Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: İgman1 , İgman1 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazarım , orası belli olmaz daha da önce gelebilir ben şans işi olduğunu düşünüyorum. Akrabam 10 günde geldi vizesi. Oda ankara elçliliğe gönderildi.
  • KuzeyÇınar K kullanıcısına yanıt
    İnşallah sizinki de yetişir, vize çıkarsa burdan yazar mısınız tekrardan.
    Siz bizden 1 hafta önce başvurmuşsunuz, hala sonuç belli olmadığına göre, bizim de açıklanması en az 1 hafta sürer demek ki
    Kısmet artık, bekleyip göreceğiz. Tek sıkıntı tarih yaklaştığı için bilet fiyatları inanılmaz arttı.
    Hadi insallah guzel haberleriniz gelir sizin baya oldu sonuc gelmeyeli.
  • Pelinbkm P kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz zaten bu sigorta sadece acil durumlar için geçerli. Elinizde bir suret olsun yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pelinbkm

Evrak listesinde asli ve fotokopisi yaziyor ama ilk vize basvurum oldugu icin cok endiseliyim yanlis bisey mi yaptilar diye. Ben de ingilizce olanin asli var onu yanimda gotursem olur mu
    Sigorta poliçesine yurt dışında ihtiyacınız yok. Ancak başınıza bir şey gelirse harcamalarınızı yapıyorsunuz, dönünce başvurup tahsil ediyorsunuz. Defalarca bu şekilde kullandım.

Pasaport polisi size dönüş biletinizi, otel rezervasyonunuzu ve kaç paranız var onları sorabilir ve görmek ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 5 Aralık 2019; 23:31:33 >
  • cleanton kullanıcısına yanıt
    Bana saglik sigortasi da sormuslardi Düsseldorf a girerken mutlaka ingilizce nushasi yaninizda bulunsun.
  • Güncelleme 😃 BAŞVURU DOSYANIZ İDATA OFİSLERİ ARASINDA GÖNDERİMDE 👍 PAZARTESİ VEYA SALI SONUCU PAYLAŞACAĞIM İNŞALLAH🙏
    Hadi gözünüz aydın :)
    Gercekten cok sevindim umarim guzel haberler verirsiniz
  • kordsa K kullanıcısına yanıt
    Size katiliyorum bende kez dusseldorf a indim ve ikisinde de pasaport polisi sigorta kagidini istedi.
  • ugur3444 U kullanıcısına yanıt
    İnşallah ☺️
  • Almanya’dan Hollanda’ya geçeceğim sonra Belçika falan hep tren ile seyahat edeceğim şimdi tren bileti rezervasyonu yapamayacağımdan bu biletleri koyamayacağım fakat otel rezervasyonlarını ekleyeceğim bir problem teşkil eder mi acaba?
  • deathman1905 D kullanıcısına yanıt
    Ben ulkeler arasi tren biletlerimi koymustum.Koymaniz buyuk arti olur
  • iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize)
    iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize)

Dostlar Almanya'dan teyzem için Davetiye gelmiş.İlk defa yurt dışına çıkacak ilk vizesi olacak.Birkaç sorum olcak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle davetiye mektubunu anlamadığım için
    1-Ailemi yoksa arkadaş ziyareti olarak mı belirtecem başvuru formunda?

2- Davetiye 20.12.2019 olarak başlatılmış.Bizde 17 Ocaktan itibaren 2 haftayı kapsayacak şekilde yazmak istiyorum.
    Bunun için ne zaman İdata randevusu almak uygun olur?

3-İki yıl önce 2 aylığına sigortalı olarak çalışmış,o belgenin giriş-çıkışını evraklar arasına yerleştirmemde bir faydası olur mu?

4- İki haftalık ziyaret için hesabında ne kadar miktar bir para bulundurması uygun olur?Kendisi çalışmıyor ev hanımıdır.Yaş 63.

5- Turistik olarak mı yoksa Aile-Arkadaş ziyareti olarakmı başvuralım?

Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

• Machine Wizard kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Benim durum biraz daha şüphe çekici olabilir. Sponsorumun düzenli emekli geliri var ancak hesapta 2700 kadar bir para gözüküyor, yetmeyebilir diye buna ek olarak ben kendi hesabımı koyacağım orada biriktirdiğim 15k civarında para var. Kaynak olarak da bursumu beyan ettim. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim, umarım potansiyel mülteci olarak gözükmem. Paramı transfer etmek istemedim bir anda yüklü para girişi olmasın diye. Ama tavsiyeleriniz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Cuma sabah 10 dan beri İdata ofisleri arasında gönderimde yazıyor. Trabzondan başvurdum. Halen ses seda yok😒
  • N3O kullanıcısına yanıt
    1-Schengen başvuru formunda aile başvurusu ayrı arkadaş başvurusu ayrı diye bir seçenek yok. Aile, arkadaş diye bir seçenek var onu işaretleyeceksiniz

2-Davetiye kaç aylık? Bildiğim kadarıyla 1 aylık 3 aylık vs diye süreli oluyor.

3-Şu an ev hanımı zaten 2 sene önceki kısa süreli sigortanın bir faydası olmaz zannetmiyorum

4-Hesabında ne kadar var bilmiyorum ama başvuru tarihine yakın hesaba yüklü para girişleri negatif oluyor. Yani bu göstermelik birinden para alınmış göz boyamak için konulduğu izlenimi yaratıyor gözlerinde. Meblağdan çok hesabın hareketli olması önemli

5-Davetiye ile başvuruyorsunuz aile-arkadaş ziyareti olarak başvuracaksınız
  • Almanyadaki akrabam davetiye gönderecek, bu davetiye kaç günde çıkar ?

Birde idata ofisine gidip belgeleri verdiğimizde konsolosluk randevusu hemen veriliyor mu? Örneğin bugün tüm belegeleri teslim ettik, bir iki gün içinde konsolosluğa mı gidiyoruz yoksa bu süre 3-4 hafta sonrasınada sarka biliyor mu ?
  • efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Sizin konsoloslukla işmiz olmasın diye araya idata yı sokuyoruz.Konsolosluğa sizi çağırmadıkları sürece gitmeyeceksiniz.İdata belgeleri konsolosluğa iletiyor,konsolosluk pasaportu idata ya geri gönderiyor,pasaport gelincede idata dan alınıyor pasaport.
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.