Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hThoRc

Bugün itibariyle almış bulunuyorum da çok fazla hd kanal bulunmuyor kendi listesinde. Arayınca bulabilir mi yoksa o kadar mı çok fazla da deneme fırsatım olmadı. 3d bir film deneyeceğim şimdi o sonraki iş :)

Arkadaşım,önce hayırlı olsun yeni tv'niz.İyi günlerde kullanırsınız İnşaallah...Kanal listesinde ki kanallardan daha fazlasını bulursunuz aratırsanız.Ama HD yayınların bir çoğu hala paralı.Bulsanızda işe yaramıyor anlıyacağınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Bugün itibariyle almış bulunuyorum da çok fazla hd kanal bulunmuyor kendi listesinde. Arayınca bulabilir mi yoksa o kadar mı çok fazla da deneme fırsatım olmadı. 3d bir film deneyeceğim şimdi o sonraki iş :)

Arkadaşım,önce hayırlı olsun yeni tv'niz.İyi günlerde kullanırsınız İnşaallah...Kanal listesinde ki kanallardan daha fazlasını bulursunuz aratırsanız.Ama HD yayınların bir çoğu hala paralı.Bulsanızda işe yaramıyor anlıyacağınız.

Teşekkür ederim peki interneti nasıl yapılıyor ? Evde kablosuz var ama ayarlarını nereden yapıyoruz? Kılavuzda Mac adresi, DLNA felan diyor bu terimlere yabancıyım. Bilen varsa yardım etsin lütfen. Teşekkürler.

• hThoRc kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım,tv'nin kendi wifi alıcısı yok.Bunun için servisten veya yetkili satıcıdan wifi adaptörünü almanız gerekiyor.Aldı iseniz ağ bağlantılarından kablosuz bağlantıyı seçip,kablosuz kullanıcı adı ve parolanızı girdiğinizde işlem tatatdır.mac adresini boşverin.O size lazım değil.DLNA ağa bağlandıktan sonra işe yarayan bir olay.Yani cepten,tv'ye.tabletten tv'ye falan görüntü aktarmak.veya almak için kullanılıyor...Bilmem anlatabildim mi?
  • modemden tv a kablo ile bağlarsanız ayarada gerek yok.
    wifi dongle başarısız
    tavsiyem kablo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben Televizyonu kasım ayında aldım. Yazılımı V.2.1.9f. Sizce yazılımı yükseltmem gerekirmi?

• depechemode06 D kullanıcısına yanıt
    Güncel yazılım 2.2.4f oldu.Galiba sizinkiyle farkı 3d derinlik ayarıydı.2.2.4t atarlarsa kabul etmeyin.Güncellemek isterseniz özellikle 2.2.4f yazılımını isteyin.Diğerinde bazı menüler eksik.
  • quote:

Arkadaşım,tv'nin kendi wifi alıcısı yok.Bunun için servisten veya yetkili satıcıdan wifi adaptörünü almanız gerekiyor.Aldı iseniz ağ bağlantılarından kablosuz bağlantıyı seçip,kablosuz kullanıcı adı ve parolanızı girdiğinizde işlem tatatdır.mac adresini boşverin.O size lazım değil.DLNA ağa bağlandıktan sonra işe yarayan bir olay.Yani cepten,tv'ye.tabletten tv'ye falan görüntü aktarmak.veya almak için kullanılıyor...Bilmem anlatabildim mi?

Anladım, o aparat şu an bende yok. Modemi de bağlama şansım yok ama elimde turkcell vınn var. Usb ile taktığımda onu da görmüyor. Bir ayar felan çekmem lazım ağ ayarlarına kablolu internetten etkinleştir diyorum lütfen bekleyiniz dedikten sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Vınn çalışıyor mu tv ile ?

• quote:

quote:

Anladım, o aparat şu an bende yok. Modemi de bağlama şansım yok ama elimde turkcell vınn var. Usb ile taktığımda onu da görmüyor. Bir ayar felan çekmem lazım ağ ayarlarına kablolu internetten etkinleştir diyorum lütfen bekleyiniz dedikten sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Vınn çalışıyor mu tv ile ?

arkadaşım,
    anlaşılan senin durumun vahim.
    ........
    gerisi silindi......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 3 Ocak 2014; 22:11:42 >

• Arkadaşlar güncel yazılımı nasıl elde ederiz teşekkürler.
  • trbekir T kullanıcısına yanıt
    Servisi arayıp söyliyeceksin kardeşim.Ücretsiz yüklüyorlar...Fakat zaten güncel yazılıma sahipseniz ne yaparlar valla bende bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

quote:

quote:

arkadaşım,
    anlaşılan senin durumun vahim.

bu tv için internet bağlantısı şöyle,

ya modemin olacak kablo bağlantısı yapaaksın,
    yada wifi aparatı alıp takacaksın ve havadaki interneti yakalayacaksın.

ama havada internetin olmadığına göre, yani vınn var demişsin,
    vınn modem için station denen yayıcıyı alacaksın,
    yayını havaya salıp, tv nin wifi aparatı ile yakalayacaksın,
    ki,
    bence vazgeç,
    bu kadar para harcayıp, emek sarfedeceğin matah bir sonuç çıkmayacak.
    sen tv nu izle keyfini sür.

Bizim havadada, karada da internetimiz var kardeş merak etme, o kadar sığır değiliz. Toplasan 1 saat TV izlememişimdir 2 gün oldu alalı. Pek ilgilendiğim bir dal değil televizyon. Babam istedi diye uğraşıyorum internet için. Evde vınn da var wireless da var. Wireless için wifi dongle dedikleri şey yok elimde. Mac adresi, d-lan, dongle vs. ilk defa duyduğum terimler. Usb kablo ile vınn ı tvye taktım modemden farkı yoktur diye ki bir şey olmadı. Artık dongle'a bakacağım yarın. O değil de hava nedir kardeş ya anaokul bebesine anlatır gibi, ben hiç bu kadar aşağılanmamıştım. Sağolasın. :)

• yarın servis gelecekmiş güncelleme ile ilgili,sonucu yazarım buraya.
    bu arada smart özelliği hiç beklemediğim kadar iyi çıktı. lig tv den maç özetlerini golleri felan çok rahat izliyorsun,youtube ,uzman tv felan gayet iyi.browser hiç denemedim çünkü kullanışlı olacağını sanmıyorum.
    kullandıkça daha çok izlenim sahibi oluyor insan. Sd perfonması kanala göre değişmekle beraber oldukça tatmin edici. Hd zaten çok iyi.Biraz siyah perfonmasını beğenmedim ama tüm led'lerin ortak sorunu bu.
    Dahili uydu alıcısı çok fonksiyonel değil ama yeterince hızlı.Lakin güncel bir sdx dosyası bulamadım.
  • havada karada internetim var diyorsun,
    vınn modemin sadece pc de çalışan bir alıcı olduğundan haberin yok,Neyse,
    akşam akşam can sıkmayalım.
    yazdıklarımı geri alayım,
    "0" dan sormaya yeniden başla.
    iyi forumlar

• arkadaslar tv yi tamamen kapatmak için arka tarafında mı tusu war yoksa direk kumandadan kapatmak yeterlimi fişten çekmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

quote:

Orijinalden alıntı: alemdar22

arkadaşlar televizyon alma
    arefesindeyiz ancak kafamıza
    takılan bi kaç nokta var 1.si led
    mi almalıyız yoksa panasonic neo
    plazmamı birbirlerine artı eksileri
    nelerdir?ikincisi diyelim ki lede
    karar verdik iki seçenek üzerinde
    duruyoruz samsung 6510 3d
    smart led diğeri vestel 9060 ikisini
    kıyaslayabilir misiniz acaba vestel
    300 lira felan daha ucuz bu
    arada.birde panasonic
    neoplazma linki http://
    www.teknosa.com/
    urunler/110012699/panasonic-tx-
    p42stw60-fhd-dvb-s-3d-plazma-
    tvbu tv nin samsung ve
    vesteldeki ledine artı eksileri
    nelerdir?birde boyut olarak
    102_106 ekran düşünüyoruz.

Vestelden uzak dur kardeşim

üzerine basa basa vestel derım ...

• ürünü bende gold bilgisayardan 1499 liraya aldım. genel olarak çok memnunum. birkaç resim atacağım. aralarında pc mi bağlayıp oynadıgım oyunlarda var. resimler pek kaliteli değil ama gerçekte harika görünüyor. benimde acayip derecede önyargım vardı ama yerin dibine soktu vestel bu ürünüyle :)

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• 9060 9090 dan baskasi alinmaz
  • 8080 modeli 90 serisi öncesi kısa bir süre satıştaydı,
    nedense hemen bitirip 90 başladı,
    bir söylenti var,
    8080 paneli ile 90 serisi aynıymış.

8080 tv sahibi bir arkadaş servis menüsüne bakıp panel koduna bakabilirmi?

servis menüsü; menü tuşu sonrası 4725 yazarak giriliyor.

• Mağazada 9090 modelinin servis menüsünün fotosunu almıştım.Belki bir arkadaşa lazım olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 6 Ocak 2014; 0:22:31 >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.