Şimdi Ara

ie temp neden dolu gorunuyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar isletim sistemim xp. Bir suredir dikkatimi ceken bir sorun var. Temp dosyasini bosaltip gecmisi sildigim halde ( bu islemlerden sonra alakali olmasa da bilgisayari yeniden baslattim ) herhangi bir sitenin adresini adres cubuguna yazmaya basladigimda adres cubugu asagi dogru acilarak o sitede daha once gitigim adreslerin tumunu gosteriyor. Bunu onleyemedim bu birinci sorun.

Temporary internet files dosyasinin ici tamamen bos oldugu halde uzerine sag tiklayip ozelliklerine baktigimda

boyut : 6,99 MB (7.338.132 bayt)
    diskte boyut: 7,55 MB (7.925.760 bayt)
    icerik: 286 dosya 17 klasor

seklinde gosteriyor. Salt okunur kutucugu isaretli , kaldirmak istedgimde kaldirmis gibi yapiyor ama tekrar baktigimda yine secili oluyor. Bu bir baska sorun.

Donanim haber forumlarinda temp dosyalarinin ( anladigim kadari ile temporary internet files klasorunden baska temp dosyasi anlatiliyor ) zaman zaman silinmesi soylenmis.
    Bilgisayarimda c surucusu altinda; temp klasoru , tempEİ4 klasoru , documents and setting-a-local setting altinda temp dosyasi var. Bu klasorlerden hangilerine mudahale etmem gerekiyor. Gecici dizinlerin vs saklandigi yer en son tarif ettigim local setttings teki temp klasoru.

Birde documents and setting-a altinda cookies klasoru var. Burada da bazi sitelerin cookiesleri ayrica var. Bunlari da zaman zaman manuel olarak siliyorum. Bunlar ie temp klasoru disinda buraya niye yaziliyor ?

Saygilar.

• Deep Freeze Kullanıyorsan İlk Önce Programı Kapat

Adreslere Gelince

Masaüstünde İnternet Explorer Seçeneğine Sağ Tıkla Ve "Özellikler" İkonuna Bas Daha Sonra Gelen Pencereden "Geçmişi Sil" İkonuna Bas. Sayfanın Tutulacağı Gün Sayısı Kutucuğunuda "0" Olarak İşaretle.

Bir Başka Yoluda

Yine Masaüstünden İnternet Explorer Simgesine Sağ Tıkla Özellikler İkonuna Bas Buradanda Gelişmiş Penceresini Aç Ve

Buradan Güvenlik Başlığı Adı Altında

Tarayıcı Kapatıldığında Temporary İnternet Files Klasörünü Boşalt Kutusunu İşeretle Ve Tamam'ı Tıkla

Okey Go Go Go ... Yol Al

• Lord ilgine tesekkur ederim.

DF kullanmiyorum. Diger soylediklerinin tumunu buraya yazmadan denemistim. Yinede cozemedim olayi.
  • Surekli yeni seyler denememe ragmen sorunlari cozemedim.

Format disinda bir onerisi olan var mi acaba ?
  • kardeş bide orda dosya sil ve geçmişi sil var dosya sil de yapıyormusun? onu yap. olmuyosa gir temprorary internet filesiin içine manuel olarak sil.
  • tempory internet filesı içine girmeden araştır ile bul bak içinde contınent05 die bi klasör bulacak onu sil bu kadar kolay
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.