Şimdi Ara

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2015-2016 Girişliler (Ana Konu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
18
Favori
9.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benide ekle hocam bilgisayar muhendisligi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp grubu varsa kaç kişi oldu?

• Gerekli bilgiler ilk mesajda güncellendi.

Hangi bölüme girdiğinizi belirtirseniz iyi olur. İlk mesajda okula yerleşenlerden bir liste yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuzatayy -- 24 Temmuz 2015; 18:25:48 >
  • GameMonster1 kullanıcısına yanıt
    Ben kurmadım. Birisi sürekli kurdum diyordu. Onun dışında pek bir bilgim yok.
  • Yazın hocam beni de
    Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tam Burslu

• Bilkent iç mimarlık ekle kardeşim

• Arkadaslar selamlar, iktisat bolumune yerlestim, hepimiz icin hayirli olur umarim. Benim bir sorum olacak, hazirlik atlamak icin ielts sonuc belgemi kullanacagim. Hangi tarihe kadar ve nasil okula iletilmesi gerekiyor bu belgenin, bilen var mi?

• maver1ck7 kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda ''Kesin kayıt bilgileri'' adında link var. Tıkla ona. Orda ihtiyacın olan bilgilere ulaşacaksın.
  • orta derece bir aileden geliyorum. yüzde 50 bursu ancak karşılayabilrm. Aylık yurt haricinde en fazla 300-400 civarı harcayabilirim. Bu çok sıkıntı olur mu?
  • furkanblackflag F kullanıcısına yanıt
    Bence yetirebilirsin 400se
    Yemekhane 3tl akşamları ve sabahları kahvaltılık/makarna takılırsan haftada 1 gün falan da kendini 'ödüllendirirsen' yetebilir

• CTIS ve Hazırlık hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz
  • Bilkent bilg %50

• bilgisayar mühendisliği tam burslu. listeye ekle lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C69003644 -- 24 Temmuz 2015; 23:39:36 >
  • muhur beste kullanıcısına yanıt
    Hazırlıkta kitap işi nasıl olacak? Ne kadar fiyatı olacak kitapların? Ekstradan almamız gereken şeyler olacak mı? Sorma nedenim: Genel ihtiyaçlar dışında cebimizde ekstradan ne kadar para olmalı ilk ay için, bunun cevabını arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuzatayy -- 25 Temmuz 2015; 0:07:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleksasantic13

Hazırlıkta kitap işi nasıl olacak? Ne kadar fiyatı olacak kitapların? Ekstradan almamız gereken şeyler olacak mı? Sorma nedenim: Genel ihtiyaçlar dışında cebimizde ekstradan ne kadar para olmalı ilk ay için, bunun cevabını arıyorum.

hocam hazırlıkta kur sistemi var ilk kur için kitapları alırsın 3 4 kitap yaklaşık 150-200 arası olur. sonraki kurlarda çevreni geniş tutup arkadaşının kitabını kullanabilirsin.
    yemek içinde yemekhane kartına 20 30 yüklet bu da max. 100tl
    odaya alışveriş falan yapmanı öneririm yiyecek içecek belki bir kaç kişisel ürü hobi falan 100-200 arası kendine göre ayarla
    bunun dışında sigara alkol sana kalmış aşağı yukarı tablo böyle
  • İktisat benim ekle dostum :)

• Bir soru da benden. Okul içindeki ringlere binmek için özel şifreniz filan mı var? Tanıtım günlerinde 3-4 kere binmeyi denedim, hiçbiri almadı :D Kayıtta rezil olmayalım bari.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkanblackflag F kullanıcısına yanıt
    3 öğün yemek günde 10 lira yapıyor. Bence öğün aksatmadan yemekhaneden ye. Aylık 100-200 harçlık alırsan da gerektiğinde harcamak üzere kenara koyabilirsin. Öğretim kredisini düşün derim.

• Doğu kampüsü de çok güzel, kendine özgü denilebilir. Merkezle yürüme mesafesi 10-15 dk.(evet yürüdüm) Ringle 3 dk sürüyor. Doğu kampüste 1 tane erkek yurdu var o da 91. yurt olması lazım.

• Su kadar para yeter mi derdine dusmenize gerek yok. Gunde 1 paket sigara ictigim halde ayda 1100-1200 den fazla harcamadim(ki surekli disari cikar baya da alkol tuketirim). Yani sigara kullanmiyorsaniz oyle asiri bir harcamaniz olmayacak(tabi mekanda sise falan actirmazsaniz).

Kulupler vs hic merak etmeyin , okulda bir suru kulup var. Mail adresinizi alirsiniz kayitta. Her gun mail geliyor kulup etkinlikleri hakkinda(maillerinizi normalde kullandiginiz mail adresine yonlendirin).

İncelemedim konuyu ama hazirlik sistemi hakkinda bilgi verilmistir diye tahmin ediyorum. Benim tek takvsiyem sinif hocanizla takismayin. Bir de orjinal kitap almaniza gerek yok , bosuna 150-200 lira vermeyin. Atip tutarlar "LP den puan kiriyolarmis , hocalar kabul etmiyormus falan" diye , hepsi hikaye. Orjinal kitap almayin .

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.