Şimdi Ara

İlginç bir Reset Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlginç bir reset sorunu yaşıyorum..pc kafasına göre belirsiz bir saat yada dakika aralığında kendine reset atıyor..test'ler ve denemeleri altta yazıyorum..ben işin içinden çıkamadım.

1) aklıma gelen ilk Ram'di..ram'leri söküp diğer pc'deki ram'lari taktım...RESET devam etti..

2) ekran kartı olabilir dedim.diğer pc'deki ekran kartını sorun yaşadığım pc'ye taktım..Reset hiç olmadı...dedim ki ekran kartım iptal..!!
    fakat kendi bilgisayarımdaki ekran kartını diğer bilgisayara taktığımda o pc'de reset yada herhangi bi bir sorun yok..kardeşim 3 gün boyunca sürekli oyun oynadı film izledi vs...hiç bir problem yaşamadı..ve reset filan atmadı..

3) ekran kartımda problem olsa diğer pc'de de aynı sorunu vermezmiydi ?

4) ekran kartımın sıcaklık değeri normal..kart sıcaklığı 60 derecede iken reset atıyor..

5) power'ımda sorun olsa diğer ekran kartını taktığımda yine aynı sorunu yaşamazmıydım ? yine reset veya kapanma yaşardım sanırım..

6) anakartım da problem olsa yine diğer ekran kartında aynı veya benzer bir sorun yaşardım..

şu belli ki ekran kartında veya pc'de ilginç bir sorun var..arızalı oldugunu düşündüğüm ekran kartı başka bir pc'de standart çalışıyor..başka bir ekran kartı da bende sorunsuz çalışıyor..sistemde de reset veya kasma,takılma hiçbirşey olmuyor..ama kendi ekran kartımı tekrar taktığımda reset atma sorunu başlıyor.. biri beni aydınlatsın lütfen.bu nasıl bir saçmalıktır ?????

• [Deleted by Admins]
  • yalnız şöyle birşey var power yetmeme konusu olamaz bence..çünkü bnm kartım HD 5770 - diğer pc'den takıp sorunsuz çalışan kart HD 6950 yani bnm karttan daha güçlü bir kart.power onu hiç kaldırmazdı.

yazılımsal olarak düşünüp format da attım..en son güncel driver'lar yüklü..ama değişen birşey olmadı.. reset aynen devam..:)

ve bu denemeleri 2-3 gün boyunca yaptım.tak çıkar yapmadım emin olayım diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rifatcinaroglu -- 27 Ağustos 2014; 0:52:04 >
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuceeren

3 ağza 3 burna sonra tüm vücudu yıka

doğru diyorsun tam o şekil bir olay :=)
  • rifatcinaroglu R kullanıcısına yanıt
    İşlemci sıcaklığın kaçlarda ? Bilgisayar reset attıktan sonra bios a gir ve oradan sıcaklıkla ilgili yeri bul ve bak bakalım kaç derece oluyor işlemci ?
  • Bence güç kaynağı arızası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemci ve diğer sıcaklıklar normal...zaten dediğim gibi başka bir ekran kartı takınca sorunsuz resetsiz çalışıyor..3 gündür diğer ekran kartı takılıydı ne reset attı ne donma ne takılma hiçbirşey yapmadı..ama benim ekran kartımda diğer pc'de aynen bu şekil sorunsuz çalıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.