Şimdi Ara

İ5 760 + ASUS GTX 560Tİ + MSI P55A-G55 Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhabalar Elimde i5 760 işlemci Asus GTX 560TI DirectCU II ve MSI P55A-G55 anakart ve 8GB DDR3 1333 ( 2 + 2 + 2 + 2) kenarda duruyor. Oyun oynamak sebebiyle bu sistemi tekrardan canlandırmak istiyorum. Üzerine SSD Eklemeyi düşünüyorum sizce tekrar bu sistemi canlandırmaya değer mi yoksa boşuna mı uğraşmış olurum. Birde sistemi kurarsam eğer yanına bir tane daha GTX 560TI alıp SLI yapabilir miyim anakart bunu destekler mi bazı forumlarda destekler yazıyor bazıları desteklemez yazıyor. Eğer destekliyorsa sizce SLI yapmamın fazla bir avantajı olur mu yoksa zaten eski bir kart gerek yok mu dersiniz? Çok üst düzey bir oyun oynamak amacım yok genelde CS GO ve PES 16 17, FİFA 16, 17 Witcher 3 gibi oyunları orta seviyede oynatsa yeterlidir benim için. Hepinize fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

• İşlemci kolay oc olan bir işlemci. 3.6ghz civarına oc yapın. Yanına da gtx 670 / gtx 760 / gtx 960 gibi bir kart alabilirsiniz. Sli yapmayın. Bütçe az ise SSD almayın oyun performansına katkısı olmaz. Witcher 3'te belki işlemci sıkıntı çıkarabilir ama çoğu oyunu rahat oynatır.
  • acmtncy A kullanıcısına yanıt
    Hocam işlemciyi oc yapmayı düşünüyorum zaten ama ssd kesin alacağım macbook kullanıyorum bazı windowsta kullanamadığım programlarımı kullanmak zorundayım o yüzden ssd kullanmam benim için avantaj olur. Gtx 670 760 gibi bir kart almayı düşünüyorum ama elimdeki kartında araya gitmesini istemiyorum o yüzden sli yapmayı düşünüyordum.
  • SLI desteklemeyen oyunlar var. Güç tüketimi çok tüksek olacak ve elinizde eski nesil bir kart olacak. 560ti'yi elden çıkarıp yeni kart almak en iyisi.
  • acmtncy A kullanıcısına yanıt
    Hocam RX 480 veya 470 alsam işlemciyi dar boğaz yaparmı ?
  • RX480 kesin yapar. RX470'in performansını tam bilmiyorum ama 380X ayarında gelirse o da yapar. GTX960 / r9 380 üzerine çıkmayın bence. GTX760/950 ideal.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.