Şimdi Ara

İkinci el ekran kartı alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sarı sitede 13k'dan başlayan RTX 3090 ilanları gördüm guvenilirmi emin olamıyorum siz ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Kendime alacak olsam 3000 serisi ekran kartlarına bakmam. Mining zamanları 4000 serisi kartlar yoktu onlara bakardım. Bir de ekran kartı alırken faturasına bakın. 1 adet satın alınmışsa sağlam olma ihtimali daha yüksek çoklu alındıysa mining için kullanılmıştır. Mining kartlarda ilk alırsınız belki bir kaç ay belki bir kaç gün belki bir yıl sorunsuz kullanırsınız sonra birden bire ram'ler veya chipset'de sorun çıkartır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedomfighter -- 5 Ekim 2023; 0:13:23 >
  • 2022 yazı ve sonrasi faturali kartlarda mining riski cok dusuk, eger soru bu ise

• freedomfighter kullanıcısına yanıt
    quote:

Hocam 4000 serisine baktığımda genellikle VRAM çok yetersiz görünüyor herkes bundan yakınıyor emin olamıyorum sizce 8gb VRAM ne kadar götürür

• akinji kullanıcısına yanıt
    Genellikle faturasız oluyor ilanlar belkide mining yapılmış kartları satabilmek için yapıyorlardır

• 3000 ve 2000 serisi mining için çok verimliydi bir zamanlar. Bence 4000 serisi al.

• Satıcı ile görüşüp, kart hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra alabilirsin.

Mining yapılmış olması önemli değil.

Önemli olan ne şartlar altında nasıl mining yapıldı.

Bunun dışında için rahat olsun istiyorsan içi açılmamış kartları tercih edebilirsin. Güvenlik etiketleri üzerlerinde olur.

Bana sorarsan bu da yine satıcıya bağlı. Çünkü 3000 serisinde çok kötü termal pad kullanıldı. Bundan kaynaklı kartların termal padlerini değiştirmek hem kart için daha sağlıklı hemde daha iyi performans vermesini sağlamaktadır.

Profil'im açık. Mining Ana konusuna yazmış olduğum yorumlarımın hepsine bakabilirsin.

Biraz daha fikir vermiş olacaktır sana.

Başka bir sorun olursa PM'den yazabilirsin.

Burası bir forum herkesin yorum hakkı var tabi ki. Ama sadece ezber bilgisi ile yanlış yönlendirende çok insan var.

Dükkanım'ada bakabilirsin.

iyi günler.

• FreddieMercuryninHayaleti F kullanıcısına yanıt

eğer 1080p oynayacaksanız 8gb sıkıntı yaratmaz tam sınırda kalıyor. 2k özellik 4k olunca vram su gibi gidiyor 16gb sınır oluyor bu sefer.

bu arada daha önce verdiğim bilgi ezber vs. değil kendi yaşadığım tecrübedir. mining kart kesinlikle tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedomfighter -- 5 Ekim 2023; 13:16:42 >
  • freedomfighter kullanıcısına yanıt
    Hocam 1080p oynayacağım ama uzun süre oynamak istiyorum yıllarca guncel oyunları oynamak isterim

• FreddieMercuryninHayaleti F kullanıcısına yanıt
    Bu yukarda, ayrıca konuda tüm yazdıklarımız ve düşüncenizden sonra 16 k'lik kartı 13 k ya satın alirsiniz. 1 ayı geçmeden elinizde patlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.