Şimdi Ara

iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
1
Favori
44.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2smoke

Millet takılmış iatkos'a, ben hiç sevmem. Zamanında ne leopard versiyonunu kurabilmiştim, ne de SL.. Türkler bu işi bilmiyor ne derseniz diyin, sağdan soldan kext toplamayla DVD anca bu kadar oluyor. Yanlış anlaşılmasın, Türkler kültür olarak uzak böyle UNIX vs. tip işlerle uğraşmaya. Beleşçi olduğumuzdan emek verip öğrenmeyi sevmeyiz. Çalışıyormu çalışıyor, yapmışlarmı e tamam daha ne, adam olana çok bile.

Piyasada SnowLeo diye bir sürüm var. 10.6.0 versiyonu. Fakat hiç bir donanımla sıkıntı yaratmayan bir sürüm. İçerik olarak da en zengin sürüm, bootloaderler olsun, kernel ler olsun, yok yok. Bi tanede combo update çaktınızmı cillop gibi olur.

Usta iatkosu bilmem ama en babası Snow By Hazard 2004 model Laptopa kuruyordum 256mb ram olduğu için kurulmadı onun dışında dvd yi taktım şak elma çıktı Sonra ram yetmediği için kurulamayacağını söyledi.. Denemeniz lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

başkan office ve adobe programları ilaçlamı? http://img707.imageshack.us/img707/9386/snowleopardss.jpg burdaki ?

ayrıca ilaçlıysa mac te nasıl buluruz

Office 2011 yaz arattır torrent ilaçlı falan var olmadı sana ilaç serialini yazarız sen indir programı...

• @2smoke SnowLeo mu denesem ozaman abi. Ne farkedicekki iatkos. Birde yenisi çıkmış iatkos v7 hangisi daha kolay olursa ona yönelicem. Zamanında şu leoya 3 ay uğraştım abi hatırlasana :) çabuk sinirleniyorum şu kurulum olayı gerçekleşmeyince. Eski uğraşmalarımda hiç dvd sorunu yaşamamıştım ozamanda ekran kartı driver'ı problemdi :D hep beni buluyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 16 Şubat 2011; 17:48:00 >
  • quote:

Ahci/ide muhabetti kafa karıştıran bir dalga. Dediğim gibi kurulum dvd leri bir çok donanımla uyumlu olsun diye genelde eski kext lerle hazırlanıyorlar. Kurulum sırasında siz sisteminize uygun olanları seçip yükleme yapıyorsunuz.

Örneğin kurulum dvd sinde jmicronata.kext olmasa ahci mod yapmanıza gerek kalmaz, olduğu zamanda ahci yapmazsanız olmaz. Böyle ilginç dalgalar var.

Şunu üstüne basa basa belirtiyorum.

DVD/DISK ler için 3 tane dosya var;

IOATAFamily.kext
    IOAHCIFamily.kext
    jMicronATA.kext

Bu 3 dosyanın doğru sürümleri kurulum dvd sinde var ise ister sata1 ister sata10, veya disk ide, dvdrom sata, veya tam tersi, veya hdd niz 5.disk, dvd niz 3.dvd rom olsun hiç bir sorun çıkarmaz. Bunu bizzat bu kurulum DVD lerini hazırlayan adamla konuşarak öğrenmiştim zamanında. JAS tı herhalde. IRC larda anam ağlamıştı :) Diyorum ya şimdiki gibi kolay değildi.

Eğer bu 3 dosya size uygun değilse, kexts.com falan gibi yerlerden indirin. Ultraiso gibi birşeyle kurulum iso sunun içindekilerle değiştirin (system/library/extensions) iso yu sonra yazdırın dvd ye.

Bakın diyorum bunu sanal kuruyoruz, daha dün zevk için kurdum sildim. Sonuçta sanal sistem anlamaz sata dan patadan veya kaçıncı disk olduğundan. O zaman geriye doğru kurulum dvd sini bulmak kalıyor. Doğru DVD değilse, elmanın üstünde girilmez çıkar, "still waiting for root device" mesajı ile bekler durur sabaha kadar.

Millet takılmış iatkos'a, ben hiç sevmem. Zamanında ne leopard versiyonunu kurabilmiştim, ne de SL.. Türkler bu işi bilmiyor ne derseniz diyin, sağdan soldan kext toplamayla DVD anca bu kadar oluyor. Yanlış anlaşılmasın, Türkler kültür olarak uzak böyle UNIX vs. tip işlerle uğraşmaya. Beleşçi olduğumuzdan emek verip öğrenmeyi sevmeyiz. Çalışıyormu çalışıyor, yapmışlarmı e tamam daha ne, adam olana çok bile.

Piyasada SnowLeo diye bir sürüm var. 10.6.0 versiyonu. Fakat hiç bir donanımla sıkıntı yaratmayan bir sürüm. İçerik olarak da en zengin sürüm, bootloaderler olsun, kernel ler olsun, yok yok. Bi tanede combo update çaktınızmı cillop gibi olur.

hackintosh dvd si yapmak aslında çocuk oyuncagı herkes kendi sistemine göre hackintosh dvd si yapabilir aslında nasılsa elin oğlu bootloder pc efi ve gerekli tüm kextleri yazıyor 7 gb orjinal dvd yi nin kopyasını masa üstüne alın bir kac yöntemle dvd içindeki dil paketleri yazıcı vs silin tekrardan 4.7 gb olarak oluşturun amd için içindeki orjinal kerneli amd kernel ile deiştirin bootloader ve extra klasörü oluşturun al sana hackintosh

• quote:

Orijinalden alıntı: andromeda9

quote:

Ahci/ide muhabetti kafa karıştıran bir dalga. Dediğim gibi kurulum dvd leri bir çok donanımla uyumlu olsun diye genelde eski kext lerle hazırlanıyorlar. Kurulum sırasında siz sisteminize uygun olanları seçip yükleme yapıyorsunuz.

Örneğin kurulum dvd sinde jmicronata.kext olmasa ahci mod yapmanıza gerek kalmaz, olduğu zamanda ahci yapmazsanız olmaz. Böyle ilginç dalgalar var.

Şunu üstüne basa basa belirtiyorum.

DVD/DISK ler için 3 tane dosya var;

IOATAFamily.kext
    IOAHCIFamily.kext
    jMicronATA.kext

Bu 3 dosyanın doğru sürümleri kurulum dvd sinde var ise ister sata1 ister sata10, veya disk ide, dvdrom sata, veya tam tersi, veya hdd niz 5.disk, dvd niz 3.dvd rom olsun hiç bir sorun çıkarmaz. Bunu bizzat bu kurulum DVD lerini hazırlayan adamla konuşarak öğrenmiştim zamanında. JAS tı herhalde. IRC larda anam ağlamıştı :) Diyorum ya şimdiki gibi kolay değildi.

Eğer bu 3 dosya size uygun değilse, kexts.com falan gibi yerlerden indirin. Ultraiso gibi birşeyle kurulum iso sunun içindekilerle değiştirin (system/library/extensions) iso yu sonra yazdırın dvd ye.

Bakın diyorum bunu sanal kuruyoruz, daha dün zevk için kurdum sildim. Sonuçta sanal sistem anlamaz sata dan patadan veya kaçıncı disk olduğundan. O zaman geriye doğru kurulum dvd sini bulmak kalıyor. Doğru DVD değilse, elmanın üstünde girilmez çıkar, "still waiting for root device" mesajı ile bekler durur sabaha kadar.

hackintosh dvd si yapmak aslında çocuk oyuncagı herkes kendi sistemine göre hackintosh dvd si yapabilir aslında nasılsa elin oğlu bootloder pc efi ve gerekli tüm kextleri yazıyor 7 gb orjinal dvd yi nin kopyasını masa üstüne alın bir kac yöntemle dvd içindeki dil paketleri yazıcı vs silin tekrardan 4.7 gb olarak oluşturun amd için içindeki orjinal kerneli amd kernel ile deiştirin bootloader ve extra klasörü oluşturun al sana hackintosh

Hatta bununda anlatımları var youtube'da . Benim acaibime giden zaten hazırda kullanılan dvdnin bende olay çıkartması. Teker teker heryönteme başvurucam elbet birtanesinde çakıcam macos ... Geçen sefer inada binmişti enson bi japon sitesinde googletranslate yardımıyla ekran kartıma uygun driver bulmuştum :D kurdum 1 ay sonra pc'yi sattım. İnada binince halloluyor birşekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: Assasinate

@2smoke SnowLeo mu denesem ozaman abi. Ne farkedicekki iatkos. Birde yenisi çıkmış iatkos v7 hangisi daha kolay olursa ona yönelicem. Zamanında şu leoya 3 ay uğraştım abi hatırlasana :) çabuk sinirleniyorum şu kurulum olayı gerçekleşmeyince. Eski uğraşmalarımda hiç dvd sorunu yaşamamıştım ozamanda ekran kartı driver'ı problemdi :D hep beni buluyor ...

iatkos v7 10.5.8 sistemini içerir yani düz leopard iatkos s3 v2 ise snow leoparddır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi head-breaking -- 16 Şubat 2011; 18:13:30 >

• "o" nun babası, bunun "amcası" "dayısı" iyisini kötüsünü bilmem ben sistemime hangisini sorunsuz ve problemsiz, hangi yolları izleyerek kurdum bunu size bir fikir versin diye görsel olarak anlattım. Yoksa isteyen retail orjinal DVD den istersen iATKOS tan isterse de diğer yöntemlerden faydalanarak kurar bu beni bağlamaz. Ben bu işin üstadı değilim sadece deneym ve tecrübelerimi paylaştım. Ne iATKOS nede diğerlerini savunmuyorum. Bildiğim o ki " ben MACOsX kullanıyorum ama asla Mac alıpta kullanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

"o" nun babası, bunun "amcası" "dayısı" iyisini kötüsünü bilmem ben sistemime hangisini sorunsuz ve problemsiz, hangi yolları izleyerek kurdum bunu size bir fikir versin diye görsel olarak anlattım. Yoksa isteyen retail orjinal DVD den istersen iATKOS tan isterse de diğer yöntemlerden faydalanarak kurar bu beni bağlamaz. Ben bu işin üstadı değilim sadece deneym ve tecrübelerimi paylaştım. Ne iATKOS nede diğerlerini savunmuyorum. Bildiğim o ki " ben MACOsX kullanıyorum ama asla Mac alıpta kullanmam

Aynen katılıyorum ...Steve Job amca intele geçtikten sonra ruhunu satmış oldu..Bu nedenle dünya kadar para artık Apple makinelere verilmez...Yaşasın Hackintosh..

• quote:

"o" nun babası, bunun "amcası" "dayısı" iyisini kötüsünü bilmem ben sistemime hangisini sorunsuz ve problemsiz, hangi yolları izleyerek kurdum bunu size bir fikir versin diye görsel olarak anlattım. Yoksa isteyen retail orjinal DVD den istersen iATKOS tan isterse de diğer yöntemlerden faydalanarak kurar bu beni bağlamaz. Ben bu işin üstadı değilim sadece deneym ve tecrübelerimi paylaştım. Ne iATKOS nede diğerlerini savunmuyorum. Bildiğim o ki " ben MACOsX kullanıyorum ama asla Mac alıpta kullanmam

Tamam o kısmı anladık, deneyim ve tecrübenizi paylaştınız da, paylaştığınız şeylerin karşılığında yapılan yorumlara ve önerilere de açık olmalısınız bence. Şurda yardımcı olmaya çalışıyoruz videoların haricinde de insanların bilgisi olsun diye. Yok olmasın konuyu kirletmeyin diyorsanız eyvallah. Hem sonra MAC alıp almamanızı da sormadık veya üstelemedik biz size. Siz MAC almassınız ben PC almam, konumuz bu değil. MAC almak için tek sebeb te işletim sistemi değil zaten.

• Yok bence yanlış bir anlaşılma var kimse emeğinize hakaret etmedi. Sadece birşekilde bu işi olur hale getirmeye çalışıyoruz. Elbette sorular tartışmalar olacak. O video açıklayıcı evet ama tamamen her pcye çözüm değil.
  •  iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !!
  • Çağlar dediğim DVD yi çek kardeşim sen, o ram disk yaratma muhabbeti ta 10.4 te var el insaf. Belki bir hackintosh videosu da ben korum. Bakayım durumlara bir.
  • quote:

Çağlar dediğim DVD yi çek kardeşim sen, o ram disk yaratma muhabbeti ta 10.4 te var el insaf. Belki bir hackintosh videosu da ben korum. Bakayım durumlara bir.

SNOWLEO MAC Snow Leopard OSX86_64 For INTEL/AMD 32/64 MBR/GUID 2.88 GiB
  • quote:

quote:

Tamam o kısmı anladık, deneyim ve tecrübenizi paylaştınız da, paylaştığınız şeylerin karşılığında yapılan yorumlara ve önerilere de açık olmalısınız bence. Şurda yardımcı olmaya çalışıyoruz videoların haricinde de insanların bilgisi olsun diye. Yok olmasın konuyu kirletmeyin diyorsanız eyvallah. Hem sonra MAC alıp almamanızı da sormadık veya üstelemedik biz size. Siz MAC almassınız ben PC almam, konumuz bu değil. MAC almak için tek sebeb te işletim sistemi değil zaten.

Ben zaten yapılan pozitif yada negatif eleştiriler konusunda bir sitemde bulunmadım Bu konuda sıkıntı yok. Ayrıca her türlü öneriyede açığım. Sistemime SL kurmadan evvel bu forumda ki bağzı arkadaşlardan da yardım istemiştim zaten. Hem özel mesaj yoluyla hemde konu açarak. Devam edin, elbette katılım olması ve farklı fikirler geliştirilmesi için açtım bu konuyu

Mac almam dememin çok sağlam sebepleri var (hardware bileşenler, ses kartı ekran kartı ram, hdd vs) anlamında söylüyorum. Pazarlama, domuzdan kıl çekme, fiyatlandırma, her türlü standartta kullanılacak giriş çıkış ünitelerinin extra donanım olarak satılması, bunlar çok berbat!!!
    Sakın yanlış anlaşılmasın, işçilik, kasa materyalleri, estetik ve tasarım konusunda elbetteki en ufak eleştirim yok!!! Hatta bu noktalarda tam bir fanatik sayılabilirim

• her şey iyi hoş kurulumu yaptım ancak işin komik tarafı şuanda welcoome müziğini duyabiliyorum ancak malesef monitöre görüntü gelmedi.

ekran kartım gtx 275
    aslında tüm sistemin kontrol panelimde mevcut :)

yardım edecek olursa süper olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

her şey iyi hoş kurulumu yaptım ancak işin komik tarafı şuanda welcoome müziğini duyabiliyorum ancak malesef monitöre görüntü gelmedi.

ekran kartım gtx 275
    aslında tüm sistemin kontrol panelimde mevcut :)

yardım edecek olursa süper olur :)

Nasıl yani monitöre görüntü gelmedi? Allahalla...
    Yani tam WELCOME ekranı geldiğindemi görüntü kayboldu??
    Biraz daha açsan tam olarak sorunu?
  • aynen hocam sesi duyabiliyorum ancak sadece görüntü gelmedi

şimdi nvenabler i seçip şuanda tekrar kuruyorum bakalım bu seferde aynı hatayıvericekmi

hocam acaba dvidan bağlandığı için bu sorunu yapıyor olabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 17 Şubat 2011; 3:55:05 >
  • hocam tamamdır. gtx 275 ekran kartı olanlar nvenablerı seçerek kurulum yaparlarsa görüntü geliyor :D

flood yapmamak için buraya yazıyorum. ancak umarım birisi fark eder :D

şimdi maci kurdum 10.6.6 ya güncelledim mac te sorun yok . e dier bölümdede win 7 var ama açılışta bootta gözükmüyor . bunu nasıl halletcez bilen var mı aradım ancak bootcamp ile sölemişler bootcampı yapmam içinde win 7 ye veda edip tekrar kurmam lazım bu da benim işime gelmiyor açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 17 Şubat 2011; 10:06:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

hocam tamamdır. gtx 275 ekran kartı olanlar nvenablerı seçerek kurulum yaparlarsa görüntü geliyor :D

flood yapmamak için buraya yazıyorum. ancak umarım birisi fark eder :D

şimdi maci kurdum 10.6.6 ya güncelledim mac te sorun yok . e dier bölümdede win 7 var ama açılışta bootta gözükmüyor . bunu nasıl halletcez bilen var mı aradım ancak bootcamp ile sölemişler bootcampı yapmam içinde win 7 ye veda edip tekrar kurmam lazım bu da benim işime gelmiyor açıkcası.

Uygun olan APPLEhda.kext leri kur bakalım bir. Birde tam detaylı sistem bileşenlerini yazarsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasinate

SNOWLEO MAC Snow Leopard OSX86_64 For INTEL/AMD 32/64 MBR/GUID 2.88 GiB

Sanırım bu. Dene bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.