Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam geri gönderebilirsiniz diyorlar zaten hiç çekinmeyin diyorlar ama kargo 300 lira felan benden kesecekler.Hiç gerek yok ucuz etin yahnisi misali. :/
    Ha hala paketleme aşamasında adamla 15 dakika yazıştım ben satıcıya mail attım diyor(satıcıda newegg pek çözemedim) eğer shipping aşamasına gelmeden görürse ne ala yoksa alıp kullanacaz mecburen.
  • w_wallace kullanıcısına yanıt
    Olmadı kullancaz hocam geri yollamak pek mantıklı değil Türkiye de MX150 laptopların ikinci eli 3000 lira iken(hd çözünürlük) alır kullanırız buda ders olur bana.
  • https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NX.GZAEY.002

Bu değil mi aldığınız laptop? Burada 2 ram slotunun olduğu yazıyor.
  • Bende de çerçeveleri ince olan model (sf315 ile başlayan) swift 3 var, alırken yardım eden arkadaş 2. slotu olduğunu söylemişti ben de sistem bilgisinden baktım 2 ram slotlu görünüyor. 4gb daha ram almayı düşünüyorum ama nekadar gerekli olduğuna da emin olamıyorum. 2-3 chrome sekmesi + eclipse + youtube videosu + bir iki sunum ve spotify açıkken kullandığımda sorun olmamıştı ayrıca oyun da oynamadığım için şimdilik almaktan vazgeçtim gibi. Ekran parlaklığı ve kontrastı oldukça iyi, performansı vs. iyi şimdilik, touchpad ve klavyesi de fena sayılmaz. Almayı düşünenler için, aynı bütçeye daha iyi özellikli laptoplar bulabilirsiniz ama diğerleri genelde bundan çok daha ağır ve kalın oluyor. Karşılaştırılabileceği sınırlı sayıda model var; acer vivobook f510ua, vivobook s15, hp'nin bir modeli ve birkaç lenovo. Bütçenizi arttırabilirseniz asus zenbook, xiaomi ve huawei in ultrabooklarına da göz atabilirsiniz.

• Arkadaşlar bugün 3 kere Acer müşteri hizmetlerini aradım. Arayıp SNID bilgimi verdiğimde, laptopun tek slotlu olduğunu ve 16 GB'a kadar desteklediğini belirttiler. Aramadan önce mail atmıştım, mailde de şöyle yazdılar.

"Degerli Müsterimiz,

Acer Iletisim Merkezine göndermis oldugunuz elektronik posta mesaji için tesekkür ederiz.

DDR4 32GB destelmektedir.2 adet ram slotu bulunmaktadir.
    "

ardından bir daha aradım, aradığım yerde ortak bir kitapçık kullanıyorlarmış ve oradaki bilgi tek slotlu olduğuymuş. Bana böyle bir mail geldiğini söyledim, konuştuğum kişi beni bir süre bekletip bilgi aldı ve bu bilgisayarda 2. ram slotunun olduğunu söyledi. 32 GB'a kadar destekliyormuş yani. Ne olay oldu be. En azından laptopumda 2 tane slot olduğunu öğrendim. Mutluyum bu konuda. Kesin bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: DonanımdanBihaber

Bende de çerçeveleri ince olan model (sf315 ile başlayan) swift 3 var, alırken yardım eden arkadaş 2. slotu olduğunu söylemişti ben de sistem bilgisinden baktım 2 ram slotlu görünüyor. 4gb daha ram almayı düşünüyorum ama nekadar gerekli olduğuna da emin olamıyorum. 2-3 chrome sekmesi + eclipse + youtube videosu + bir iki sunum ve spotify açıkken kullandığımda sorun olmamıştı ayrıca oyun da oynamadığım için şimdilik almaktan vazgeçtim gibi. Ekran parlaklığı ve kontrastı oldukça iyi, performansı vs. iyi şimdilik, touchpad ve klavyesi de fena sayılmaz. Almayı düşünenler için, aynı bütçeye daha iyi özellikli laptoplar bulabilirsiniz ama diğerleri genelde bundan çok daha ağır ve kalın oluyor. Karşılaştırılabileceği sınırlı sayıda model var; acer vivobook f510ua, vivobook s15, hp'nin bir modeli ve birkaç lenovo. Bütçenizi arttırabilirseniz asus zenbook, xiaomi ve huawei in ultrabooklarına da göz atabilirsiniz.
    Evet hocam günlük kullanımda gerçekten bilgisayarın kastığını görmedim fakat ben aynı zamanda premiere ve unity kullanacağım için ram benim için gerekli birazcık. FIFA oynayayım diye bilerek MX150'li laptop aldım şimdi bir de RAM yüzünden oynayamazsam üzülürüm.

Teşekkür ederim hocam doğru bilgi buymuş.
    @Mugetsuga

• Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi marka ram almayı düşünüyorsunuz? Amazon US den bir iki modeli sonra belki alırım diye sepete eklemiştim ama 30 dolar + kargo vs burdan daha pahalıya geliyor sanırım. Ram alırsanız ve taktırırsanız ne aldığınızı ve serviste montajın nekadar sürdüğüne dair haber verebilirseniz çok iyi olur.
    İptal etmişler hocam bende bu konudayim artık bulduğunuz model olursa bana mention atmayı unutmazsaniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonanımdanBihaber

Hocam hangi marka ram almayı düşünüyorsunuz? Amazon US den bir iki modeli sonra belki alırım diye sepete eklemiştim ama 30 dolar + kargo vs burdan daha pahalıya geliyor sanırım. Ram alırsanız ve taktırırsanız ne aldığınızı ve serviste montajın nekadar sürdüğüne dair haber verebilirseniz çok iyi olur.
    tabii hocam DDR4 2133mhz bizim ramler. 2400 alsam olur mu acaba? onları bir mail atarım size haber veririm gelişmelerin sonucunu.
  • Öncelikle konu sahibinde sesleniyorum: Hp envy den daha sorunsuz bir pc aldınız içiniz rahat olsun :D Onund ışında iyi bir model olduğunu tahmin ediyorum. Huawei veya xiaomi ultrabooklar hariç fena bir alternatif değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

tabii hocam DDR4 2133mhz bizim ramler. 2400 alsam olur mu acaba? onları bir mail atarım size haber veririm gelişmelerin sonucunu.

Alıntıları Göster
    Hatırladığım kadarıyla 2400mhz di ama pazartesi bir daha bakayım ona. Eğer 2133 ise 2400 almanın pek alemi yok çünkü yavaş olan diğerini de sınırlar. Amazon da bulduğum ramlerin linkleri de burada.https://www.amazon.com/gp/product/B019FRDKWI/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 https://www.amazon.com/gp/product/B071DVWQFC/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A1PY2TJ4XEJEFD&psc=1

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Öncelikle konu sahibinde sesleniyorum: Hp envy den daha sorunsuz bir pc aldınız içiniz rahat olsun :D Onund ışında iyi bir model olduğunu tahmin ediyorum. Huawei veya xiaomi ultrabooklar hariç fena bir alternatif değil.
    Ben de almadan önce huawei matebook x pro ve xiaomi mi notebook pro da listemdeydi ama huawei en ucuz 7000 bandında bulunuyor, xiaomiden ise garantisi olmadığı için vazgeçmek durumunda kaldım.
  • DonanımdanBihaber kullanıcısına yanıt
    Ben de onu diyorum. Huawei pahali. Xiaomi de supheli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

Arkadaşlar bugün 3 kere Acer müşteri hizmetlerini aradım. Arayıp SNID bilgimi verdiğimde, laptopun tek slotlu olduğunu ve 16 GB'a kadar desteklediğini belirttiler. Aramadan önce mail atmıştım, mailde de şöyle yazdılar.

"Degerli Müsterimiz,

Acer Iletisim Merkezine göndermis oldugunuz elektronik posta mesaji için tesekkür ederiz.

DDR4 32GB destelmektedir.2 adet ram slotu bulunmaktadir.
    "

ardından bir daha aradım, aradığım yerde ortak bir kitapçık kullanıyorlarmış ve oradaki bilgi tek slotlu olduğuymuş. Bana böyle bir mail geldiğini söyledim, konuştuğum kişi beni bir süre bekletip bilgi aldı ve bu bilgisayarda 2. ram slotunun olduğunu söyledi. 32 GB'a kadar destekliyormuş yani. Ne olay oldu be. En azından laptopumda 2 tane slot olduğunu öğrendim. Mutluyum bu konuda. Kesin bilgi.
    Bilgiler için çok sağol hocam. Uğraştırdı ama sonunda doğru bilgiye ulaştığımızı düşünüyorum sayende.

4-5 gündür sürekli kullanıyorum zaten laptoptan çok memnunum tam ihtiyacıma göreymiş slot olmasa da razı durumdayım :) Pil süresi ile endişelerim vardı dün onu da denedim. İnternet kullanımı ile 7-8 saati çıkartıyor. Batarya olduğu tarafta hafif ısınma oluyor tabi ama her laptopta olduğu kadar. Rahatsız edici ya da sıkıntı çıkaracak düzeyde değil kesinlikle. Sessizlik konusunda da gayet başarılı.

Ram konusunda ben de takipteyim. Şuan acil olarak düşünmesem de güzel bir fırsat yakalarsam alacağım. Denk gelirse buradan da paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Judoo

İptal etmişler hocam bende bu konudayim artık bulduğunuz model olursa bana mention atmayı unutmazsaniz sevinirim.
    Geçmiş olsun, tamam takipte olalım.

Bu arada ram konusunda, "biri taktırdım ben" demeden ikna olmam :)

ASUS S510UN-BQ121'de takipteyim olmazsa bunu alacağım gibi görünüyor (700-800 fazla verip). Zaten dolar zıplarsa hiç alamayız. Şuan dolar baskılı, elbet zıplayacak tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 16 Şubat 2019; 21:57:56 >
    Hocam model çok güzel de fiyat bana mx150 için baya fazla geldi nedense.
  • quote:

Hocam model çok güzel de fiyat bana mx150 için baya fazla geldi nedense.
    i7 ve ram farkı var, fiyatın o kadar artması normal (750 lira).

Lakin bu laptop'ta bencede i7 pek fark yaratmaz. Ha 4 sene sonra yeni windows çıkar mesela, orada fark edebilir, onu da düşünmeye gerek yok şimdiden.

Acer'dan ram için kullanıcılardan onay bekliyorum yada asus'a indirim denk gelir 4200'e falan alınır.

Bu arada aceleniz yoksa laptop almayın şuan.Yeni ekran kartları (2000 serisi) girmeye başladı. mx250 gelecekmiş lakin ciddi farkı yok mx150'den. Benim acelem var görünüyor şuan.

ek: Yazınca dolar aklıma geldi. Mart-nisanda 7 olursa bu seferde keşke beklemeseydik deriz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 17 Şubat 2019; 14:54:38 >
    Aceri 3570 e yakalamıştım ilk zamanda ama para gelecekti geç geldiği için yazık oldu o fiyata alamadık.Dolar mı alsam laptop mu ikilemi yaşıyorum artık. :)
  • quote:

Aceri 3570 e yakalamıştım ilk zamanda ama para gelecekti geç geldiği için yazık oldu o fiyata alamadık.Dolar mı alsam laptop mu ikilemi yaşıyorum artık. :)
    Bende sürekli tradingview'den usd-tl grafiğine bakıyorum. Az bucuk anlıyorum, şuan alış sinyali vermiyor,bu hafta verebilir. Tabi bu işler belli olmaz, çıkar biri konuşur 30 kuruş artar. 5.25 iyi bir oran alınabilir oradan, ytd.

İlgini çekermi bilmiyorum ama mesela stoch RSI tepede şuan, klasik rsi ortada ve aşağı bakıyor. Bunları hafif aşağı ve yatay gidecek şeklinde yorumluyorum şuan. Tabi olumlu bir haber gelmedi, biraz da olumsuz rakamlar geldi cuma günü, onlar etki yapabilir pztsi, bakalım ne olacak.
    Yatırım olarak euro ya yatırım yaptım ben bu arada pek iyi haber gelmedi avrupa bölgesinden büyüme tahminini 1.3 e çekmişti sanırım.Ama sonraki mb toplantısında belki faizler aşağı inebilir.(YTD) :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.