Şimdi Ara

İlginç Bangood alışveriş tecrübem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vip3 müşterisiyim. Aylık alışveriş sayımı üçlemek için ucuz bir alışveriş yapmak istedim ve 1 dolarlık 2,5 mm matkap ucunu takipsiz kargo olarak aldım.

Kargo, zımba ile delinmiş bir poşet olarak geldi ve içinden sadece boş bir kargo poşeti çıktı.

Fakat yapıştırılan adres kağıdı deliğin bir tanesini örtmüş. Yani poşet yolda değil, yola çıkmadan delinmiş.

Ürün yorumu yaparken tek yıldız verdim ve ürünün elime geçmediğini, poşetin fiziki durumunu anlattım. Neden diye sordum.

Yorumum yayınlanmadı, cevabi bir mesaj gelmedi. Siparişlerim sayfasına hiçbir şekilde giremiyorum, hata veriyor, diğer menüler normal çalışıyor.

Sadece paylaşmak istedim.

• Dostum ürünlerini paylaşıyorum diye değil fakat banggood'da paranın kalması çok zor başvuru yaparsan para iadesi işlemini gerçekleştirirler.Siparişlerim sayfasına giremiyorsan tarayıcının önbelleğini temizlersen düzelir büyük ihtimalle.Şuan piyasadaki en güvenilir çinli alışveriş sitesi zaten banggood.com.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yakup23e

Dostum ürünlerini paylaşıyorum diye değil fakat banggood'da paranın kalması çok zor başvuru yaparsan para iadesi işlemini gerçekleştirirler.Siparişlerim sayfasına giremiyorsan tarayıcının önbelleğini temizlersen düzelir büyük ihtimalle.Şuan piyasadaki en güvenilir çinli alışveriş sitesi zaten banggood.com.
    Sayın Yakup23e çok yanlış anlamışsınız, benim derdim 1 doları kurtarmak filan değil.

Mesele, kargoya " biz Çin'den sağlam yolladık ama Türkiye'de başına bir iş gelmiş" süsü vermeye çalışmak, yakayı ele verince de bir cevap mesajı yazmaya bile tenezzül etmemek.

Tabii ki Bangood kurumu 1 dolara tamah etmez ama çalışan birey edebilir. Ve çalışanın eylemi kurumu bağlar.

Bangood'a düşen, kargoyu hazırlayan bu tatlısu kurnazını tesbit etmek olmalıdır, sessiz kalmak değil.

• Yakup23e Y kullanıcısına yanıt
    Bu verdiğiniz bilgiler eskide kaldı. Ben de banggood'u iyi zannederdim ama artık çok şey değişti banggood'da.

Banggood eski banggood değil. Banggood'dan ürün almanızı hiç tavsiye etmem. Bozuk ürün gönderip ürünün arkasında durmuyor. Müşteri hizmetleri mail'lere cevap vermiyor. LeEco Le Max 2 telefon aldım. Telefon sorunlu çıktı. 60 dolar iade yapalım dediler, kabul ettim. Şimdi ne maillere cevap veriyorlar, ne de para iadesi yapıyorlar.

Bu sorunu gösteren video:

https://www.youtube.com/watch?v=W6YOY53BGyE

Bu da trustpilot'a verdikleri cevap:

https://www.trustpilot.com/reviews/5b8f8b7c8c83fd0bd007f5c0

Cevapta mail yazın diye yazmışlar ama maillere cevap vermiyorlar. 1 aydır 4 defa mail attım, cevap yok. Aliexpress'den alın en kötü dispute açarsınız aliexpress'den. Ben de paypal'dan dispute açacam ama bakalım sonuç ne olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• banggood üye sayfasına girme sorunu düzeldi mi? banggood çok değişti, bozuldu. belki de olumsuz yorum yapanları engelliyor bile olabilirler.

bence banggood yakında batıp kapanacak. bu durumu bildikleri için piyasada ne kadar bozuk mal varsa ucuza toplayıp pahalıya satıyorlar, müşteri hizmetleri cevap bile vermiyor. bozuk mallar karşılığı aldıkları paraların üstüne konup firmayı kapatacaklarını düşünüyorum. yoksa bu kadar kötü bir müşteri hizmetleri anlayışıyla uzun süre ayakta duramazlar.

everbuying sitesi de aynı yoldan geçmişti. ilk zamanlar iyiydi. sonra bozuldu. müşterilerden gelen şikayetler arttı. bir süre sonra da battı ve kapandı. muhtemelen banggood da benzer yoldan geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 7 Eylül 2018; 9:12:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

banggood üye sayfasına girme sorunu düzeldi mi? banggood çok değişti, bozuldu. belki de olumsuz yorum yapanları engelliyor bile olabilirler.

bence banggood yakında batıp kapanacak. bu durumu bildikleri için piyasada ne kadar bozuk mal varsa ucuza toplayıp pahalıya satıyorlar, müşteri hizmetleri cevap bile vermiyor. bozuk mallar karşılığı aldıkları paraların üstüne konup firmayı kapatacaklarını düşünüyorum. yoksa bu kadar kötü bir müşteri hizmetleri anlayışıyla uzun süre ayakta duramazlar.

everbuying sitesi de aynı yoldan geçmişti. ilk zamanlar iyiydi. sonra bozuldu. müşterilerden gelen şikayetler arttı. bir süre sonra da battı ve kapandı. muhtemelen banggood da benzer yoldan geçecek.
    Sayfa sorunu ertesi gün düzeldi.

Bu, Bangood ile ikinci problemim.İlki çözülmüştü.

İlk problemim şöyle oldu: üç adet kol saati almıştım, bir tanesi hem başka renk ve hemde kurma tekerleği kopuk olarak geldi. Fotoğraf çekip problemi gösterdim ve bana para iadesi mi yoksa yeni bir ürün mü istersiniz diye sordular. Yeni bir saat istedim ve göndereceklerini söylediler. Onlara bir iyilik yapmamı rica ettiler ve bana iki tane link hazırlayıp bunlarda iyi yorum yapmamı istediler ( Google Customer Review ve Trustpilot ). Biraz tuhafıma gitti ama problem çözüldüğü için iyi yorum yaptım.

Şimdi, iki kanalda da olumsuz yorumlarımı esirgemedim.

Artık Bangood'dan hiçbir şey almam.

• ynahit kullanıcısına yanıt
    Ben de eski musteriyim. VIP3 olacak kadar çok alışveriş yaptım. Önceleri iyiydi ama artık çok bozdular. Bu son kazıkları büyük oldu. 120 Dolarlık masraf için 60 dolar teklif ediyorlar. 60 doları kabul ediyorum onu da göndermiyorlar, maillere cevap vermiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Ben de eski musteriyim. VIP3 olacak kadar çok alışveriş yaptım. Önceleri iyiydi ama artık çok bozdular. Bu son kazıkları büyük oldu. 120 Dolarlık masraf için 60 dolar teklif ediyorlar. 60 doları kabul ediyorum onu da göndermiyorlar, maillere cevap vermiyorlar.
    Sizin kaybınız önemli bir meblağ. Çok sinir bozucu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.