Şimdi Ara

ingilizce'de 'ain't' ne demek??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
103.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • is not are not ya da ona benzer her türlü olumsuz yerine direk bunu yazıyorsunuz, I dont go there yerine I ain't go there diyebilirim, ya da benzerleri.
  • "ain't" genel itibariyle cümleye olumsuz anlam yükler ve bununla birlikte bütün zaman çekimlerine de girebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: speakerphone2010

quote:

Orijinalden alıntı: destroil

sadece am,is,are a mahsus değildir...

kısaca kullanıldığı cümleyi olumsuz yapar...

peki body, nobody var malum. şimdi ain't body ile nobody aynı mı olmuş oluyor? aynı olmuyor sa ain't nobody ne oluyor? :D

And you have all of mi tonight
    Ain't nobody else gon' make it right
    You got me like a bullet talking flight
    I'll hit you right
    Just like you like

Aggro Sanos- Like U Like Ft Kimberley Walsh

• People ain't no good...
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Informal olduğu için hocaların bilmiyor olması normal. Amerika'da özellikle zenciler kullanıyor. İngilizlerin kullandığını hiç görmedim.

He don't yazarsanız sınavda puanınız kırılır ancak Amerika'da kimse sizi he doesn't diye düzeltmez. Aynı şekilde olumsuz cümlelerde nobody yerine anybody kullanılır kuralını da pek sallayan yok.

Keşke dikkat etseler şu not ve any olayına. James Brown'ın bir parçasında bu yüzden aklımı sıyırıyordum. Anlayana kadar canım çıkmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hell Patrol

Nobody Anybody gibi şeylerde ain't kullanılmaz. Don't, didn't, haven't, hasn't, isn't, wasn't, wouldn't vb. yerine kullanılır. Yani alayının ain't. Benim de bi şarkı koyasım geldi

didnt yerine aint kullanılmaz. cümle. o zaman geniş zaman ile geçmiş zaman arasındaki fark belli olmaz. ayrıca dont yerine de aint kullanıldığını da görmedim. am is are olumsuzu ile have got has got olumsuzu yerine kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ETUSCH_

değil ve yok anlamına gelir am is are ve have has in olumsuzluk hali olarak kullanılabilir

yok anlamına gelir derken? örnek verir misin?
  • konuya 6 yıl sonra mesaj yazıyorum ama.
    "ain't" do not, did not, am not, is not, has not, have not gibi tüm anlamlarda kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolcin -- 6 Ekim 2012; 23:31:17 >
  • Ain't ain't a word :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ingilizce hocalarının bilmemesi garip am onlar british english öğretiyorlar ain't kalıbı genellikle amerikalılar kullanır ve hocalarda bunu bilmez :P
  • Amerikalı Crunk rapperların şarkılarında duyuyorum ben de. Crunk ain't dead gibi.
  • 'Is not' un sokak azıyla söylenmişidir.
  • ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:33:23 >
  • burasını iyiden iyiye konu dışı sanmaya başladınız herhalde.
    ayrıca yabancı dil bölümü de var bu forumun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keke In Da House

Nobody Anybody gibi şeylerde ain't kullanılmaz. Don't, didn't, haven't, hasn't, isn't, wasn't, wouldn't vb. yerine kullanılır. Yani alayının ain't. Benim de bi şarkı koyasım geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: _ShineOn_

if something's hard, that ain't worth doing it

eğer bir şey zor ise bunu yapmaya değmez mi diyor brada
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Informal olduğu için hocaların bilmiyor olması normal. Amerika'da özellikle zenciler kullanıyor. İngilizlerin kullandığını hiç görmedim.

He don't yazarsanız sınavda puanınız kırılır ancak Amerika'da kimse sizi he doesn't diye düzeltmez. Aynı şekilde olumsuz cümlelerde nobody yerine anybody kullanılır kuralını da pek sallayan yok.

bu konuşmanın tıpa tıp aynısını bizim mesleki ingilizce hocası yapmıştı mesleki ingilizce farklı oluyor bizim hoca sokak dilini de iyi biliyordu oralar da yaşadığı için
  • isn't/aren't ama daha argo, daha sokak ağzı bir şekli.

it isn't over yerine it ain't over denir mesela. daha bitmedi, bitemez
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.