Şimdi Ara

İki araç arasında kaldım... (Focus 2) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: maliyecii

quote:

Orijinalden alıntı: ricopas

quote:

Dizeli al kesinlikle hele ki yılda o kadar km yapıyosan düşünme bile. Turbo verimi harika bi araçtır ve de ekonomik.

doğru söylüyorsun aslında ama motorin lt fiyatının 4.3 larda olması beni düşündürüyor.

Olsun inan bana 2006 focus dizelle ortalama 23-24 kuruş yakıyodum 2 ay önce hadi şimdi ki zamlarla 26-27 kuruş olsun.

Hocam peki 2.ilandaki araç fiyat olarak nasıl ? 30 000 tl üzeri her kuruş benim için sıkıntı olacak. Birde bakımları ne zman. Alır almaz birde bakım masrafı çıkmasın.

• megane benzinli oldugu halde sizi rahatsız ediyorsa focus tan şimdiden vazgeçin derim şöyle bişey var

megane dizelde kullanıyorm ben ancak fordların ayrı bir keyfi var çok atik bu benı cok memnun ediyor eger dizel focus düşünürsenız ve 5-6 sene binmeyi düşünüyorsanız km olayında biraz düşük tercih edin bin lira fazla verin ama km orjinal ve düşük olsun
  • komşuda ford fiesta var 1.4 turbo dizel hiç memnun deil performansa gelmiyor araç.motor yaktı 3 bin tl masraf yaptı motora + ses sıkıntsı var traktör gibi ses çıaktıyor.focuslarda ses ve performans konusunda fiestalarla neredeyse aynı bunu biliorum.bence 1.6 benzinliyi alın fiyat oalrakda azımsanmıcak bi rakam farkı var.ayrıca dizel benzinliden performanslı diyenler bana göre sallama laflar iki focus arasında benzinli olan focus o dizele 1 km de 150-200 m yi eline verir. ama siz performans aramıosunuz belli otobanda bile 110 km yi geçmiyormuşşunuz.ama ginede benzinli alın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dizeli al kesinlikle hele ki yılda o kadar km yapıyosan düşünme bile. Turbo verimi harika bi araçtır ve de ekonomik.

doğru söylüyorsun aslında ama motorin lt fiyatının 4.3 larda olması beni düşündürüyor.

Olsun inan bana 2006 focus dizelle ortalama 23-24 kuruş yakıyodum 2 ay önce hadi şimdi ki zamlarla 26-27 kuruş olsun.

Hocam peki 2.ilandaki araç fiyat olarak nasıl ? 30 000 tl üzeri her kuruş benim için sıkıntı olacak. Birde bakımları ne zman. Alır almaz birde bakım masrafı çıkmasın.

Bakımları 15 binde bir olur ama tavsiyem 10 binde bi götür sonuçta dizel hassas olur. yani alırsan 25000 binde götürürsün bakıma tabi 15 binde yaptıysa bakımını.
    Fiyat yüksek biraz daha inmesi gerekir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bakımları 15 binde bir olur ama tavsiyem 10 binde bi götür sonuçta dizel hassas olur. yani alırsan 25000 binde götürürsün bakıma tabi 15 binde yaptıysa bakımını.
    Fiyat yüksek biraz daha inmesi gerekir.

aynen katılıyorum fiyatı baya yüksek yazmıs o paraya onu almayabilirsin ama şöyle bişeyde var focus dizellerde km ye cok dıkkat etmek gerekıyor bazı otolar banka dan çıkma fln oluyor km yi düşürüp satıyorlar aman dikkat diyeyım birde focus km orj ve düşükse bin lira fazla ver kardesım

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan555

komşuda ford fiesta var 1.4 turbo dizel hiç memnun deil performansa gelmiyor araç.motor yaktı 3 bin tl masraf yaptı motora + ses sıkıntsı var traktör gibi ses çıaktıyor.focuslarda ses ve performans konusunda fiestalarla neredeyse aynı bunu biliorum.bence 1.6 benzinliyi alın fiyat oalrakda azımsanmıcak bi rakam farkı var.ayrıca dizel benzinliden performanslı diyenler bana göre sallama laflar iki focus arasında benzinli olan focus o dizele 1 km de 150-200 m yi eline verir. ama siz performans aramıosunuz belli otobanda bile 110 km yi geçmiyormuşşunuz.ama ginede benzinli alın.

dizele karşı kafamdaki kuşkuları hortlattınız yeniden. Satılık Focus ilanlarına bakıyorum %70-80 dizel. İster istemez insanın aklına şu soru geliyor acaba insanlar memnun değil de mi satıyor ? ya da tam aksi insanlar memnun olduğu için piyasaya çok sayıda girmiş vede 2.ele o yüzden daha fazla düşmüş.

• İkisi de çok temiz duruyor ilkini tercih ettiğinde yapacağın masraf ve olası bir memnuniyetsizlikte (LPG için konuşuyorum) sıkıntı daha büyük olur. Dizelin KM de düşükmüş servisten temiz raporunu alırsa rahat rahat binilir bence.
  • Yarın 2.ilandaki dizel araca bakmaya gidicem. Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Daha çok nelerine dikkat edeyim. Kararımı kesinleştirirsem illaki servise götürücem ama ilk etapta benim dikkat etmem gereken nelerdir şurasına bak burasına bak diyebileceğiniz.
  • quote:

Yarın 2.ilandaki dizel araca bakmaya gidicem. Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Daha çok nelerine dikkat edeyim. Kararımı kesinleştirirsem illaki servise götürücem ama ilk etapta benim dikkat etmem gereken nelerdir şurasına bak burasına bak diyebileceğiniz.

kardes öncelikle km garantisi almalısın ve turbo ya baktır onun dışında yapman gereken öemli bir durum yok şimdiden hakkında hayırlısı olsun
  • 1.6 115bg benzinli focus 2nin atik olmadığı doğrumu? Biri yukarıda yazmışta merak ettim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.