Şimdi Ara

iData üzerinden Almanya vizesi alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
8.416
Cevap
123
Favori
572.156
Tıklama
Giriş
    26 Mesaj

Teşekkür ederim Ucre,

Bakalım bende verdim evraklarımı salı günü daha 4 günoldu bekliyorum.Bende sadece iş evraklarım ve eniştemin gönderdiği davetiye ile başvurdum.Benimde üzerime tapu yada araba ruhsatı yok.Evliyim ama bakalım nasip kısmet.Umarım olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: ucre30
    Arkadaşlar merhaba. Bende 13 nisanda basvuru yaptım eşim ve kendi adıma. bugün sonunda aldık pasaportları daha önceki başvurumda ertesi gün akşam msj gelmişti pasaportunuzu alabilirsiniz diye ama bu sefer uzun geldi bana. Eşim freelance çalışıyo ve sigortası yok sanırım buyuzden diye düşündüm. En son dün aradım vize bölümünü mesleğim gereği pasaportuma ihtiyacım oldugunu zaten yıllık izniminde pazartesi bittiğini ve pasaportumu geri almak istediğimi söyledim. Telefondaki bayan çok kibardı ve araya giren paskalya tatili nedeni ile işlem sürkesinin uzadığını ve pasaportumun işlemde oldugunu en gec pazartesi alabilecegimi söyledi nitekim telefonu kapattıktan 1 saat sonra msj geldi. 6 ay eşimede banada vize vermişler. Diyeceğim o ki beklemede olan arkadaşlar varsa eğer paskalya tatili nedeni ile yogunlukları varmış bilginize ☺️

Nakronella tebrik ederim,

Sizler vize aşamasında neler yaşadınız ve neler gösterdiniz.bende 18 nisanda başvuru yaptım bugün 1 hafta oldu.

|
    |
    Bahsedilenler: Nakronella

13.04.2017 ogleden sonra Harbiye'den turistik vize icin basvurdum hala konsoloslukta gozukuyor. Nakronella'nin pasaportu gelmis acikcasi biraz endise ettim, acaba Nakronella hangi subeden basvurusunu yapti?
    |
    |

|
    |

Bende aradim. İslemde problem yok dediler ama ne zaman ulasir bilgisi vermediler. Sadece ucak otel rezervasyonu ve hesap dokumu verdim. Calismadigim icin bakalim ne olacak

|
    |
    Nakronella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Nakronella

Arkadaşlar merhaba. Bende 13 nisanda basvuru yaptım eşim ve kendi adıma. bugün sonunda aldık pasaportları daha önceki başvurumda ertesi gün akşam msj gelmişti pasaportunuzu alabilirsiniz diye ama bu sefer uzun geldi bana. Eşim freelance çalışıyo ve sigortası yok sanırım buyuzden diye düşündüm. En son dün aradım vize bölümünü mesleğim gereği pasaportuma ihtiyacım oldugunu zaten yıllık izniminde pazartesi bittiğini ve pasaportumu geri almak istediğimi söyledim. Telefondaki bayan çok kibardı ve araya giren paskalya tatili nedeni ile işlem sürkesinin uzadığını ve pasaportumun işlemde oldugunu en gec pazartesi alabilecegimi söyledi nitekim telefonu kapattıktan 1 saat sonra msj geldi. 6 ay eşimede banada vize vermişler. Diyeceğim o ki beklemede olan arkadaşlar varsa eğer paskalya tatili nedeni ile yogunlukları varmış bilginize ☺️

hocam benim durumumda sizinki ile aynı. eşim çalışmadığı için sigortası yok. sponsoru siz oldunuz galiba, sponsor yazısının bir örneği var mı acaba? 2 haftaya başvuru yapacağım sponsorluk için düzgün bir dilekçe örneği buladım yardımcı olursanız sevinirim. birde eşinize sponsor olduğunuz için bir tanesi eşinizin dosyası için, bir tanesi ise kendiniz için olmak üzere kendi evraklarınızdan iki tane mi hazırladınız? (maaş, tapu, ruhsat, hesap dökümü vs) iyi günler dilerim

• Er
    11 Mesaj

Aldiginda sonucu bildirirsen sevinirim bende 12 sinde verdim. Yuksek ihtimal yarin elimde.

|
    |
    cleanton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ilhdmr

quote:

Orijinalden alıntı: Nakronella

hocam benim durumumda sizinki ile aynı. eşim çalışmadığı için sigortası yok. sponsoru siz oldunuz galiba, sponsor yazısının bir örneği var mı acaba? 2 haftaya başvuru yapacağım sponsorluk için düzgün bir dilekçe örneği buladım yardımcı olursanız sevinirim. birde eşinize sponsor olduğunuz için bir tanesi eşinizin dosyası için, bir tanesi ise kendiniz için olmak üzere kendi evraklarınızdan iki tane mi hazırladınız? (maaş, tapu, ruhsat, hesap dökümü vs) iyi günler dilerim

Sponsorluk yazısı basit bir cümleden ibaret: Eşim xxxxxxxxx'in tüm seyahat masrafları tarafımdan karşılanacaktır yazıp altını imzalayacaksınız.

• Yarbay
    3186 Mesaj

Teşekkürler. Peki eşinizin masrafını karsilayacaginiza dair maddi gücünüzü gostermek için evraklari iki ayrı başvuru gibi düşünürsek (eşiniz ve kendiniz ) çifter mi çıkardınız

|
    |
    cleanton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    13.04.2017 tarihli basvurum hala "Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır." şeklinde gözüküyor. Uçuş tarihim 29.04.2017 baya bir endiselendim. İstanbul konsolosluk telefonu açılmıyor, acaba vize bölümüne ulaşabileceğimiz direkt bir numara var mı?
    |
    |
    Son mesajı gönderdikten hemen sonra sitelerindeki iletisim formundan yazdigim mesaja cevap geldi konsolosluktan. İşlemleriniz sonuçlanmak üzeredir, pasaport teslimatıyla ilgili bilgilendirileceksiniz. Bilgi almak isteyen arkadaslar Istanbul konsolosluğunun sitesindeki iletisim formunu kullanabilirler, cevap veriyorlar.
    Merhaba. Benim başcurumda 18 nisan gözüküyor. 14-15-16-17 nisan tarihlerinde kosolosluk paskalyadan dolayı kapalı idi. 13 ünde başvuran arkadaşlar dün ve bugün teslim almaya başlamış. Acaba benimkini bugün, yarın yada cuma günü teslim edebilirler mi?
    Çarşamba günü uçuşum var fakat fuar için olduğundan ötürü şirkete vizem hakkında erken bilgi vermem lazım gidememe ihtimalime karşı.
    Fikir ve düşünceleriniz var ise bildirir misiniz?

Gelmiste olabilir bana mesaj gelmedi. Kontrol edin devamli

|
    |
    elpir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Siz aldınız mı pasaportunuzu? ve ne zaman başvuru yapmıştınız? IDATA nın sitesinden sorgulama yapıyorum işlem başlamıştır yazıyor hep.
    |
    |
    mcsemehmet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öncelikle iş nedeniyle geç cevapladığım için özür dilerim arkadaşlar 😕 İstanbul Harbiye şubesinden başvuru yaptım. İdata nın sitesinde kendim çalışan olduğum için bütün evrakları topladım. Eşim çalışmadığı için aynı evraklardan bir nühsada eşime hazırladım. Kendi adıma üzerime 3 daire 1 arsam var onların tapularını ekledim eşimin üzerine sadece araba var oyuzden sadece araba ruhsat fotokopisini verdik. Hesap dökümlermizi koyduk. Eşim freelance çalıştığı için hesap dökümü bayaa aktif. Hesaplarımızda da 4 er bin tl para vardı. Buarada ben Thy personeliyim. Konsoloslugun bizimle ortak bir sistemi varmış. İdatadaki bayan getirdiğim evrakların çoğunu geri verdi. Şirketin verdiği yazının altında bir kod var onlar sistemden görebiliyolarmış imza sirküleri falanları filanlar. Eşinizle birlikte basvuru yaptıgınız için ona ayrıca eklemenize gerek yoktu dedi. Sponsor dilekçesinde de ...-... tarihli almanya seyehatimizde eşim ... in tüm seyehat masraflarını karşılayacağımı ve eşimin vize bitiş tarihinden önce ülkenizi terk edeceğini garanti ederim ' şeklinde yazdım. Uçak ve otel rezv. olarakta şirketimin anlaşmalı oldugu bir oteli ücretsiz iptalli rezv yaptım biletleride personel bileti kestirdim 1 sene içinde kullanılabilir oldugundan tarihleri biraz farklıydı ama muhtemelen bunu biliyolar. Buarada idata ya gittiğimde paskalya tatilini öğrenince ben başvuru sonrası mail attım konsolosluga işte kabin memuru oldugumu pasaportumun işimde gerekli olması nedeniyle basvurumun gec oldugunu işlemlerimin hızlandırılması konusunda yardım istediğimi yazdım. Bu konuda yardımcı olamicaklarını belirten bi mail attılar bana. Nitekimde olmadılar yıllık iznimin sonuna geldiği için 1 günlüğüne Almanyaya gitmiş olduk eşimle 😕😕

|
    |
    Bahsedilenler: ilhdmr , bmplzkt , mcsemehmet , Futurixx

• Onbaşı
    26 Mesaj

Teşekkür ederim, Nakronella

Geçmiş olsun en azından vizeyi almışsınız 😀.

Bende beklemedeyim hayırlısı ile bekliyorum neticeyi burdanda bildirimde bulunacağım artık.Sizden ve konuya hakim arkadaşlardan bir tavsiyede almak istiyorum.

Almanyadan davetiye yollayan eniştem ve kardeşim almanya konsolosluğuna bir yazı yazsınlar mı yada arasınlar mı?

Bunun bir yararı olurmu bunuda cevaplandırırsanız sevinirim.

İyi geceler.

|
    |
    Bahsedilenler: Nakronella

13.04.2017 tarihinde Istanbul Harbiye ofisinden yaptigim turistik vize basvurusu 26.04.2017 tarihinde olumlu olarak sonuclandi. Su ana kadar Avusturya(8 gün), Almanya(3 ay), Almanya (6 ay), Hollanda (1 yıl) ve Almanya (1 yıl) vizelerim oldu. Hepsi turistik vize. Hic davetiye ile basvurmadim. Genel olarak Türkiye'de düzenli giden bir işiniz ve maddi manevi bağlarınız varsa vizeler olumlu sonuçlanıyor ve kullandikca daha uzun surelerde gecerli olacak sekilde veriliyor gibi duruyor. Ortagi oldugum iki adet sirket var, ortalama bir gelirim var, evim yok arabam var. Umarim verdigim bilgiler isinize yarar. Herkese vize konusunda bol sans diliyorum.
    |
    |

Nisan ayının 18'inde başvuru yaptım ben de, Mayıs'ın 2'sine uçak biletim alındı. Kültürel amaçlı vizeye başvurdum, festivale gideceğim ve festivalden gelen davetiyem var. Fakat hala sonuçlanmadı, pazartesi günü 1 mayıs dolayısıyla kapalıymış konsolosluk ve idata, bugün de nedenini bilmediğim bir şekilde konsolosluk kapalıymış. Geriye sadece bir gün, yani yarın kaldı. Mail attım, yardımcı olamayacaklarını söylediler tabii ki. Konsolosluğun numarasına ulaşamıyorum, hep meşgul çalıyor. Bu arada araya goethe'yi de soktuk, fakat ses yok. Oldukça tedirginim çıkmamasından. Aramızda 18'inde başvuru yapıp da sonuçlanan var mı? Ve sizce benim vizemin yarın çıkmasına imkan var mı?
    |
    |
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.