuşunca çocuk yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

quote:

Eminim ki senin babanda "oğlumu en iyi okullarda okutucam, herşeyini vericem" diye doğurmuştur, şu sürü psikolojisinden vazgeçinde zenginliğe kavuşunca çocuk yapın.

Ben çocuk yaparsam malımı mülkümü biri yesin diye yaparım ama sanmıyorum mal mülk edinceğimi. Kazandığımı harcarım ben

• Aynen öyle hocam
  • maddi olarak bakıyorsan kendi durumumdan özetleyeyim tek evli değilim ve bu durum daha avantajlı.

32 yaşımdayım anne ve babamla birlikte yaşıyorum. çok gezen, tozan birisi değilim. zaten hafta içleri işten eve evden işe modu. hafta sonu da eğer c.tesileri çalışmıyorsam cuma'dan mevsimine göre yazın yazlık yerlere kışın da arkadaşlarla kayak veya termal tesislere gidiyorum. ama bu durum çok sık yada periyodik olmuyor. nadiren yani.

evimiz kendimizin yani kira yükümlülüğü yok. babam emekli ayrıca 1-2 gayrimenkulden de kira gelirleri var o yüzden kimsenin bakmakla yükümlü olduğu bir durum söz konusu değil.

o yüzden ev kirası ve fatura derdim yok, yemek, bulaşık yıkama, çamaşır yıkama ütüleme derdi söz konusu değil. annemler her mayısta yazlık sezonunu açarlar, eylül sonu gibi dönerler bu dönem benim için biraz sıkıntıdır çünkü mutfak gideri bana kalır, zaten akşamları yorgun argın döndüğüm için yemek yapmakla uğraşamıyorum direk siparişle geçiştiriyorum ama tabi 3 öğünde dışardan olunca bütçeyi zorluyor.

yazları yazlıkta olsalar da annem doktordu, banka işleriydi falan derken ayda 1 kez gelirler eve o arada da 2-3 günlük yemek ile çamaşır durumlarını halleder, oda bana yeter.

Evli olsam, 2 maaş bile girse evin yoksa kirasıydı, faturalarıydı şuydu buydu masraf. eşin çalıştığı için oda yorgun argın gelicek yemek yapamayacak dışardan söylemek durumunda kalacaksın oda masraf. hafta sonu bir şeyler yapmak isteyeceksin ama hafta içi iş temposundan dolayı boşladığın ev işlerini yapmak zorunda kalacaksın (temizlik-çamaşır vs.) hafta sonun evde ölecek.

Evlenmek hem maddi açıdan hemde sosyal hayat açısından daha sıkıntılı. çocuk mevzusuna girmiyorum bile

Haa bir evim olur ve ayda 5-6 bin TL civarında da aylık gelirim o zaman evlenirim, çocukta yaparım hatta o çocuğu annane- dadı-kreşte değil annesiyle büyütürüm eşimi de çalıştırmam o zaman farklı konu.

ama bu şartlara sahip olmadan evlenmek benim mantığımda değil, kendi kurulu düzenimi bozmuş ve omuzlarıma çok büyük bir yük bindirmiş olacağım.

ülkenin politik durumu, ekonominin kötü gidişi, çalıştığım sektörün hizmet sektörü olmasından ötürü işin oluşturduğu stres gibi bu kadar olumsuzluk varken bir de evlenip geçim derdi, eşini mutlu etme çabaları vs. gibi sorunlarla kendimi daha da fazla mutsuz edip sonunun boşanmaya gideceği bir evliliğe başlamak çok mantıklı değil.

• Evlenince bu laflar tek tek yutuluyor merak etmeyin.
    Evlilik eğlenceli bir oluşumdur, free sex gözüyle bakmayın olaya sadece, yaptığınız her eylemde yanınızda birinin olması hem moral hem motivasyondur. Canınız hiç sıkılmıyor. 2 düşünce, tek düşünceden üstün olduğu için, hayatın getirdiği sorunlar üstesinden daha kolay geliniyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Şunu net biliyorum ki, evliliğe atıp tutanlar evlenince kuzu oluyorlar

Nerden mi biliyorum?

Edit: Üstelik ben kızı kaçırmıştım direk ve cebimde kuruş para yoktu. O derece gözünüz dönüyor, pişmanlık olmadı hiç. Gayet memnunum, yine olsa yine yaparım.

Edit2: Görüyorum ki halen olaya tamamen maddi olarak bakan arkadaşlar var. Bir siz zekisiniz. O gün geldiğinde görecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortus -- 25 Temmuz 2017; 14:37:31 >

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Hocam babam ben ilkokula ortaokula giderken 1300 tl paraya çalışıyordu.Hocalarım başka okula gönderin dediğinde göndermeye çalıştı da parası yetmedi adamın.

Çok çükür durumumuz daha iyi şimdi dershaneye falan yazdırdı.Ve söylemesi ayıptır birden şansımız döndü eski semtimize imar projesi çıktı.(Kadıköy fikirtepe).

Orada babamın 100 m2 hakkı var m2 si 10-15 bin tl arası.

Ben okumuş birisi olarak ve okumuş birisiyle evlenerek çocuğumun eğitimine elimden geldiğince yatırım yapıcam.

Annem babam ilkokul mezunu ikiside bilinçsizler.

İnşallah biz daha bilinçli olacağız

• Hergun 250.000 kelle artiyor dunya nufusu !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

quote:

quote:

Bu ulkede cocuk yapmak yurek ister hocam. Artik erkek kiz da farketmiyor hepsine bulasiyorlar.

bulaşıyorlar derken?

Hocam dayının biri beni 5 dk boyunca ısrarla çimenlere çekmeye çalışmıştı Aman diyim dikkat

• quote:

Hocam kendimi kopyalamak istiyorum demedim ki ? :D

Ben çok kötü okullarda okudum mesela.Onu çok iyi okullarda okuturum.

Kendi yapamadığım şeyleri daha iyi imkanlarla ona sağlayıp mutlu olabilirim sonuçta benim oğlum/kızım olacak

https://www.facebook.com/Ashab.TV/videos/1407410532628722/?hc_ref=ARTIqE3K33WR5VDhcdxQxpHKiAzLZRgYfV2rEAwYRdvxY-OqeZaQZ6IhuYUdg0tkT-k

hocam bi izleyin lütfen.. yaptığınız yorum yanlış veya doğru diye göndermiyorum bunu.. çocuk yetiştirmekten konu açıldığı için gönderiyorum.. en iyi okullarda okutmaktan kastınız parasıyla özel okullarda özel hoca peşinde koşmaksa bu sizin çocuğa en iyi şekilde okuturum adı altında nasıl çocuğun hayatını en kolay yönden kaydırırım fakası olur .. haa çocuk kendi çabasıyla gider fen liselerini kazanır, odtü boğaziçi itü kazanır o zaman destekle çocuğunu.. çocuk okumuyor dersleri kötüyse ona iyi eğitim verdiricem diye özel hoca özel okul bilmem ne diye uğraşacağına git sanayiye ver bi ustalık öğrensin .. veya başka bir işe ver bilemiyorum artık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alakası yok. Çalışan kadınların masrafı kendi maaşını geçiyor neredeyse. Annenizle karıştırmayın. Sürekli bir kıyafet çanta ayakkabı alıyorlar. Kadın için dediğin çok doğru ama erkek için değil. Bir erkek 1 yıl kıyafet alışverişi yapmayabilir 1 yıl alışveriş yapmayan kız ne gördüm ne duydum.
  • iychan İ kullanıcısına yanıt
    Hocam videonun hepsini izledim ve gerçekten çok iyiymiş teşekkür ediyorum.
    Yaptığım yorumun yanlış olduğunu anladım.

Ne desem bilmiyorum.Belki de ben de zorluklarla karşılaştığım için bu hale geldim.
  • Evlilik benim için düzendir diyebilirim yaş 30 dayandı 2 yıllık evliyim bir tane oğlum var yani 27 yaşında evlendim. Keşke daha erken evlenme durumum olsaydı. Keşke bebeğim ile daha erken tanışma fırsatım olsaydı diyorum gene de şükürler olsun.bir abi kardeş tavsiyesi vermek isterim hayatınız için hesap kitap yapmayın gençler. akışına bırakın hiç bir hesabınız tutmaz yok evlenilmez yok bu dünyaya çocuk mu getirilir gibi konular gördüğüm de bana komik geliyor 15 yaşında çocuk tecrübe etmediği şeylerden sonuç çıkarmaya çalıyor bırakın abicim lise mi okuyusun lisenin tadını çıkar üniversitesi mi okuyusun onun tadını çıkar 2017 deki fikirlerin ile 2018 deki fikirlerin farklı olacak emin ol sen düşünürken plan yaparken arkadan hayat akıp gidecek ölene kadar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.