Şimdi Ara

İ7 7700K Mı İ5 7600K Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biraz araştırmamı yaptım normalde i7 7700k alacaktım fakat biraz bütçeyi kısmak istiyorum.
    Elimdeki parçalar GTX 1060 Ekran kartı ve FHD monitör.
    Oyunlarda ikisi arasında aham şaham bir performans farkı olmayacağını konuda paylaşımlardan gördüm.
    Fakat Benim render işlerim var outocad ve 3dmax kullandığımda i7 ye çok ihtiyaç duyar mıyım?
    Acil yardımlarınızı bekliyorum ona göre parçaları alacağım.
    Şimdiden teşekkürler...

• Zen alıp almayın fakat zen çıkmadan bu tarz üst seviye sistem toplamak için en kötü zaman, 2 ay sonra zen çıkacaktır, skylakelerde silinip kaby lake fiyatları yerine oturacaktır.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam çok haklısınız fakat parayı toplayamadım bir türlü şimdi de gelen parayı harcamaz isem yine başka yerlere gidecek o para seneye toplamak zorunda kalırım artık :) 1 hafta içinde bitirmem lazım bu işleri
  • twonumber kullanıcısına yanıt
    1060'a i5 7600k yeterde artar bile. ama 7700k alırsan ilerde ekran kartını değiştirir bilgisayarın ömrünü uzatırsın. gerçi bence 2070'e bile yeter 7600k. 5GHZ çeker önüne bakarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 11 Ocak 2017; 20:11:59 >
  • Siz öyle diyorsanız tamamdır hocam
  • Valla ayni tereddutte bende kaldim sonra dolar firladi ve kaldigimla kaldim. Hocam hergun kontrol ediyorum surekli artista dolar. kisaca buyuk sıkıntı alacaksan simdi al . Halka referanduma gidilmedikce ki sonuca bagli artadabilir azaladabilir. E Merkezde faiz arttirimi yapmiyor yapamayacak.gibi. kisaca dolar iyice firlamadan firsat kampanya ne bulursan kombinle al. hepsiburada da 9 taksit firsati ve yuzde 5 indirim var kaby lakelrde. inventusta ise hepsiburadanin indirimlisinden 40 50 tl daha ucuz ancak 6 taksit.
  • Aynen hocam dedikleriniziz hepsine katılıyorum :) teşekkürler.
    bence novadan al...
  • lupin_ kullanıcısına yanıt
    Hocam HB den indirimle çektim.Gerçi fiyatları çok yakında diğer parçalar daha uyguna geldi öyle.
    anakartı ne aldın ? hb'den mi ?
  • lupin_ kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam MSI z270-A pro aldım hocam 580 a geldi indirimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twonumber -- 13 Ocak 2017; 0:1:43 >
  • Kaby Lake'ler şu anda acayip pahalı. Yazık etmişsiniz paranıza. 2.el bir 6700k falan alsaydınız bari. 1100-1200 Lira arası bulunabiliyor. 7700k en az 1500 ve performansı en fazla %10(OC fazlalığı göz önünde bulundurularak. Yoksa stock vs. stock %5 fark yok) daha iyi. Hakikaten Ryzen'leri beklemek çok daha makul olurdu önümüzde 1 ay gibi bir süre kaldı. Hayırlısı olsun diyelim artık almışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

Valla ayni tereddutte bende kaldim sonra dolar firladi ve kaldigimla kaldim. Hocam hergun kontrol ediyorum surekli artista dolar. kisaca buyuk sıkıntı alacaksan simdi al . Halka referanduma gidilmedikce ki sonuca bagli artadabilir azaladabilir. E Merkezde faiz arttirimi yapmiyor yapamayacak.gibi. kisaca dolar iyice firlamadan firsat kampanya ne bulursan kombinle al. hepsiburada da 9 taksit firsati ve yuzde 5 indirim var kaby lakelrde. inventusta ise hepsiburadanin indirimlisinden 40 50 tl daha ucuz ancak 6 taksit.

valla ayni durumdayım. ama hiç tereddütte kalmadım.

şimdi senin imzadaki sistemi şöyle bir gözden geçirelim ?
    aynı benim sistem hemde biraz daha iyisi. 2016'ya kadar oynatmayacağı oyun yok. 2013-2014 e kadar ultrada tüm oyunların yüzde 90'ını oynatır.

hiçbirşey yapamıyorsanız agar.iot oynayın. gta5 kadar zevk verir, hatta siler atar diyim.
    elinizde çok kötü bir bilgisayar var diyelim kelime oyunları scrabble falan oynayıp film izlersiniz aynı şey.
    şayet benim elimde i7 930 olsa gidipte sırf daha hızlı diye i3 yada i5 almazdım... isterse 100 kat hızlı olsun yinede almazdım.

dolar zaten artacağı kadar arttı... dolar 2.0 - 2.5 dan birşey alamadıysak hiç almamamız en mantıklısı. siz böyle yaptıkça satıcılar dahada artıracaktır. eğer satıcılar ülkeyi sevse zaten kar paylarını en aza indirirlerdi. farkındaysanız bir yandanda onlar geçirmeye çalışıyor. ne haftasonu indirimi nede başka birşey.

kendi adıma söylüyorum i3 lü sisteme 3500 lira vereceğime bu bilgisayarı hayatımdan siler atarım daha iyi.
    şuanda 2 adet i7 6700k lı sistem dizecek param var. param erisede almıyorum. şuanda 1 trilyon param olsada gidip yinede 10.000 tl verip i7 6700k almam. açık ve net söylüyorum.

(ekran kartı coil whine - skylake işlemci eğilip bükülmesi - psu coil whine sorunu - bios update - darboğaz - ölü pixel - sistem güçlendikçe daha çok elektrik harcaması. her gün güncelleme isteyen programlar... bunlar için yeni bilgisayara 1000 tl vermek bile içimden gelmiyor aslında...)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.