Şimdi Ara

1 (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
790
Favori
318.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben iki sene önce ingilizce öğrenmeye karar vermiştim. İlk önce Türkçe dil bilgisi bilmek lazım diyorlardı bende onun için tüm Türkçe dil bilgisi konularını öğrenmiştim şimdi unuttum ama bir saat baksam tekrar hatırlarım. Daha sonra ne olduysa öyle kaldı ingilizce öğrenme işi, şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum. En çok da öğrenmek istememin nedeni bir kitap okumak istiyorsun türkçe çevirisi ya olmuyor ya çok kötü oluyor, internette izlemek istediğin bir program oluyor türkçe altyazısı olmuyor, Dizi izliyorum altyazısı çok kötü oluyor bu yüzden öğrenmek istiyorum. İki gündür Netflix'de İngilizce altyazılı dizi izliyorum kelimeleri anlamak için.
  • CBC derslerini uygulayan var mı? Dinlemesi 0 olan birisi gerçekten CBC dersleri sonrası dinlediğini anlayabilecek seviyeye geliyormu? Vaktimiz çok kısıtlı aksi halde heba etmeyelim. Bu programı 0ken uygulayıp verim alanlar yorumlarını yazarsa iyi olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestrosef

CBC derslerini uygulayan var mı? Dinlemesi 0 olan birisi gerçekten CBC dersleri sonrası dinlediğini anlayabilecek seviyeye geliyormu? Vaktimiz çok kısıtlı aksi halde heba etmeyelim. Bu programı 0ken uygulayıp verim alanlar yorumlarını yazarsa iyi olur...
    Hocam sen look ahead'ı felan bitirdin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilardo

Hocam sen look ahead'ı felan bitirdin mi ?

Alıntıları Göster
    Şuan başlayacağım fakat kısa sürede biter sanırım 15er dk 60 ders sonuçta, ardından grammar bitireceğim anladığım kadarıyla. Fakat 3 4 ayda bunlar bittikten sonra 0 dinleme ile cbc dersleri ağır kaçmaz mı diye sormak istedim. Şuan karar aşamasındayım. Çünkü çocuk iş derken vakit çok kısıtlı. Ayrıca bu sistem ile 8 ayda ileri seviye olunuyor sanırım. 2-3 ay cbc dersleri dinleme düzeyini 0dan ne derece artırıyor ve bunları deneyenler ne gibi verimler aldı bunu öğrenmek istiyorum. Bana göre ingilizce de en önemli şey dinleme. Dinleme iyi olduktan sonra her türlü derdini anlatırsın.

EDİT: Konuyu açan arkadaşa da bu kadar emekleri için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestrosef -- 30 Aralık 2018; 15:43:48 >

• Hocam bende yeni başladım 13.bölümdeyim fazla izleyemedim 10 günde bitiririm heralde. Konu sahibi bayadır girmiyor foruma, bende sana soracaktım nasıl çalıştın diye :)
  • maestrosef M kullanıcısına yanıt
    Cbc dersleri konusunda bununla ilgili bolca yorum mevcut.Okuyabilirsiniz.

Kısıtlı vakitle olmaz malesef.Dil öğrenmek aceleye gelmez.Tüm dersler 8-10 ay gibi bir sürede bitiyor.
  • gilardo kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bahsettiğiniz derslerle ilgili ilgili basamaklarda birçok yorum var.Onları okuyabilirsiniz.
  • Hocam program çıkaracağın ile ilgili yorumlar okudum geçmiş sayfalarda bir gelişme var mı ?
    Hazırlık sürecinde.Arkadaşım program haline getiriyor.Bedava yaptığı için acele et diyemiyorum.
  • Tamamdır hocam :) Hocam bir şey daha sorcaktım ben look ahead vidyolarında tam anlamadığım kelimelerehttps://dictionary.cambridge.org burdan bakıyorum bazı kelimeler'de æ harfi geçiyor bu harfi seslendiremiyorum bu harfin türkçe okunuşu nasıl ?

O işaret fonetik alfabede mevcut.E şeklinde okunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

O işaret fonetik alfabede mevcut.E şeklinde okunuyor.
    Teşekkürler hocam, internette bulamadım o akadar baktım.
  • Merhaba hocam,ben dediğiniz sistemle başladım ve essential grammar in use serisinin ilk kitabınıda bitirdim fakat 2 aydır çalışmıyorum maalesef.Sizce baştan mı başlayayım yoksa ilk kitabı tekrar ederek mi ilerleyeyim?
  • Hakan_01_823 H kullanıcısına yanıt
    Keşke ara vermeden devam etseydiniz.Daha etkili olurdu.
    1.kitabı genel tekrar yapıp ikinci kitaba geçin.Başarılar.
  • quote:

Keşke ara vermeden devam etseydiniz.Daha etkili olurdu.
    1.kitabı genel tekrar yapıp ikinci kitaba geçin.Başarılar.
    Hocam geçen sene mühendislik programından mezun oldum ve şuana kadar iş bulamamın ilk sebebi ingilizce oldu. Forumda hep sizi önerdiler. Telefondan giriyorum foruma bütün konuyu araştırma şansım olmadı. Nasıl bir çalışma izlemeliyim neler yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun. Şuan seviyem a2 bitirdim. Arkadaşım var yabancı onunla konuşuyoruz günlük mevzuları daaa.teknik anlamda mesela mesleki anlamda nasıl geliştireceğim bilmiyorum. Sizce makale mi çevirmeliyim önerilerinizi bekliyorum

• Döngü10 kullanıcısına yanıt
    Buradaki sistemi en baştan uygulayın.Önerilere uyarsanız sıkıntı yaşamazsınız.
    Ama eksik uygularsanız tabiki zorluk yaşanır.

c1 seviyesine geldikten sonra teknik ingilizce öğrenmek çok zor değil.O konu da da öneriler yazmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/mesleki-terimler-icin-ingilizce-ogrenme-onerisi--135572798
    Bu arada makale çevirmek çok sonra yapılacak bir şey.
  • quote:

Buradaki sistemi en baştan uygulayın.Önerilere uyarsanız sıkıntı yaşamazsınız.
    Ama eksik uygularsanız tabiki zorluk yaşanır.

c1 seviyesine geldikten sonra teknik ingilizce öğrenmek çok zor değil.O konu da da öneriler yazmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/mesleki-terimler-icin-ingilizce-ogrenme-onerisi--135572798
    Bu arada makale çevirmek çok sonra yapılacak bir şey.
    Çok teşekkür ederim.

• Sizi yeni keşfettim hocam.Emek kokuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linklere neden erişemiyorum üstad. Kaldırıldı mi?

Ayrıca, sizden tavsiye istiyorum. Yds sınavlarından 60-70 arası puanlar aldım ve benim hedefim 80 üzerine çıkmak.
    Bu zamana kadar kısa süreli bir yds kursu tecrübem oldu ancak kursun tek odak noktası şunu görünce bunu işaretle tarzı tüyolar olunca, bildiklerimi de unuttum.
    Kelime eksiğim olduğunu biliyorum. Kitap okuyarak kendimi geliştireceğimi pek sanmıyorum çünkü yıllarca kpss illeti ile uğraşmanın sonucu olarak artık kitaplardan bıkkınlık geldi.
    Ne kadar bir sürede bu hedefe ulaşırım acaba, mart ortası gibi askere gideceğim. Bankada çalışıyor olmamdan ötürü dil tazminatı almak istiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secondchance55 -- 3 Ocak 2019; 11:23:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Faydali konu.Emeginize saglik.En kisa surede baslamayi dusunuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.