Şimdi Ara

ilk kez lens kullanıyorum.gözümde batma yapması normal mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
11.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bir terslik vardır.. batmaması lazım çıkar tekrar tak hava boşluğu kalmasın diye ovuştur gözünü biraz.

lensleri kullanamanyan varsa sadece gülüyorum bu kadar güzel birşey yok dünyada.

ayrıca lazer, excimer laser (wavefront vs) hem riskli iş hemde hala daha istenilen kusursuzluğa ulaşılamamış bir teknoloji. ayrıca laser olmak için 25 yaş üstü olmak şart ki gözde ilerleme durmadan laser olunmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

quote:

Orijinalden alıntı: wilfred

quote:

Orijinalden alıntı: S

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

Lazer riskli iş

Kim dedi hocam lazer riskli diye?

1.75 astigmatim var ve eger ameliyat olursam bir daha ameliyat olma sansim olmayacak. Ailede katarakt olanlar da var. Hadi diyelim yaslandim katarakt cikti napcam?

Astigmat varsa bilemeyeceğim, bir daha ameliyat olamıyorsun galiba tekrarlarsa.

Evet olamam o yüzden lens forever

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lensin ters mi düz mü olduğunu anlamak için parmağının ucuna aldığında kenarları kıvrık gibi durmaması lazım.Eğer tersine döndüyse kenarları kıvrılacakmış gibi durur o zaman düzeltmen lazım.
    Ayrıca lensi takarken göz kapağını yukarı kaldırıp takarken gözünü hiç kırpmaman lazım.Zamanla alışırsın tabi ama kesinlikle gözünü kırpma takamazsın.

Lensi takmanın pratik yolu şu.

Lensi sağ işaret parmağına al lensin suyunu tam süzdürme.Sonra sağ orta parmağınle gözünün alt kapağını tut sonra sol işaret parmağınla üst kapağını yukarı kaldır.Kafanı da hafif yukarı kaldır ve direkt karşıya bak böylece gözün tam açılmış olacak.

Sonra gözünü sakın kırpmadan ortaya lensi değdir kendisi yapışır zaten.Lens yapıştıktan sonra gözünü sağa ola oynat tam yerleşsin ve göz kapaklarını serbest bırak.Sonra gözünden biraz lens solüsyonu sızacak onu da sil :)

Ayrıca lens solüsyonu göze zarar felan vermez genel olarak.Ama lens kuruduğunda ya göz yaşı damlası damlat ya da lensi solüsyona batır tekrar tak.En iyisi solüsyona tekrar batırıp çıkarmaktır çünkü lens ile göz arasındaki kısım tam nemlenmiş olur böylece.

Ayrıca lensi takarken ellerin tam kuru olsun ve ellerinden toz,iplik gibi küçük parçacıklar dahi olmasın.Takmadan önce sürekli üfle gitsin hepsi :)

• quote:

kafayı yedim beyler.sağ göze 2 dk da taktım.sol göze takmak için 25 dk uğraştım,olmadı.bende lense sövdüm ve taktım gözlükleri.bi daha da lens almam.olan 200 tl ye oldu.

Oha bir sene önceki halimi gördüm

Ben de aynen böyle sövmüştüm lense, ilk 2-3 gün çok zor oluyor. Zaten lens takmaya calışan erkeklerin %80i denedikten sonra vazgeçip birakiyormus

Lensi parmaginin ucuna koy, eğer kenarlari tabak kenari gibi görünüyorsa TERStir, gözde batma yapar. Lens yirtilmis da olabilir.

Ilk basta kuruluk hissedeceksin ki bu cok normal. Gözüne yabanci bir madde sokuyorsun, gözün ve reflekslerinin buna uyum saglamasi ortalama 5 gün sürüyor. Pratik yap,pes etme.

O kadar kolay bisey ki, ikisini birden 5sn'de takabiliyorum suan.

Yardima ihtiyacin olursa alintilarsin hocam.

Iyi günler

• ben de lens kullaniyorum ama lazer yaptirmayi dusunuyorum ilerde. eger imkanin varsa lazer yaptir rahat edersin

• Lens takamayan varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

bir terslik vardır.. batmaması lazım çıkar tekrar tak hava boşluğu kalmasın diye ovuştur gözünü biraz.

lensleri kullanamanyan varsa sadece gülüyorum bu kadar güzel birşey yok dünyada.

ayrıca lazer, excimer laser (wavefront vs) hem riskli iş hemde hala daha istenilen kusursuzluğa ulaşılamamış bir teknoloji. ayrıca laser olmak için 25 yaş üstü olmak şart ki gözde ilerleme durmadan laser olunmaz.

Yaş sınırı 25 değil 18 olması lazım. Birkaç tanıdığım 19-20 yaşlarındayken oldu çünkü.

Edit: Ayrıca göz ilerlemesinin ne zaman durabileceği hiç belli olmaz. Bazılarında 15 yasında durur bazıları 25 yani buna bir sınır koymak doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strola -- 16 Mayıs 2013; 13:36:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

quote:

Orijinalden alıntı: UçanTekmeAtanFare

@Mehmet Bey*

Ben de lens düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

Ben o değilim ama kesinlikle. Ayrıca batma geçer yarım saate. Gözlükten sonra tüplü Tv'den full HD led tv ye geçmiş gibi olacaksın

bende düşünüyorum ama gözlük bana yakışıyo be hocam

Banada herkez öyle diyordu gözlüksüz hâli daha çok beğendiler
    @UçanTekmeAtanFare
    Göz muayenesi ne gittiğinde lens denetiyorlar sana. Ben mesela bir gün gittim göznumarama baktırıp lens sipariş ettim(aynıyerde),1 hafta sonra orda lensi denedim. Yarım saat boyunca ilk takmaya uğraştımben diğim 20 sende 30 kez lensi düşürdüm. Ama en sonunda taktım. 1. Yi takdıktan sonra 2. Daha kolay oldu. Ama o rahatlık bambaşka

hocam benim göz 3,5 - 4,0 lens olurmu?

• quote:

@-Pisagor-

Lazer riskli iş

@bugracaner

Yine de gözüme döksem sorun olur mu?

lens de riskli iş araştır istersen.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.