Şimdi Ara

ilk rapor oluşturma lütfen yardım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar benım elımde bır hesap planı var ben burda bır combobox kullanıyorum içinden herhangı bır kasayı secip onun kasalarını gormek istiyorum nasıl yapabılırım anlatırsanız sevınırım bu arada bağlantıları queryle yapıyorum şimdiden sağlunn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çene -- 24 Kasım 2006; 17:46:59 >

• yokmuuu sesımı duyan lütfennnnnnnn
  • Konu başlığını konuyla alakalı, konuyu özetleyen bir cümle ile değştirirsen daha çabuk yanıt alırsın.

Konuda ise ne istediğini ve hangi noktalarda takıldığını daha açık anlatmalısın.
  • arkadaslar ben qreporttA İLK DEFA RAPOR hazırlıyorum elımde bır hesap planı var ve ben bır comboboxın içinden hangı hesabı secersem o hesabın raporunu almak istiyorum yanı veriyi combobaxtan alıp olusturucam raporu nasıl yapabılırım yardımcı olursanız sevınırım bağlantıyı query ile yapıyorum
  • select * from tablo where alan=combobox1.text

şeklinde bir sorgu yapıp cıkan sonucu datasete atarsan geri kalan işlemler standar raporlama tekniğine kalır.onuda nette arastırırsan bir cok örnek bulursun
  • saol ama datasete atarsan demekle ne istedin
  • conn.open

cmd.connection=conn
    cmd.commandtext = "select * from tablo where alan=combobox1.text"

cmd.executenonquery

dap.selectcommad=cmd
    dap.fill(ds,"tablo") 'burada datasete atıyorsun kayıtları.

conn.close

mesela bir tablodaki kayıt sayısını ögreneceksin. ds' ye atma işlemini yaptıktan sonra su sekilde kayıt sayısını ögrenebilirsin. ds.tables("tablo_adi").rows.count()

gibi
  • saol arkadasım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.