Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet geliştirilmesi gerekiyor.Direk kırmızı tuşa bastığınızda da süreyi ayarlamanız gerekmezmi?
  • dadas28 kullanıcısına yanıt
    Ne geliştirmesi hocam bu özellik kapalı geliyor, adamlar bizden saklıyorlar böyle basit bir özelliği.
    Sanırım geliştirme filan beklemek hayal olur.
  • Yerli firmalar da müşteri memnuniyeti düşünülmüyor,Gelen yabancıları da kendilerine benzetiyorlar.Benim Vodafondan hat üzerinden aldığım HTC816 Avrato-Teleservice den boardı değişti IMEI kayıt dışı açılması için hala uğraşıyorum.Sanki suç benimmiş gibi her seferinde enaz bir ay bekliyorsun.Neyimiz doğru ki?
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    49UB9100 tv aldım Vestel driver e seri no yazdığımda herhangi bir yazılım olmadığı gibi tepkide yok,Seri no nun arasındaki boşluk birleştirilecek mi?Ben bu işten bir şey anlamadım.Yoksa yeni model olduğu için yazılım yüklenmedi mi?Seri no:7810253 700068
    vestel driver ile uğraşmayın, yazılımlar şurada ...https://forum.donanimhaber.com/vestel-mb82-kurtarma-mb9x-mb100-mb110-ve-mb120-cekirdek-yazilim-konusudur--120847911#120847911

@dadas28
    ben hala oranın nasıl çalıştığını anlamadım...
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Bence çalışmıyor zaten, sayfada herhangi bir düzen yok.
    Geçen gün ben google dan arama yapınca bu sayfalara ulaştım.
    http://www.vesteldriver.com/TV_MB9X_FAZ3_Yaz%C4%B1l%C4%B1m_Y%C3%BCkleme.html
    http://www.vesteldriver.com/TV_MB9X_FAZ2_Yaz%C4%B1l%C4%B1m_Y%C3%BCkleme_Prosed%C3%BCr%C3%BC.html

Benim cihaz 4. Faz yazılımlar güncel değil gördüğüm kadarı ile.
    Servisten kuruluma gelen eleman cihazı internete bağlarsan güncelleme varsa çıkar dedi.

• vestel tv ler online güncelleme yapmıyor abicim...
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Bana montaja gelen servis elemanı söyledi, yani ben yapıyor demedim zaten.
    "ABİCİM" filan hiç güzel bir üslup olmamış, biraz daha dikkatli yazmanız ricam olur.
  • Vestel 48ub9100 Mb120 2.40.6.0 dan 2.40.2.0 daha stabil olduğu doğrudur,Kablosuz erişim de daha hızlı buluyor.
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Hocam TV ye wifi adaptör alacağım MB96 borda sahip.
    Biraz araştırdım, Vestelin kendi adaptörü RT5572 chipsete sahipmiş, ancak eski bir chipset olduğundan bulmak sıkıntılı gibi.
    Birde meşhur uydu alıcılar için uyumlu olan RT5370 chipset var onu alabilirim buldum ama uyumlu mu bilemiyorum.
    Benim TV ile uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz, yada MB96 ile uyumlu adaptörler listesi var mı?
  • 5572 aliexpress de bulunabiliyor.

Satınalma Linki

Uyum konusunda bilgim yok. Elde var ise denenebilir ancak yeni alınacak ise uymama olasılığını
    göz önünde bulundurmak lazım.

Ayrıca Arçelik TV Wifi dongle Da uyumlu olduğundan bahsediliyor. Forumda Grundig Marka Wifi dongle ile kullanan arkadaşlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 21 Temmuz 2017; 18:33:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam vestel arçelik adı altında satılanlar zaten alide ki ile aynı ürün ama fiyatları çok yüksek.
    Aliden bende baktım bana onun fiyatı da yüksek geldi, normalde 2 dolarlık ürün bu.
    TV lerde sanırım başka opsiyon olmadığı için bu kadar pahalı, bakalım şimdilik araştırma yapıyorum.
  • MB95 Nexon TV, görüntü ve ses vermemeye başladı ama ışığı yanıyor ve HDD taktığımda HDD çalışıyor. Yazılım yüklemeye çalışmadım ama yazılımın bozulduğunu düşünüyorum. Acaba elinde MB95 full yazılım olan var mı?

Edit:https://drive.google.com/file/d/0B42h3EyOkoiWcjNMSkltRnZzMmM/view Bu yazılımı yükledim, TV açıldı.
    Elinde 366n'den başka yazılım olan varsa onları da denemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotaless -- 26 Temmuz 2017; 13:54:58 >
    Hocam merhaba,
    Aşağıdaki resimde ki gibi WifiEnabled ve InternalWifiEnabled kısımları çıkıyor, TVde dahili wifi olduğu anlamına gelir mi?
    WifiEnabled, InternalWifiEnabled ve WifiDirect kısımlarını tikleyip profil dosyasını atmayı düşünüyorum.
    Herhangi bir sıkıntı olur mu sizce, yada bir bilginiz var mı bu konuda, board Mb96 bu arada.

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 26 Temmuz 2017; 14:32:42 >

• Çoğu yazılım genel yazılım olduğundan oradaki yazılar TV de dahili wifi olduğu anlamına gelmez.

Profile atmayı deneyebilirsiniz tabiki.

Orjinal olanı saklayın. denedikten sonra orjinalini geri yüklersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamam hocam deneyelim bakalım, denemekten zarar gelmez inşallah...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Ben de yazılım sorunu yok,Takip etme açısından sormuştum.Mb120 de 49 ub9100s de ses azalınca kalite düşüyor,ses kutudan çıkarmış gibi oluyor.Kulaklık ve volüme için aynı anda ses seviye kontrolü olsun bunu bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas28 -- 2 Ağustos 2017; 17:23:25 >
  • Hello my Turkish friends, I have a bit of a problem. I have a Hitachi 32HYC41 S/N:10091118 and this is quite obviously a VESTEL MB95 model. A did some stupid thing and tried to edit the software file like instructed on this forum. And the TV went into a bootloop - it started to restarting over and over. And I panicked and download a FULL Update file from similar VESTEL board from the Internet, and the big mistake was that I didn't took backup files before. So the TV started but the Hitachi/Vestel Smart center don't work (the firmware was from a non-smart TV) and the digital tuner doesn't work. I know that the Full update files are different for every tv set, but I want to try and install some close enough firmware. So if any one of you good people have some similar TV with similar characteristics, please send me a file with the mboot.bin, mb90_en.bin and A1.txt file, so I can try to install something more similar to my TV.This is the file I used on my TV is that can help:http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=814654 so thanks for all your help, and sorry for English, I can't speak Turkish.

• Ado bey arkadaşa yardımcı olabilir misiniz? Full yazılım istiyor, TV pert olmuş...
  • 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.