Şimdi Ara

İkinci üniversite ne okumalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, örgün 4 yıllık iktisat mezunuyum, malum iibf' nin durumunu bilirsiniz, tekrar üniversite sınavına girmek istiyorum, hangi bölümlerde iş olanağı yüksek, bir de sınav sistemi zırt pırt değiştiği için bu günkü sistem hakkında bilgim yok, tm çıkışlıyım diyelim sağlık bölümleri okuyacağım, ve ya pdr ya da psikoloji hangi sınavlara girmem gerekli?

• Ygs ye giriceksin önce hocam mart ayında. 160 soru var herkese aynı sorulr veriliyor ( sayısalada eşitağırlığada söezelede vs) fakat katsayıları farklı soruların sonra 180 barajını geçersen hazirandaki lys ye hak kazanıyosun lys de ilk etapta mat ve geo var 50 mat sorusu 30 geo sorusu . Sonra alanına göre sayısalsan fen sınavına tm ciysen edebiyat coğrafya sınavına .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grizu04

Ygs ye giriceksin önce hocam mart ayında. 160 soru var herkese aynı sorulr veriliyor ( sayısalada eşitağırlığada söezelede vs) fakat katsayıları farklı soruların sonra 180 barajını geçersen hazirandaki lys ye hak kazanıyosun lys de ilk etapta mat ve geo var 50 mat sorusu 30 geo sorusu . Sonra alanına göre sayısalsan fen sınavına tm ciysen edebiyat coğrafya sınavına .

Kardeşim tm çıkışlıyım ilk sınavda bütünnderslerden sorular var sanırım, xpeki mat geo sınavımdan sonra tm olarak hangi sınava gireceğim, sayısal bölümleri secebilir miyim, hangi bölümlerin önü acık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen ygs de tüm dersler var.sonra lys de ilk matgeo sonra sayısallar için fen ( fizik 30 biyoloji 30 kimya 30 soru) tm ler ise edebiyat coğrafya ve tarih sınavına giricek. Tm yi tam bilmiyorum ama sayısalda 160 soruda 30 nete bile bölüm bulunur. Hangi mesleğin önü açık diye soracak olursan bence petrol-doğal gaz mühendisliği, yazılım mühendisliği, otomativ mühendisliği

• Puan sistemi de şöyle sayısallar martta ygs ye haziranda lys ye girdikten sonra mf1 mf2 mf3 mf4 puanları çıkıyor. Hepsi ayrı ayrı . Mf1 de bankacılık mat öğretmenliği vs vs var. Mf3 de tıp eczacılık diş hekimi sağlık sektörü mf4 de mühendislik ve mimarlıklar var . İnternette daha ayrıntılı grafikleri bulabilirsin

• hangi universiteden mezunsunuz? ben de iktisat okuyorum da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

hangi universiteden mezunsunuz? ben de iktisat okuyorum da

Bende merak ettim bende iktisat okuyorum.kaçınılmaz sona 3 sene kaldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-B

quote:

ben o kadar karamsar degilim. yani marmara iktisata gelmeden once evet icimde bir acaba vardi ama buraya gelince hocalarin konusmalari vs aklimdaki olumsuz dusunceleri sildi. siz nerede okuyorsunuz? ve asil onemli olan konu sahibi abimiz nerede okudu? :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap veren kardeşime teşekkür ederim.

Merak eden kardeşlerim 2010 Süleyman Demirel Mezunuyum, 1-2 yıl asgari ücretle ve asgari ücrete yakın maaşla 2 farklı firmada saha satış sorumlusu olarak çalıştım, 2013 'te ayrıldım kpss çalıştım, atamalarda bir cacık olmadı, polisliğe kadarne varsa denedim hiçbir olumlu sonuca ulaşamadım, bu süreçte özel sektörden yaptığım yüzlerce başvuruya karşın, 3-4 firmadan mülakata çağırıldım, sonuç biz size döneceğiz diyerekten dönmediler bile yaş oldu 27, hayatı erteleyip duruyoruz durumlar böyle olunca ünivs. sınavına girip önü açık bir bölüme yerleşip okurkende çalışıp yeni denizlere yelken açmayı düşünüyorum ama 10 senede ünivs. sınavı bir çok kez değişti, benimde pek bilgim yok durumlar böyle kardeşlerim, size tavsiyem kendinizi ya şimdiden çok geliştirin ya da imkanınız varsa başka bölümlere girin, malum açıköğretim diye bir saçmalık var elini sallayan iibf okuyor ve seninle aynı hale geliyor, şimdi bunu anlayamabilrsiniz ama mezun olunca göreceksiniz!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Plan-B

quote:

ben o kadar karamsar degilim. yani marmara iktisata gelmeden once evet icimde bir acaba vardi ama buraya gelince hocalarin konusmalari vs aklimdaki olumsuz dusunceleri sildi. siz nerede okuyorsunuz? ve asil onemli olan konu sahibi abimiz nerede okudu? :))

Bende süleyman demirel okuyordum bu sene gno ile akdeniz universitesine geçtim.yüksek ortalama ile bitirip okulda kalmak istiyorum yoksa özelde falan harcayacaklar bizi..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.