Şimdi Ara

İNGİLİZCE İÇİN SİZE BİR KAÇ SORUM OLACAK,BU SEÇENEKLERDEN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar üniversite 2 öğrencisiyim,ingilizce altyazılı diziler izliyorum ingilizceye meraklıyım tamamen sıfır değilim ve artık gerçekten şu dili öğrenmek kavramak geliştirmek istiyorum.Size bir kaç sorum olucak

1-Youtube'dan ingilizcemi geliştirebilir miyim ?
    2-Özer Kiraz İngilizce Konu anlatımına mı başlamalıyım yoksa BenimHocam projesinde yds için ingilizce dersi anlatan Hakkı Kiraza mı ? izleyenler varsa hangisini önerirsiniz ?
    3-İngilizce dil kursunada başlamayı düşünüyorum,sizce gerçekten yararlı mı yoksa gerek yok diyen var mı aranızda,çünkü az bir para değil ve emeğimin karşılığını alamıycaksam kendimi zorlamak istemem,ve amerikan dil kursu ingiliz dil kursu arasında eğitim farkı var mı hangisi tercih edilmeli ?

Şimdiden hepinize teşekkürler arkadaşlar sağolun...

• @rat.planet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yabancı dil öğrenmek istiyorsan şu çalışmaları yapman gerekir;
    İNGİLİZCE İÇİN SİZE BİR KAÇ SORUM OLACAK,BU SEÇENEKLERDEN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ ?

1.Tabiki geliştirebilirsin.Ama bunun püf noktaları var.Elinde sağlam bir gramer kitabı olması gerekir.
    CEFR uyumlu Grammar in Use adlı 3 kitaplık seriyi al.Kitaptan sonra youtube videolarına bakarsın sonra internette alıştırma bulup çözersin.Sadece bu çalışmayı yapan birisi gramerde mükemmel dereceye gelir.Ama yapan az.

2.Kitaptaki konuya çalıştıktan sonra konu ismini youtube'da ara ne kadar video ders varsa izle.Öğrenene kadar izle.
    Yani kitapları referans alarak çalış.Video dersleri,internetteki alıştırmaları destekleyici araçlar olarak kullan.

3.En kötü diye düşündüğünüz dil kursu bile faydalı olur.Ki kötü diye nitelendirilen dil kursları gramer öğretir sadece.(Aslında artık sadece gramer öğreten kurs da çok çok çok az.). Dersleri dinleyip evde tekrar yapıp bunun üzerine ek olarak konulara çalışırsan kursun faydası olur.Bunları yapmazsan unutursun.Kursa gideceksen evde bol tekrar yapman ve konulara ek olarak çalışman gerek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.