Şimdi Ara

Imac'ime virüs buluaştı sanırım yardım eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Imac ile birlkte macos camiasına girmiş bulunuyorum. alışma sürecindeyim. bu arada sanırım flash eklentisi sanarak bir malware kurmuş olabilirim. kurduktan sonra bilgisayarda kendiliğinden hareketler oldu. advanced mac cleaner, my coupanize benzeri 3-5 program kurmuş. finder>uygulamalardan kaldırdım hepsini. şimdilik rahatsız eden bir şey yok gibi.

nedir bu tam olarak? silebilmiş miyim? yardımcı olur musunuz?

• Nasıl silineceği linkte anlatılmış. http://macsecurity.net/view/107/
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Ben uygulamalardan sildim. Tam olarak silinmedi mi, arka planda çalışıyor mu yani?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • celutska kullanıcısına yanıt
    Bilemem Mac'te başıma gelmedi, ama PC'de bu tür bir sorun olduğunda bazen silsen de gitmiyor, bir program ile veya format ile tamamen gidiyor.
    Linkte nasıl yapıldığı yazılmış, ingilizce bilmiyorsan, ya da az biliyorsan google'a tercüme ettirerek nasıl olduğunu anlayabilirsin, ya da kullanmaya devam et terarlarsa denersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 6 Ocak 2018; 12:53:9 >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Şimdilik bir sorun yok gibi. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Şimdilik bir sorun yok gibi. Teşekkürler.

bence arkadaşın paylaştığı aşamaları uygulayın apple paylaşımının resimlendirilmiş detaylı anlatımı
  • onuron O kullanıcısına yanıt
    Bende "utilities" kısmında amc uygulaması görünmüyor. Yapmayı denedim aslında.
  • quote:

Bende "utilities" kısmında amc uygulaması görünmüyor. Yapmayı denedim aslında.

o zaman sıkıntı yoktur sanırım
  • onuron O kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen. Ama bu virüsler keylogger gibi sessizce arka planda çalışıyor olabilir mi, kafamı kurcalıyor.
  • quote:

Muhtemelen. Ama bu virüsler keylogger gibi sessizce arka planda çalışıyor olabilir mi, kafamı kurcalıyor.

antivirüs ile tarat bir deneme sürümü yükle norton falan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.