Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese sırf bu konu sebebiyle foruma kaydoldum. Almanya'ya vize başvurusunda bulunacağım 5 günlük turistik gezi için. Biletimi aldım yerimi de ayırttım. Merak ettiğim hesabımızda ne kadar para olması gerektiği. Ben günlük 100 euro toplamda 500 euro ile başvuru yapmayı düşünüyorum. Bir de kredi kartımda 2400 tl=375 euro limitim var. Sizce 5 günlük vizeyi alabilir miyim? Daha önce 1 sene Avrupa'da yaşamış, bolca gezmiş olmama rağmen o pasaportum değişti bu yeni pasaportum dolayısıyla yeni pasaportumun ilk vizesi olacak.

İkinci soruma gelecek olursam 5 günlüğüne gideceğim ama 1 sene içinde 8 ay sonra 2. kez bir daha Almanya'ya gitme durumum var sizce dilekçemde 2. kez gideceğimi belirtip 1 senelik multi istesem verirler mi?

Kamu kurumunda çalışıyorum memurum bu arada ama pasaportum henüz yeşil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loreleii -- 15 Kasım 2019; 13:37:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loreleii

Merhaba herkese sırf bu konu sebebiyle foruma kaydoldum. Almanya'ya vize başvurusunda bulunacağım 5 günlük turistik gezi için. Biletimi aldım yerimi de ayırttım. Merak ettiğim hesabımızda ne kadar para olması gerektiği. Ben günlük 100 euro toplamda 500 euro ile başvuru yapmayı düşünüyorum. Bir de kredi kartımda 2400 tl=375 euro limitim var. Sizce 5 günlük vizeyi alabilir miyim? Daha önce 1 sene Avrupa'da yaşamış, bolca gezmiş olmama rağmen o pasaportum değişti bu yeni pasaportum dolayısıyla yeni pasaportumun ilk vizesi olacak.

İkinci soruma gelecek olursam 5 günlüğüne gideceğim ama 1 sene içinde 8 ay sonra 2. kez bir daha Almanya'ya gitme durumum var sizce dilekçemde 2. kez gideceğimi belirtip 1 senelik multi istesem verirler mi?

Banka hesabınızda seyahat masraflarınızı bol bol karşılayacak paranızın olmasını istiyorlar. Kredi kartı limitinizin bir önemi yok.

2. kez yapacağınız ziyaret hakkında hiçbir şey söylemeyin talep de etmeyin. Ters tepiyor.

• cleanton kullanıcısına yanıt
    evet en iyisi hiç bahsetmemek. 3000-4000tl tl 5 gün için yeter diye düşünüyorum. açıkçası 10 bin tl biriktiremem. umarım memur olduğum için verirler:) 1 senelik multi başvursam verirler mi acaba? idatadan 1 senelik multi başvurulabiliyor mu yoksa dilekçemizde belirtmemiz yeterli mi? min 6 gün max 1 sene istiyorum.
  • Arkadaslar pasaportum kargoya verilmis. Ulasinca sonucu bildiririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Loreleii kullanıcısına yanıt
    Onceki pasaportun fotokopilerinide istiolar bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Loreleii

Merhaba herkese sırf bu konu sebebiyle foruma kaydoldum. Almanya'ya vize başvurusunda bulunacağım 5 günlük turistik gezi için. Biletimi aldım yerimi de ayırttım. Merak ettiğim hesabımızda ne kadar para olması gerektiği. Ben günlük 100 euro toplamda 500 euro ile başvuru yapmayı düşünüyorum. Bir de kredi kartımda 2400 tl=375 euro limitim var. Sizce 5 günlük vizeyi alabilir miyim? Daha önce 1 sene Avrupa'da yaşamış, bolca gezmiş olmama rağmen o pasaportum değişti bu yeni pasaportum dolayısıyla yeni pasaportumun ilk vizesi olacak.

Son 3 yıla ait vizen varsa fotokopilerini çek koy.Memurum demişsin bende memurum 2017-2019 4 Almanya 1 İsveç vizelerinde hesabımda 200 - 300TL tutarları gösterdim sorunsuz bir şekilde aldım.Eksi 2000 küsur TL ile başvuran arkadaşımda oldu o da aldı vizesini.Memur olman bir avantaj bunu bil.Bunlar yaşadıklarım buradan pay biçebilirsin.
    Neden bilmiyorum özellikle Almanya daha önce kendisinden ya da başka ülkelerden schengen vizesi almış olsan da pasaport yeniyse ilk kez geliyor muamelesi yapıp seyahat süresi kadar veriyor(istisnalar var tabi ki ama genelde gözlemlediğim bu)
    Uzun süreli vize için sen genede dilekçeni yaz şansına artık

• Ferfini F kullanıcısına yanıt
    Altunizade den başvurmuştum. turistik olarak. 26 kasım uçuş ama hala gelen giden yok içime kurt düştü kaç haftadır
  • Loreleii kullanıcısına yanıt
    merhaba, tutar yeterli gibi ama tabi arttırabiliyorsanız arttırın. Ayrıca eski pasaportunuzun aslını ve içindeki vize sayfalarının fotokopilerini başvuruda götürmeniz gerekiyor bilginize, kredi kartının etkili olacağını bende düşünmüyorum
  • Bende bugün gayrettepeden basvurdum devlet memuruyum daha önceden 3 aylık almanyadan multi almıstm bakalım sonucu ne olacak.. ayrıca sorgulama yaptıgımda
    Başvuru dosyanız, ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderim yapılmak üzere işlemleri tamamlanmıştır. yazıyor normal sartlarda konsolosluga aynı gün gitmesi gerekmiyormu ?

• 24 Ekim başvurusu bugun sonuçlandı - İstanbul Altunizade

• Allomeer kullanıcısına yanıt
    Pazartesi de bekleyip bence artik arayin gereklo mercileri baya uzamis sizinki🙄 umarim zamaninda gelir bu hafta gelir bence

• JasoNBuraK kullanıcısına yanıt
    Kac geldi sizinki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferfini

Kac geldi sizinki?
    Henüz bilmiyorum

• Pasaportum geldi bugun. Ilk basvurumdu. Gun kadar vermisler. 9 multi

• Beyler dün 9. maddeden vize reddi almışım lütfen bu konuda bana yardımcı olabilicek arkadaşlar var mıaçtığım konudan yardımcı olabilirler mi . teşekkürler
    ben yinede mesajımı tekrar yazım
    "

iyi günler ben aile ve akraba ziyareti amacıyla vize başvurusu yaptım 25 ekimde ,dün öğrendiğimde 9.maddeden vize reddi aldım. itiraz etmek istiyorum ama ne eksik bilmiyorum anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    sunduğum evraklar:

davetiye

birinden aylık 500 tl aldığıma dair banka hesabı ve 3200 tl para

ölüm aylığı aldığıma dair sgk belgesi

babam vefat ettiği için annem sponsor oldu

ve annemin bakım aylığı dair banka hesabı ve bir miktar para

annemin ölüm aylığı aldığına dair sgk belgesi ve arsa tapusu

öğrenci belgesi imzalı ve mühürlü ama 5.sınıfım yani 1 yıl uzattım acaba bir etkisi var mı

e devletten aldığım tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

sponsor dileçem

seyahat poliçesi

bunlar dışında ne sunmam gerekir acaba sınav döneminde döneceğim için sınav tarihleri ilgili belge sunsam faydalı olur mu

yani türkiye ile bağlarımın olduğunu kanıtlamam gerekirmiş bu nasıl olabilir

yardımınız için teşekkürler
    "

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferfini

Pazartesi de bekleyip bence artik arayin gereklo mercileri baya uzamis sizinki🙄 umarim zamaninda gelir bu hafta gelir bence
    Nereyi arayacağımı bilmiyorum ki, mail atın diyolar almanca Türkçe attım ama dönüş yok

• Merhaba arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum. Ben 13 yıl almanyada yaşayıp evlenip türkiyeye yerleştim doğum yaptım doğum yapmadan önce pasaportumda süresiz oturum olduğundan dolayı giriş çıkış yapabiliyordum çocuk olduktan sonra ilkkez vize başvurusunda bulundum fakat İdata kurumundan randevu alamadım ve aldığım randevuda ucak rezarvasyonuma yakın tarih yani 14 Kasımda evraklarımı içeri verdim ve rezervasyonum 23 kasıma. Geç başvuru diye red yermiyim? Evraklarım tamamıyla tamam ailemin davetiye kağıdından hariç annemin ameliyat olduğuna dahil evraklarda bulunuyor içerisinde rezarvasyon önemli değil vizem çıksın yeterki .. benimle aynı durumda olup sonuç alabilen varmı? Bu arada trabzondan başvurdum🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuzeyÇınar -- 16 Kasım 2019; 20:20:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyÇınar

Merhaba arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum. Ben 13 yıl almanyada yaşayıp evlenip türkiyeye yerleştim doğum yaptım doğum yapmadan önce pasaportumda süresiz oturum olduğundan dolayı giriş çıkış yapabiliyordum çocuk olduktan sonra ilkkez vize başvurusunda bulundum fakat İdata kurumundan randevu alamadım ve aldığım randevuda ucak rezarvasyonuma yakın tarih yani 14 Kasımda evraklarımı içeri verdim ve rezervasyonum 23 kasıma. Geç başvuru diye red yermiyim? Evraklarım tamamıyla tamam ailemin davetiye kağıdından hariç annemin ameliyat olduğuna dahil evraklarda bulunuyor içerisinde rezarvasyon önemli değil vizem çıksın yeterki .. benimle aynı durumda olup sonuç alabilen varmı? Bu arada trabzondan başvurdum🙂
    Geç başvuru diye red yemezsiniz ama uçuş tarihinize kadar vizeniz çıkmayabilir. Daha sonra bir tarihte çıkabilir. Uçak biletiniz yanabilir.

Ama belli de olmaz kısa sürede çıkabilir.

• cleanton kullanıcısına yanıt
    Uçak biletim hiç önemli değil önemli olan çıkması.

• Arkadaşlar ben 14ünde başvuru yaptım ve hala İdata şirketleri arasında gönderimde diyor 🤔 4 gün oldu

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.