Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

Kutunun yanında gelen belge bu şekilde. İçinde bir yerde 2 yıl bir yerde 3 yıl yazıyor garanti süresini. Hangisi doğru bilemiyorum. Ama yol üstünde Media Markt vardı girip baktım. Onların ürünlerinde de aynı kağıt var ve "Acer Türkiye garantilidir" gibisinden bir ibare yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 sorum olacak;

1. Bu bilgisayar tam olarak nasıl açılıyor? :) (Güç tuşuna basılı mı tutacağız birden fazla mı basacağız nedir anlamadım)
    2. Klavyenin ışık kademe ayarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Arkadaşlar 2 sorum olacak;

1. Bu bilgisayar tam olarak nasıl açılıyor? :) (Güç tuşuna basılı mı tutacağız birden fazla mı basacağız nedir anlamadım)
    2. Klavyenin ışık kademe ayarı var mı?
    1.Tek basış,
    2.Yok.
  • Mavi ekran bende de oldu! Oyun indirmiştim steam'den kurulum yapıyordu, o sırada browser falan açtım.

Sanırım ram yetersizliğinden çöktü.Bellek taşması durumunda sistem çöker.Lakin bu eskidendi yahu.

Win10 belli bir sürümden sonra ram'i 8gb olarak kabul edip,tasarlanmış olabilir.

Başka mavi ekran alan var mı? 4 veya 8gb ram ile? (şirketteki arkadaş hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 17 Mart 2019; 13:4:59 >
  • w_wallace kullanıcısına yanıt
    hata kodunun fotosunu cekseydiniz daha anlaşılır olurdu hocam dediğiniz gibi ramden kaynaklı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

hata kodunun fotosunu cekseydiniz daha anlaşılır olurdu hocam dediğiniz gibi ramden kaynaklı olabilir
    Unuttum o an.Boot ife falan birşey yazıyordu.

Şu listeden tek tek baktım hiç biri değil :S
    https://www.lifewire.com/blue-screen-error-codes-4065576

Oyunu açtım sonra oynadım yarım saat sorun olmadı.crash report file'ı arıyorum şuan.

Windows 1803'dü şuan 1809 indiriyor.Herkes 1809^da sanırım. Sorun olmaz umarım,bunu da iade etmek istemiyorum hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 17 Mart 2019; 14:38:4 >

Alakası yok sizin cihaz kronik sorunlu. Acer ürünü kullanırken 4GB 4 ay kullandım oyun falan da oynadım hiç mavi ekran vermedi. RAM kaldırmayınca darboğaz yapar mavi ekran değil. ;)

• %80 den fazla RAM kullanımı oluyordu mavi ekran vermiyordu oyunlarda. Tarayıcı da büssürü sekme açtım dolana kadar mavi ekranda vermemişti. RAM kullanımı artınca cihaz kasar ve chrome da hata verir hangi tarayıcı kullanırsanız. Nasıl inatla aynı PC alıyorsunuz bilmiyorum. Ben baktım hata alıyorum RAM takınca da aynısa iade edip başka markaya yöneliyorum. RAM takanlara sor bakayım sorun var mı. Acer a aldığım RAM de elimde kaldı şimdi satılığa koydum. 8GB 2400Mhz var alacaksan uygun fiyatla satarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 17 Mart 2019; 15:5:55 >
  • Arkadaşlar bu bilgisayar için 8 gb ram takviyesi yapmak istiyorum ama kafam karıştı. Ram' i ben alıp gidip servisine taktırabiliyor muyum gün içerisinde, yoksa servisin sattığı bir ram mi satın almam gerek?
  • 1 üründe ram slotu var mı ?
    2 bu ürün refurbished mi ?
    3 işlemciyi yazmamışlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ukko

Arkadaşlar bu bilgisayar için 8 gb ram takviyesi yapmak istiyorum ama kafam karıştı. Ram' i ben alıp gidip servisine taktırabiliyor muyum gün içerisinde, yoksa servisin sattığı bir ram mi satın almam gerek?
    Ram kendiniz alıp serviste taktırabilirsiniz, fakat 4gb ram yanına 8 gb ram uyumsuz olur performans düşüşü olur gibi yorumlar okudum o konuyu bir araştırın isterseniz, aynı boyutlu ram takmak performans açısından daha iyi deniyor.
  • herkese selamlar arkadaşlar bilgisayardan anlayan ve kullananlar yazarsa sevinirim. ram öneriniz var mı? paylaşır mısınız? istanbul içi nereden alabilirim ayrıca nerede taktırabilirim?
  • gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    Uyumsuz olmuyor tam tersine DUAL 128Bit çalışıyor. Acer Aspire olan modelde denendi gözle görülür performans artışı sağlamıştı. Cihazın genel kronik sorunundan iade etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Alakası yok sizin cihaz kronik sorunlu. Acer ürünü kullanırken 4GB 4 ay kullandım oyun falan da oynadım hiç mavi ekran vermedi. RAM kaldırmayınca darboğaz yapar mavi ekran değil. ;)
    Kronik sorunlu kısmında emin değiliz henüz.Evet ram yetmezse sistem takılır darboğaz olur.

Ben sizin bu cihazla alakanızı da anlayabilmiş değilim hala :)

Daha önce bu modeli kullandınız mı?

Almayı düşünüyor musunuz?

Her laptop mavi ekran verebilir (nadiren). Genelde windows'la alakalı bir durumdur, bazen de donanimla.Eski laptopta yılda 1 kaç kez mavi ekran görmüşümdür mesela.

@Men Milk Bu soruların cevabını veriyoruz ama aralarda kaynıyor.Konu dağınık birinin yeni kullanıcı sayfası açması lazım.
    1.Ram slotu var ve içindeki de çıkarılabiliyor.
    2.Değil.
    3.i5 8250u (en yukarı da ve ürün açıklaması kısmın da yazıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 17 Mart 2019; 18:9:54 >

Aslında cihazla sorunum Acer beni bıktırmıştı servisi falanda bunun içine dahil. Çözüm ortaklığı yok Acer'da. Asus da alacaksanız Acer servisiyle yan yana aynı şirket bakıyor Asus servisinden neden şikayetçi olduğunu anladım. Her laptop mavi ekran verebilir istisnalar hariç yazılım sıkıntısı olabilir. Ya da yüklediğiniz yazılımlar da sorun oluşturabilir ve bazen uyumlu olabiliyor. 4GB RAM den mavi ekran hatasını vereceğini sanmıyorum. Çok taktıysanız isterseniz Memtesx86 ve Bellek tanımlama aracı kullanabilirsiniz eğer bellekte sorun çıkmazsa bellekle ilgili sorun yoktur. Ekran kartı sürücüleri de mavi ekran hatalarına sebep olabiliyor. Yanlış BIOS yüklemeside sorun çıkartıyor. Bunu kendiniz bulmanız lazım. Şuan RAM olarak düşünmemeniz gerekli. Konuyu takipteyim bakalım başkasında sorun çıkacak mı? :)
  • Amazondan verdim siparişi az önce, bi ara da 4 gb ram alırım. Hangi ürünü almak lazım tavsiyesi olan var mı fark eder mi ?

• Men Milk kullanıcısına yanıt
    Metal kasa olarak ve bu özellikte kağıt üstünde performansı veren ancak Acer ın. Hayırlı olsun. Fazla kurcalamayın kağıt üstündeki bilgisayarları erken bozulabiliyor ya da kırılabiliyor kasası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 17 Mart 2019; 22:39:57 >
  • gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    8GB olanı var isteyene uygun ve hakkeden fiyatıyla satabilirim.

NOT: Gerçek alıcı varsa mesaj atsın fiyatı özel konuşurum özel konuşup fiyatı yazıp görüldü yapacaksanız yazmayın..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 18 Mart 2019; 0:5:14 >
  • Yaşanan mavi ekran bu.Uyanmadan sonra,sistem açılırken,login'de falan oluyor.Çözebilceğime inanıyorum.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0xc000021a--status-system-process-terminated

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 18 Mart 2019; 10:50:55 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.