Şimdi Ara

İlk 500 için Çalışma Stratejisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
2.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baştan kaybetmişsin bu mentaliteyle olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real Madrid C.F

quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

quote:

Arkadasın da dediği gibi ilk 500 hazır, istisnalar olabilir. Ve diger arkadasın da dedigi gibi ilk 500zaten böyle bi soru sormaz. Diger arkadaş haftada 1000soru demiş ama bence bir tane sıfırı eksik koymuş.

bence soru cozmek degıl mantıklı soru cozmek onemlı forumda 16.cı vardı adam 7/24 dh'de nerdeyse
    bizim okulda da 3 . çıktı bu sene

1000soruyla adam mantık oturtamaz. Eminim bahsettiğin arkadaşlar 1000sorudan fazla cözüyorlardı. Bu forumdaki 16. olan arkadaş, ank-yer-6'ysa adam mat1den 10kitap bitirdim demisti, bi de kitaplarının resimlerini atmıstı. 115tane kitap vardı orda :D

ankyer6 nasıl 10 kitap bitirmiş la adam full donanımhaberdeydi

• Önceden bir temelin varsa, konuları biliyorsan demiyorum, konulara temelin varsa öğrenebilmen zor olmaz ve girersin ortalama bir çalışmayla,
    Ama yok her şeyi 1 senede öğreneceğim dersen baya baya zorlaman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vmaskesi

quote:

quote:

quote:

Arkadasın da dediği gibi ilk 500 hazır, istisnalar olabilir. Ve diger arkadasın da dedigi gibi ilk 500zaten böyle bi soru sormaz. Diger arkadaş haftada 1000soru demiş ama bence bir tane sıfırı eksik koymuş.

bence soru cozmek degıl mantıklı soru cozmek onemlı forumda 16.cı vardı adam 7/24 dh'de nerdeyse

1000soruyla adam mantık oturtamaz. Eminim bahsettiğin arkadaşlar 1000sorudan fazla cözüyorlardı. Bu forumdaki 16. olan arkadaş, ank-yer-6'ysa adam mat1den 10kitap bitirdim demisti, bi de kitaplarının resimlerini atmıstı. 115tane kitap vardı orda :D

ankyer6 nasıl 10 kitap bitirmiş la adam full donanımhaberdeydi

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=76812145&p=1#76812145

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk 1000-2000 son sene yoğun çalışma dışında aynı zamanda iyi bir temel gerektirir.İyi temelli biri son sene istikrarlı bir çalışma ile ilk 1000 i garantiliye bilir ama ilk 500 yada daha ütopiği olan ilk 100 için çalışmanın yanında aynı zamanda çok sağlam bir sınav psikoloji gerektirir.Ben geçen sene ilk 200-300 için hazırlanırken ygs girdiğimde sınav stratejisi olarak tamamen dağaldım.İstedeğimden çok daha düşük bir net yaparak 4800 lerde kaldım.Sonra LYS de 611 e çeksemde benim bu olaylardan çıkardığım ders yüksek hedefe kendini şartlamak gerçekten kaygı yaratıyor.Bunu hazırlandığın süre boyunca çok fazla hissedemiyorsun.Hatta çevrendekilerede hissettirmemek için istemeden kendini kasıyorsun.Yani demek istediğim ilk 500 ilk 1000 için çalışın ama bunu cevrenize anlatıp kendinizi istemeyerek bunaltmayın.

Mesela ankyer6 12.sınıf sürecinde hiçbir zaman ben ilk 500 e girerim dediğini duymadım.Herkez ondan zaten böyle bir başarıyı bekliyordu ama o kendini strese sokmadan çalışamalarını sürdürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-54F104B07 -- 28 Eylül 2013; 23:56:32 >

• ya arkadaşlar herşey soru sayısımı o zaman ençok soru çözen 1. olurdu kaldıki tek 1 tanede değil o zaman yüzlerce hatta binlerce olması gerekir ama sınavda 1. sayısı ya 3 kişi ya 4 kişi oluyor belirli bir hedef olmalı ama sıralamayı soru sayısına göre hesaplamanız bence çok yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

işin doğrusu ilk 500e girecek adam bunu sormaz

+1

• İyi bir temel=iyi bir derece

• quote:

Ben çok gördüm bu konudan

Bu soruyu soran adama ilk 5 bin zor. Aha da yazdım buraya

• Kelin merhemi olsa... İlk 500 nedir? İlkokuldan itibaren duzenli ders calisacaksin fen lisesine gireceksin ilk iki yil gene duzenli ders ardindan 3. Yil ygsyi bitirip kalan zamanda gunde 2-3 saat deneme ve konu anlatim cozerek digerlerinden farki kapatman lazim. Tabi zeka da onemli faktor.

• ilk 500 için günlük saat soran birisi ilk 500 e giremez. bir boş hayalden kurtardım seni. yıl boyunca eğlen bir yere yerleş kendini paralama boş yere.
  • Yemin ederim hiç kitap bitirmedim. Kitaplarımı toplasan en fazla 10 tam kitap çıkar 2900 oldum.
    Bu işin sırrı rahatlık ve ne yaptığını bilmek bana göre

• ilk 500ü bilmem de ilk 5 bin için yukarda yazanları yapman lazım ilk 5binde nereye gireceğin biraz şans işi
  • rahatlık + kafa + sistemli çalışma. ayrıca ilk 500ün yeri falanda hazır değil :D arkadaşımdan biliyorum. dershane denemelerinde 420-450 alırdı ama sınavda 486 mı ne almıştı. puandan tam olarak emin değilim ama ilk 100e girmişti.:)) ama bir gerçek varki ilk 500ü hedefleyen biride bunu sormaz sorarsa kendini sıkıntıya sokmuş olur çünkü. rahat olacaksın.
  • quote:

quote:

quote:

Nerde ''mat1'den 10 kitap bitirdim'' demiş,bir göstersene bana onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Mysterious -- 29 Eylül 2013; 14:59:24 >

• melik123321 M kullanıcısına yanıt
    aydınlık evler anddeki yumuşak ı mı kastettin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Perfect_Stranger

quote:

quote:

quote:

Nerde ''mat1'den 10 kitap bitirdim'' demiş,bir göstersene bana onu.

Onu baska bi konuda söyledi. Amelen yok burda araştır, inanmıyorsan uzatma. Git resimdeki kitapları say.

• soru sayısıyla ölçülmez bunu seneye sen de fark edeceksin.Herkesin çalışma stili anlama kapasitesi farklı kendi kendine bulup öyle çalış daha verimli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RüzgarGülü1903 -- 29 Eylül 2013; 15:27:22 >
  • Kendisine soralım Alp mat1 den kaç kitap bitirdin acaba?

• quote:

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.