Şimdi Ara

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İst./Küçükyalı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
6
Favori
225.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BEN AYDINDAN ZUHURİ KİBAR 90/1 TERTİP OLARAK İSTANBUL KÜÇÜK YALIYA ACEMİLİĞİM ÇIKTI AMA BU YAZILANLARA HİÇ ALDIRMIYORUM ÇÜNKİ ASKERLİK ÇOKK YÜCE BİR MEKANDIR ASKERLİKTEN KAÇILMAZ EGİTMLER ZORMUŞ OLSUN VARSIN BEN 2 SENEDİR SPORCUYUM ALIŞKINIM TÜM 90/1 GELECEK DEVRELERİME SELAMLAR EDERİM 24 ŞUBATTA GÖRÜŞMEK ÜZERE ŞİMDİLİK BAY
  • Benim de askerliğim buraya düştü. Adana'dan gelecem ayın 23'ünde ben de teslim olacam. Hakkımızda hayırlısı olsun. Bir kaç tane art niyetli insan var onların söylediklerini takmıyorum bence gidecek arkadaşlar da takmasın. Benim ayrı bir sorum olacak cevaplayacak arkadaşlar olursa sevinirim. Orada namaz kılınabiliyor mu ? Bu benim için çok önemli giden arkadaşlar cevaplarsa sevinirim ama lütfen ve lütfen doğruyu söyleyin. Şimdiden tşk.ler
  • Sınıfım: Sıhhiye
    Muv. Özelliği : Su. İk. Uz. Eğt.Çvş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ua-ergun -- 15 Şubat 2010; 22:39:21 >
  • benimde ikmal çavuşu olarak çıktı ayın 27 sinde teslim olacam yalnız bişey soracam bi arkadaşın sınıfı muharebe muv.öz.ik.çvş. benim ise sınıf ikmal muvaz.öz.ik.çvş ikisi arasındaki fark nedir acaba
  • 89/4 olarak burda yaptım acemiliğimi
    ikmal eğitim bölüğünde
    tabur 4 bölükten oluşuyor
    lise ünv. mezunları ikmal eğitim ve çavuş eğitimde yapıyorlar diğerleri 1. ikmal ve 2. ikmalde yaparlar

pek fazla sıkmazlar sizi üstler ama eğitim çavuşları hakkında bişey söyliyemem
    şimdiden hayırlı olsun bilinki şanslı kişilersiniz bunu unutmayın
    dağıtım heryere çıkar
    en batıdan en doğuya
    ben tekirdağa düştüm
    kendinizi kasmayın alt dewrelerim
    rahatın rahatı olacaksınız burda
    ikmal eğitime düşerseniz silahlıkçı harun çavuşa ve eğitim çavuşu
    erdem e selam sölersiniz antalya'lı murattan die
    hadi h.olsun bol rahatlıklar
    denilenlere uyun acemiliğin kıymetini bilin
    arkadaş çevrenizede dikkat edin
    2. koğuş kapıdan sağa dön pencere tarafındaki alt yatak benim
    köşede çarşafı kaldırırsanız bişeyler saklamalık yerim wardır değerlendirin
    :D 58 nolu yatak altında yazar zaten bayağı bir yazı anlarsınız
    hadi selametle
    $375

• quote:

Orijinalden alıntı: Muratebilisim

89/4 olarak burda yaptım acemiliğimi
    ikmal eğitim bölüğünde
    tabur 4 bölükten oluşuyor
    lise ünv. mezunları ikmal eğitim ve çavuş eğitimde yapıyorlar diğerleri 1. ikmal ve 2. ikmalde yaparlar

pek fazla sıkmazlar sizi üstler ama eğitim çavuşları hakkında bişey söyliyemem
    şimdiden hayırlı olsun bilinki şanslı kişilersiniz bunu unutmayın
    dağıtım heryere çıkar
    en batıdan en doğuya
    ben tekirdağa düştüm
    kendinizi kasmayın alt dewrelerim
    rahatın rahatı olacaksınız burda
    ikmal eğitime düşerseniz silahlıkçı harun çavuşa ve eğitim çavuşu
    erdem e selam sölersiniz antalya'lı murattan die
    hadi h.olsun bol rahatlıklar
    denilenlere uyun acemiliğin kıymetini bilin
    arkadaş çevrenizede dikkat edin
    2. koğuş kapıdan sağa dön pencere tarafındaki alt yatak benim
    köşede çarşafı kaldırırsanız bişeyler saklamalık yerim wardır değerlendirin
    :D 58 nolu yatak altında yazar zaten bayağı bir yazı anlarsınız
    hadi selametle
    $375

paylaşımın için çok tşk.ler benim sınıf sıhhiye yazıyor bir de sağlık durumumda arızalı yazıyor. bu iki konu hakkında bi bilgin var mı ? şimdiden tşk.ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ua-ergun -- 16 Şubat 2010; 22:08:12 >

• arkadaşlar genel bi açıklama yapmak gerekirse:
    dağıtımlarınız yapıldığı zaman hangi bölüklere düştüğünüzde belli olmuş vaziyette kışlaya geliyorsunuz.yani kayıt esnasında hangi bölük olduğunuz ortaya çıkar ve bunu değiştirme şansınız yoktur.eğitim taburuna düşenler hiç moralinizi bozmayın.acemilik bakımından en rahat yere düştünüz diyebilirim.asıl usta birliğinden çekinin.asıl askerliğiniz orda başlıyacak.o yüzden acemilik eğitiminiz boyunca ne kadar çok şey öğrenirseniz sizin yararınıza olacaktır.aklı başında olursanız ona görede muamele görürsünüz.yok ben dayıyım yok ben acayibim şöyleydim böyleydim derseniz de ona göre karşılığını alırsınız.unutmayın ASKER olduğunuzu.bunun bilincinde hareket edin.
    dağıtımlara gelince yurdumuzun her yanına ve kıbrısa çıkar.
    lise ve myo mezunları genelde çvş.eğt.bl. düşer.
    muv. öz. ikm. çvş. yazanlar ikmal eğt. taburuna düşerler.diğerleride 1. yada 2. ikmala şans artık..

sorularınız varsa çekinmeyin.neticede bende acemiydim:)
    kimbilir belki hala ordayımdır :)

• Arkadaşım öncelikle ne mezunu olduğuna bakıyorlar
    sınıf sınıf aşağıda göreceksiniz ihtisas eğitim alanı war çadırlarda eğitim göreceksiniz bize yemin töreninden sonra hep orda olcaksınız dediler 5 defa indik toplamda
    yani her türlü rahatsınız sıhhıye ikmal çavuşlarla aynı eğitimi göreceksin
    her ne olursa olsun krallar gibi acemilik yapacaksınız öyle zaman gelecekki boşluktan canınız sıkılacak
    o kadar rahat yere gidiyorsunuz 1. ikmal ve 2. ikmal :S
    yorum yapmak istemiyorum yat sürün değilde tüfekli tüfeksiz çok kötü moralinizi bozacak
    eğitim durumu lise altı olanlar 1. ikmal ve 2. ikmal de olacaklar
    en rahatı ikmal eğitim biz yaşadık gördük sistem değişirse bilmem
    unutmamanız gereken şey
    ödüller tek kişiye cezalar bölüğe verilir sonra biz bişi yapmadık biz nie ördek yürüyüşü yapıyoz demeyin
    bu her yerde standarttır 75 gün sanki 1 hafta gibi gelecek
    inanın çok hızlı geçecek zaman

• benim sınıf ikmal muv.öz.ikmal çavuşu şimdi bizim görev ne olacak yani kmla çavuşları ne yapar bide dağıtımlar nasıl olur
  • by ulumixx selam kardaş ya benim bazı sorularım olacak ben ayın 25 inde teslim olacak sınıfın ik.çavuş meslek.y.o bilgisayar programcılığı bitirdim aslını söylemek gerekirse ehliyetimde var ama yok diye gösterdim.. sana sorum şu olacaktı kardeş. ik.çavuş ve bilgisayarcı olanların oradaki görevlerini nelerdir?? okuduğum onca yoruma göre rahatmış yazıcı olma ihtimalimi varmı? acemiliğe gidiorum.. görüşlerin bemin için çok önemli şimdiden tşkler...
  • beylerr ilk gidecegim gun bende boyle heyecanla kebap askerlık yapıcagımı hayal ettım nıtekım adı ıstanbuldu kucukyalı denızkenarıydı sımdıden soyleyım oyle bır hayal kurmayın nitekim bi duduk egıl bı duduk kalk lar artık sizi sizlikten gecırecek icinde vatan sevgısı olanlar surunmekten ne vatan ne mıllet sevgısı kalıcak arkadaslarımın dedıgı gıbı ceza tek kısıye degıl koca boluge verılıyor bende cavus egıtım bolugundeyım 1.ikmal ve 2.ıkmale gore daha rahatız ama burada pek bir egitim yok sadece psikolojik baskı emir verılmeden ne oturdugunuz yerden kalkabılırsınız ne sıgara ıcebılırsınız nede telefonla konusursunuz yerle arkadaslık kurun sımdıden cunku 75 gun bol bol toprakla surune surune yemekhaneye kantıne egıtım alanına ınıceksınız allah oraya gıdenlere sabır versın:==))))
  • valla arkadaşlar ben 331.kd acemiliğimi orada yaptım.

arkadaşlar öncelikle ikmal maliye okulu hiçde dışarıdan göründüğü gibi değil.ne kadar rezillk varsa hepsini yaşadık.
    bi kere kısa dönemleri sermaye olarak görüyorlar herbişeye para toplama adetleri var.kaynak makinası alıncak diye kaç dönemdir para topluyorlarmış bizdende istediler,köpek var bi başçavuşun sivas kangalımı ne onun aşısı için para istediler tabikii gönüllü olarak istiyorlar zorlama yok.kantinde yazan fiyatlar ucuz ama siz alınca nedense üstüne geçiriyorlar.banyo sorun 5 dakika giyinme 5 dakika soyunma 5 dakika yıkanma hakkınız var.sonra suları kesiyorlar.bol bol çömel kalk yaptırıyorlar bizden bi kaç kişi yapmaktan bayılmıştı artık.uzun dönem çavuşlar hiç sevmiyorlar kısa dönemleri.revir deseniz allahlık her şeye iğne yazıyorlar başka bişey yok.yanınıza bol bol demir bozuk para götürün çay makinası dışında çay alabileceğiniz yer yok.kantinci kafasına göre açıp kapatıyor.son haftanız zaten tören hazırlığı bol bol yürüyorsunuz.ha babam marş söylüyorsunuz.öle yanii ziyaretçiniz gelir 1,5 km- 2 km yol yürürsünüz görüşmek için.falan filan uzayıp gidiyor işte.allah sabır versin oraye düşenlere ama geçiyor zaman sonuçta 1 ay dayanıcaksınız artık :D haydi hayırlı tezkereler arkadaşlar!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goki06 -- 11 Nisan 2010; 14:32:44 >

• kısa dönme yd.sb.lar bugün teslimmi oluyorsunuz.kolay gelsin
    quote:

Orijinalden alıntı: Karamursel

OrduLu GeçmişLere bak senin hakkında yorum yapıLıyor .. Bende geLiyorum NBC. Çavuşu oLarak.. Msn versene ekLiyim Konuşuruz ordada görüşürüz Tertip..
  • benimde acemiliğim orda gecti okuduklarınıza canınızı sıkmayın gercekten benim için cok güzel gecti orda acemi birliği sadece denilenleri yapın kimseyle tartışmayın özellikle cavuşlarınızla gerisi kolay zaten.
  • Askerlik yapmak çok zor.Ama asker yolu gözlemekte çok zor.4 gündür nişanlım Küçükyalı'da asker.Yerdemiyim göktemiyim bilmiyorum:(Buraya yazdıklarınızı okudum.Bazı yerlerde içim ferahladı.Ama bazı yerlerde tutamayıp kendimi ağladım.Allah hepinizin yardımcısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobra

Askerlik yapmak çok zor.Ama asker yolu gözlemekte çok zor.4 gündür nişanlım Küçükyalı'da asker.Yerdemiyim göktemiyim bilmiyorum:(Buraya yazdıklarınızı okudum.Bazı yerlerde içim ferahladı.Ama bazı yerlerde tutamayıp kendimi ağladım.Allah hepinizin yardımcısı olsun.

küçükyalı çok güzel bir yer, gezilecek tozulacak yerler olarakta herşey mevcut. Kafanızı takmayın...
  • Ziyaret içinde olsa,Kenan Evren Kışlasının havasını solumak dün banada nasip oldu.Ulaşım açıısndan hiç zorluk yaşamadım,elimle koymuş gibi buldum.Sadece kışlaya çıkan o yokuş gözümü korkutmuştu ama Allahtan bir taksi denk geldi:)Dışardan bakan biri için güzel,sakin,bol yeşillikli bi kışla.Tabi içinde yaşayanlara sormak lazım.En iyi yaşayan bilir:)

Biz otururken aşağılardan eğitimde olan askerlerin sesi geliyordu.Her Türk asker doğar!Bu arada ziyaretçisi gelmeyen askerin vay haline.İki dakika çimenlerde oturamadılar.Hemen çavuşları geldi başlarına..

Allah bütün askerlerimizin yardımcısı olsun.Kbrn'ye sevgilerle......
  • benim sevgilim de küçükyalıda asker 20 gün oldu. yemin töreninden sonra acemi birliği yine devem mı edecek acaba bi bilginiz var mı
  • Bizde henüz 22.gündeyiz.Allah yardımcın olsun:)Seni en iyi ben anlayabilirim:).Bizim ki 75 gün yapacak acemiliği.Yani yeminden sonrada devam.Eğer birliğini,bölüğünü vs... yazarsan buraya sana daha iyi yardımcı olabileceklerdir.
  • evet devam ediyor eger meslekci secilip 28 gün sonra usta birliğine gitmezse zaten en fazla 10/15 kişi gidiyor ama bana sorarsanız 75 gün yapmak daha güzel usta birliğinde anlayacak o 75 günün güzelliğini.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.