Şimdi Ara

iİNTEL Q8200 OVERCLOCK............

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sistemim şu : Q200 + asus p5q3delüx wifi + 4 cb kingston ram + termaltake cpu soğutucu + 800 watt everest psu

sorunum o.c yapamıyorum 2 defa yaptım 2.8 falan oldu ama pc yeniden başladığında açılmıyor mecburen pilini çıkarıyorum ve bios un yeni vers. yükleyemedim ilgili arkadaşlar bi el atarsa sevinirim.

biosum aşşağıda hangi değerleri nasıl değiştiricem ne yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulermemed -- 14 Nisan 2010; 1:33:45 >

• kimse cevap yazmayacak mı ?:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulermemed -- 11 Nisan 2010; 23:46:14 >
  • Ramlerin kaç mhz? Fsb artırırken ramlerin auto olarak ayarlıysa çalışamayacağı frekansa denk gelmiş olabilir. Cpu'nun vid'si(default voltaj) kaç?
  • cpu vidi defaultken 1.128v
  • 1- Dram frekansını manuel yap
    2- ramlerine uygun hızı ayarla (1066 ise en yakın değeri, 800 ise ona en yakın değeri seç)
    3- ram lerine elle gir voltaj değerini. 1066 için genelde 2.20 v tur, 800 için 1.80 dir diye hatırlıyorum. Ramlerin üzerinde yazar.
    4- ram cl değerlerini elle gir, üzerinde yazar. Genelde 1066 için 5-5-5-15 veya 7-7-7-21, 800 için 5-5-5-15 veya 6-6-6-18 oluyor.
    5- cpu ya yeterince voltaj vermiş görünüyorsun. HAtta fazla bile 1.128 vidli işlemci için.
    6- P5Q resmi 1600 mhz fsb desteklediğinden, fsb terminationa ve kuzey köprüsüne voltaj vermeye gerek kalmayabilir.

Bunları bir dene bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

1- Dram frekansını manuel yap
    2- ramlerine uygun hızı ayarla (1066 ise en yakın değeri, 800 ise ona en yakın değeri seç)
    3- ram lerine elle gir voltaj değerini. 1066 için genelde 2.20 v tur, 800 için 1.80 dir diye hatırlıyorum. Ramlerin üzerinde yazar.
    4- ram cl değerlerini elle gir, üzerinde yazar. Genelde 1066 için 5-5-5-15 veya 7-7-7-21, 800 için 5-5-5-15 veya 6-6-6-18 oluyor.
    5- cpu ya yeterince voltaj vermiş görünüyorsun. HAtta fazla bile 1.128 vidli işlemci için.
    6- P5Q resmi 1600 mhz fsb desteklediğinden, fsb terminationa ve kuzey köprüsüne voltaj vermeye gerek kalmayabilir.

Bunları bir dene bakalım.

olmadı ne yaptıysam overclok yapamadım :(

• dostum fsb termination voltajın biraz yüksek geldi bana onu otomatik yap, anakartının üzerinde işlemci yukarı gelecek şekilde baktığında sağda en üstte 2 tane jumper göreceksin onları sol tarafa yani o.c yazan tarafa geçir birde öyle dene , ayrıca harika bir anakarta sahip olduğun için çok şanslısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tg2601

dostum fsb termination voltajın biraz yüksek geldi bana onu otomatik yap, anakartının üzerinde işlemci yukarı gelecek şekilde baktığında sağda en üstte 2 tane jumper göreceksin onları sol tarafa yani o.c yazan tarafa geçir birde öyle dene , ayrıca harika bir anakarta sahip olduğun için çok şanslısın

bi deneyeyim bakalım ayrıca teşekkür ederim.
  • sonuç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tg2601

sonuç?

deneyerdim mikina animasyon render da bi kaç saat var bitmesine daha ondan sonra deneyeceğim yazıcam sonucu da. saygılar.
  • hocam PCE Fenkansını 104 yap sonrada 3.0 GHZ e kdr overclok yapablirsn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.