Şimdi Ara

i7 3770 aşırı ısınma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , 2 aydır kullandığım i7 3770(k sız) işlemci boşta 50+ derece ısı veriyor.geçen gün yeni aldığım gtx 970 ekran kartını taktıktan sonra battlefield 1 oynarken ayağımda bir ısı hissetim(bu eskiden olmazdı entegre grafikle cs:go oynarken böyle bir sorun yaşamadım).Korkup oyundan çıktığımda msi afterburner'ın 100+ dereceyi gösterdiğini görünce şok oldum.Soğutucu olarak stok fan takılı.Ekran kartı Galax Hall of Fame modeli.Yaplıabilecek her türlü şeyi denedim kasada 2 tane dışarı üflemeli fan var biri arkada diğeride kapakta ekran kartından gelen ısıyı dışarı atıyor.4-5 kere fanı çıkarıp yeniden taktım bacakları saat yönünde ve siyah çıkıntılar beyaz çıkıntılarla aynı olacak şekilde.Ne yaptıysam nafile yine 50-55 derece boşta delirmek üzereyim yeni bir fan mı alsam acaba diye düşünüyorum.Bu durumda ne yapmalıyım? Sizce sorunun kaynağı nedir?i7 3770 aşırı ısınma problemi

• 2 fan var ve bunlar dışarı üflüyor demişsiniz, içeri serin hava çeken en az 1 adet 12 cm fan olmak zorunda.
    Kasanız küçük ya da havalandırması yetersizse yeni kasa alın.
    İşlemci soğutucusunu mutlaka değiştirin, i7 ler için stok fan yetersizdir.
    1155/1150/1151 soket uyumlu tüm soğutucular işlemcinize uyar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.