Şimdi Ara

İBB'nin israfı Sayıştay raporuna yansıdı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
7.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

Ben buna asla inanmam. En basiti İBB gözümüzün önünde. Benim kardeşim çocuk takım elbisesi yapar satar ve asıl işi sünnet kıyafetidir. İBB sık sık sünnet kıyafeti ve çocuk kıyafetleri için ihale açar bazılarına kardeşimde katıldı. Belediyenin ihale işlerini yürüten kişilerle bağlantı içinde olduğumuz için ihaleleride ne gibi değişiklikler olduğunu net olarak görebiliyoruz.

Şu anda ibb den ihale alan nereden geldiği belli olmayan aha 1 yılı bile dolmamış bir sürü ufak ufak firmalar var. Kim bunlar ? Çoğu CHP ye yakınlığı ile bilinen bir şekilde CHP de işi olan kişliler.

Yani bunu kabul etmiyorsunuz ama bu ülkenin genelinde olay bundan ibaret herkes güçlü olduğu yerde gücünden faydalanıyor.

Ben en başından beri diyorum sana. Bu ülke de bu değişmez. Siz AKP gidecek CHP gelecek herşey düzelecek dedikçe beni gülme tutuyor kusuruma bakma.

Son olarak sayıştay raporu ile alakalı olarak. Bir saniye bile bakmadım var mı yok mu hatta var olup olmamasına zerre ılgı duymadım bile. Çünkü siyasette bir şey durduk yere ortaya atılmaz. Bir şey olmuştur herkes onu kendi işine geldiği biçimde değiştirip piyasaya sunmuştur.

20 yıldır Türkiye de siyaset böyle işliyor çünkü.

Alıntıları Göster

Siyaset mi yahu İmamoğlu'na atılan kaçıncı iftira bu. Yok öyle bir rapor. Kabul et işte.

Firmanın yaşı sünnet kıyafetinde neden önemli olsun. Kim düşük fiyat veriyor ise ona veriliyor.

Kardeşinle hemen başvurun o zaman. Zira yargı hükümetin elinde zaten.

Ak parti gidip chp gelince bir şey düzelmez. Yapamayan gideceğini bilirse bir şeyler düzelir.

Ak parti yapamadı, gitsin İyi parti CHP gelsin yapamazlarsa onları da yollarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Siyaset mi yahu İmamoğlu'na atılan kaçıncı iftira bu. Yok öyle bir rapor. Kabul et işte.

Firmanın yaşı sünnet kıyafetinde neden önemli olsun. Kim düşük fiyat veriyor ise ona veriliyor.

Kardeşinle hemen başvurun o zaman. Zira yargı hükümetin elinde zaten.

Ak parti gidip chp gelince bir şey düzelmez. Yapamayan gideceğini bilirse bir şeyler düzelir.

Ak parti yapamadı, gitsin İyi parti CHP gelsin yapamazlarsa onları da yollarız.

Alıntıları Göster

Sünnet kıyafetinle ilgili sıkıntı yok. Burada o işi yapan yani üretici konumudna 2 3 kişi var zaten. 2 tanesi devasa firmalar ve ibb nin ihaleleri onlar için anlam ifade etmeyecek kadar küçük dönüp bakmıyorlar bile.. Geriye kardeşim gibi ufak üreticiler kalıyor o ihalelerde başka kimse olmadığı için onlara kalıyor zaten.

Ben genel olarak söyledim o " yeni gelen " firmaları. O firmaların da varlığından şikayetçi değilim zaten sadece değişimi fark etmen için yazdım. Her parti beraberinde kendi yakınlarınıda getiriyor bunu anla istedim ama ya anladın işine gelmedi yada anlamadıın bilmiyorum.

• quote:

Sünnet kıyafetinle ilgili sıkıntı yok. Burada o işi yapan yani üretici konumudna 2 3 kişi var zaten. 2 tanesi devasa firmalar ve ibb nin ihaleleri onlar için anlam ifade etmeyecek kadar küçük dönüp bakmıyorlar bile.. Geriye kardeşim gibi ufak üreticiler kalıyor o ihalelerde başka kimse olmadığı için onlara kalıyor zaten.

Ben genel olarak söyledim o " yeni gelen " firmaları. O firmaların da varlığından şikayetçi değilim zaten sadece değişimi fark etmen için yazdım. Her parti beraberinde kendi yakınlarınıda getiriyor bunu anla istedim ama ya anladın işine gelmedi yada anlamadıın bilmiyorum.

Alıntıları Göster

Treth düşük fiyat veren kimse o alsın. Chp'li ise alır, akp'li ise alır.

Doğrusu o. Ak parti zamanı yanlıştı. Kamu ihaleleri hatalı. Doğru olana laf ediyorsun.

Buyur araç kiralama ihalesini Ak parti'ye yakın şirket aldı. Sorun ne?

• Bir kerede kötüye kötü diyin be kardeşim.

Adamlar sizi havada karada ayakta oturarak her türlü yiyor bir kerede tü diyin yani ölmezseniz.

• quote:

Treth düşük fiyat veren kimse o alsın. Chp'li ise alır, akp'li ise alır.

Doğrusu o. Ak parti zamanı yanlıştı. Kamu ihaleleri hatalı. Doğru olana laf ediyorsun.

Buyur araç kiralama ihalesini Ak parti'ye yakın şirket aldı. Sorun ne?

Alıntıları Göster

Valla ben AKP ye yakın birinini aldığı tek bir ihale biliyorum. Oda malum Kadıköydeki tren garı.. Onun da sonrasında neler olduğunu sen biliyorsun. İmamoğlu o kadar kızdı ki halkı resmen ayaklanmaya çağırdı sonrasında..

Gerçi sonuç değişmedi.

• Enes4499 E kullanıcısına yanıt
    Dedi zaten konaklama var 2 gün luk, yemek vs eklenmiştir ama emin ol emine hanımın Müslüman kadınlar (50 kişi) 1 milyon harcamasi ve, şakşakçıcın kaçırdığı paralar kadar değeri yoktur, kazanılmış bir seçim hemde iki kere, ben kazansam bende yemek veririm kendimi tanıtmak için habercisi osu busu derken, İBB'nin israfı Sayıştay raporuna yansıdı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Valla ben AKP ye yakın birinini aldığı tek bir ihale biliyorum. Oda malum Kadıköydeki tren garı.. Onun da sonrasında neler olduğunu sen biliyorsun. İmamoğlu o kadar kızdı ki halkı resmen ayaklanmaya çağırdı sonrasında..

Gerçi sonuç değişmedi.

Alıntıları Göster

İbb'nin en büyük ihalelerinin ikisini Ak partiye yakın firmalar kazandı.

Araç ihalesini platform turizm aldı. Albayrak holdingin. İski için özel teçhizat ihalesi gene öyle.

• quote:

İbb'nin en büyük ihalelerinin ikisini Ak partiye yakın firmalar kazandı.

Araç ihalesini platform turizm aldı. Albayrak holdingin. İski için özel teçhizat ihalesi gene öyle.

Alıntıları Göster
    O kadar büyüklere gücümüz yetmediği in bir şey diyemeyeceğim. Sen söylemesen bu ihaleleri duymadım bile.

• selcukacar kullanıcısına yanıt

Biraz geç bir yalanlama olmuş ama iyi ki olmuş.

• quote:

O kadar büyüklere gücümüz yetmediği in bir şey diyemeyeceğim. Sen söylemesen bu ihaleleri duymadım bile.

Alıntıları Göster

E öğrendin artık. Bu arada İbb'nin isyan ettiği gar ihalesi kamu ihalesi ve sonuna kadar haklılardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 22 Temmuz 2020; 17:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K23

Adam başı 6700₺lik ne yediler merak ettim:)

antrikot yokmu?

• İBB'nin israfı Sayıştay raporuna yansıdı

Ekrem abiye helal olsun yesin yesinde o yesin ne var bunda önceden yemiyorlar dı belediyeler neden borçlu

• Hani İstanbul'da yolsuzluk diz boyuydu, bir seneyi geçti ortada Ak Partiye ait bir tane yolsuzluk vs bulamadı.
    Büyük balon çıktı Ekrem öyle böyle değil ah İstanbul neyin eksikti.

• Vita Es Muorte kullanıcısına yanıt
    Siyaset yapmıyım diyorum da, g. Tmuzude donu almislar hala Ekrem yemek diyorlar, yemiş iyi yapmış aslanım benim keşke her arkadaşına falan da ısmarlasaymis... İBB'nin israfı Sayıştay raporuna yansıdı bu arkadaşın haberine mi inanalim yani?

• Bal tutan parmagını yalarmış, bu düzen böyle gelmiş böyle gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saraycığın israfından azdır eminim

• hiç sanmıyorum ama yediyse de helali hoş olsun.

yiyor ama çalışıyor cümlesini çalıyor ama çalışıyor cümlesine yeğlerim.

dipnot: kafanız bassa bana antrikot memura musakka olmaz diyen adam zaten bunu yapmaz dersiniz.

• koçari K kullanıcısına yanıt
    Önemli nokta, tebrikler.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.