Şimdi Ara

i7 4790K İşlemci + Z97 Gaming 3 Anakart [SORUNLU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Intel #s1150 AMD / Intel #Intel Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 i7 4790K İşlemci + Z97 Gaming 3 Anakart [SORUNLU]

Başlıkta belirttiğim gibi parçalar çalışır vaziyette ama sorunları var.

Lütfen şu konuyu detaylı okuyun; https://forum.donanimhaber.com/4790k-cozulmeyen-thermal-throttling--147532214

Paylaştığım konuyu okuduysanız anlamışsınızdır gene de burada kısaca özetleyeyim. İşlemcide dengesiz, ani ısınma göz konusu. İşlemci yük altına girdiği gibi Core1 ve Core2 diğer çekirdeklere göre aniden ısınıyor ve bu sebeple performans düşürüyor. Tek sıkıntı thermal throttling mi emin değilim. Bir ihtimal sorun anakartın işlemci soket pinlerinden kaynaklı olabilir. Zamanında pinlerden biri yamulmuştu ve olabildiğince düzelttim sıkıntısız kullandım. Soketin elimden geldiğince detaylı resmini konuya ekleyeceğim. Ben halen soket ihtimali en düşük ihtimal diyorum.

Neyse uzun uzun parçaların sıkıntılarını burada tekrar yazmak istemiyorum. Dediğim gibi paylaştığım konuda sıkıntıları açıkça belirttim.

Peki bu sistem şuan çalışıyor mu? Evet çalışıyor ama işlemciden yüksek performans beklemeyin. Yük altında ısınma sonucu frekans düşürüyor.

Belki işlemcideki sıkıntı delid ile çözülür, içindeki termal macun liquid metal ile değiştirilişe belki kurtarılabilir. Tabi kesin değil, uğraşırım diyen arkadaşlar için söylüyorum. Kurtaran hayrını görsün... Tekrar ediyorum. Ürünleri sorunlu olarak düşünün ama burada yazdığım ve paylaştığım sıkıntılar düzeyinde sorunludur.

Bu sebeple sadece ürünleri sorunlarına rağmen almak isteyen kişiler iletişime geçsin.

Satış sonrası ürünlerin İADESİNİ KABUL ETMEYECEĞİM.

Yeni anakart, ram, işlemci aldığım için şuan bu parçalarla ilgili istediğiniz testi gerçekleştiremem. Şuan boşta kutularında yatıyorlar.

Ürünlerin kendi kutuları, içerikleri duruyor resimlerden detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrı ayrı satış yok.

Elden teslim İstanbul/Beylikdüzü civarındaysanız mümkün olabilir. Aksi durumda alıcı ödemeli kargo ile yollanacaktır.

FİYAT: 850 TL.

Lütfen indirim için P.M atmayın duruma göre konudaki fiyat güncellenir.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Fiyat : 1 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : İstanbul Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : Diğer İlan Durum : Satışa Açık

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.