Şimdi Ara

İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Ben şuan ikinci sene sınava hazırlanan bir sınav mağduruyum. Geçen sene 18bininci olarak büyükbi hüsran yaşadım ve ttıp gmelmediği için bu seneyeniden hazırlanmak istedim.Mesele bu değil bu seneyi daha verimli en azından yarım bi kayıpolarak değerlendirmek için ingilizceyide halletmek istiorum bu sene ingilizcemi belli bi seviyeye getirtmek istiyorum ingilizce seviyemle ilgili söyleyebilceklerim özel lisede okudum eğitimi pek i yi olmamasına rağmen bişeyler kapmıştım kend fakat son 2senede ingilizce bakımındna hç bişey yapmadım11.sınıfta tembellikten 12.sınıfta iste sınava hazırlandıgım sebebiyle, izlediğim 10 15 sezon yabancı dizi dışındatabi.. temel kavramlar kelimeleri biliyorumdur fakat grammeritamamenunuttum.ingilizcenin çalışarakdeyilde dialogla gelişceğinidebiliorum kolay kısmının gramer kısmı olduğunu biliyorum bu bakımdan çalışmaya başlar başlamaz bana yardım edecek insnalar bakımından da rahatım onlar tarafındanteşvik ediliyorum hatta ...hafta için saat 15.00 a kadar kendimi derse veriorum hafta sonuda 14.00 a kadar onun dışında üniverste sınavına hazırlık bakımındanhiç bi faaliyedim yok. bu saatlerin günde ortalama iki saat hafta sonları daha rahat olduğum için hafta sonuna yığınmışbi ingilizce çalışma programına ihtiyacım var.İngilizce kursu olsun Ev çalışma setleri olsun tavsiyelerinizi bekliyorum.Maddi imkan olarak problem yok yazında 1 ay amerikaya gitme planım var bu sene bu işi hallediyim diyorum Şimdiden tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ediyorum..

• kardeş sana tavsiye, dinlemek istediğin şeyleri dinlersen ingilizce otomatikmen gelşiyor bilmem anlatabildim mi?

yani ingilizce olarak dinlediğin ya da okuduğun konuya bir merakın varsa işin çoook daha kolay olur...

bizzat ben bunu yaşadığım için söylüyorum, sürekli olarak ilgi duyduğum şeylerin ingilizcsini okuyordum, o konunun ingilizcesini araştırıyordum, sürekli yabancı forumlarda takılıyorum vs vs...ama bunları ing. geliştirmek için değil mecbur olduğumdan bakıyordum... malum dh den başka doğru dürüst forum yok türkiyede

buna başlayalı yaklaşık bi 4 ay filan oldu herhalde, gerçi önceden de az biraz ing temelleri vardı ama şuan ingilizceyi istemsiz olarak bayağı bi geliştirmişim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.