Şimdi Ara

İlgingç bir overclock sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar imzamdada belittiğim gibi ben işlemcimi takoz sanıyordum. Ancak bugün biraz daha overclock yapayım dedim. İşlemcim eskiden 280*9=2520mhz ve 1.41v olarak çalışıyordu. Ben fsp yi 290 yaptım ve 290*9=2610mhz ve 1.45v olarak gayet stabil çalışıyor. Ben tabi dedim artık bu işlemci daha gider ve fsp yi 300 yaptım. 300*9=2700mhz ve 1.5v olarak çalıştı da çalışamadı. Yani şöyle oldu. Tam başlıyor windowsa geçecek windowsda dosya eksik, açılamıyor mesajı veriyor. Tamam dedim bi windows kurayım. Cd yi taktım, bu seferde kur donanım bileşenlerini incelerken yani en başında hata veriyor. Biostan tekrar fsp yi 280e ve voltajı 1.45 e düşürünce sorunsuz olarak windows açıldı. Ancak voltaj dalgalanması herzaman var. Yani bayağı bi voltaj dalgalanması söz konusu. Windows hatasını acaba voltaj dalgalanması yapmış olabilir mi? Şimdi işlemcim hakkında iyi düşüncelerim var. Yani orjinal soğutucusu (6-7 ay önce bayağı bi termal macun sürmüştüm, yeniden sürsem ısı 1-2 derece daha düşer) üstünde, ~1.45v voltajda 33 derecede çalışıyor.
    1. sorum acaba anakartı dfi ultra-d ile deiştirsem işlemci daha gider mi?
    2. sorum acaba bu ilginç sorunun kaynağı nedir?

• oo
  • maverick192 ne dmek istedin :)

DFI alırsan gidermi takoz demişşin işlemcine eğer öle dielse gider.. bnce yani :) MSI lar overclock özürlüsüdür çünkü.
  • DFI al kafan rahat etsın.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

DFI al kafan rahat etsın.....

Sorun sadece overclock yapamamak olsa iyide bu takoz anakartın bileşenlere zarar vermesinden korkuyorum nitekim voltaj ve fsp dalgalanması çok çok çok fazla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.