Şimdi Ara

İ5 6600 ve GTX1070 darboğaz yaparmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba..İntel core i5 6600 işlemci ile MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB ekran kartı darboğaz olurmu? Ekran kartının performansını oyunlarda tam alabilirmiyim bu şekilde.

• sanmıyorum ben darboğaz olucağını ama incini cıncına araştıran psikopatlar var illa i7 6700k felan olcak onlara bi sor :D olsada nadir oyunlarda 1 kaç sahnede olur :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktokyay

Merhaba..İntel core i5 6600 işlemci ile MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB ekran kartı darboğaz olurmu? Ekran kartının performansını oyunlarda tam alabilirmiyim bu şekilde.

Darboğaz Yapmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.5 de kullanırsan darboğaz minimuma iner.
  • Oyuna göre değişir. 40 fps çalışacağı da var, 200 fps çalışacağı da. İkinci durumda ekran kartından beklenen performansı alırsın ancak tüm eserler böyle olarak çalışamıyor.
  • belki gta v ve bf1 gibi birkaç nadide oyunda sıkıntı yaşarsın. onun dışında iyi bir işlemci. ancak i5 6600k oc yapıldığında oyundan oyuna ciddi farklılıklar ortya çıkar. 6700k gibi bir işlemcide ise 6600knın biraz üzerinde ancak daha az anlık fps düşüşleriyle oynarsın. aradaki bedeli ödemeye değer mi o senin secimin.
  • Forumda biri i3 ile kullanıyor 1070 i ben yapacagını sanmıyorum 😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cann89 kullanıcısına yanıt
    i3'le bile yapmadığını söyleyen var :)

İşlemci kullanımının %100'e dayandığı durumlar mutlaka olacak. %100 olmadığı zaman ise "darboğaz yok" denebileceğini zannediyor insanlar. Halbuki işlemci kullanımı çok yüksek olmasa bile i5 veya i7 işlemciler daha fazla performans veriyor. I5'e oranla da i7 aynı şekilde.

6600 ile darboğaz yapan oyunlar var. Zamanla işlemciye yüklenen oyunlar artar mı yoksa azalır mı bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 24 Aralık 2016; 0:06:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır yapmıyor. Sahip olduğum sistem imzamda yazıyor.
    Şu ana kadar hiçbir oyunda, ayar düşürmedim. Tam performans alabilirsin rahatlıkla. Hatta şöyle söyleyeyim, ekran kartı açısından özellikle, henüz kartı zorlayacak bir oyun oynamadım.
    PC'de yaklaşık 40-45 civarı oyun yüklü irili ufaklı. Rise of the Tomb Raider'dan, GTA V'e, Witcher 3'ten Doom'a kadar. Daha 60FPS altını görmedim ultra ayarlarda. Ancak ve ancak, DSR açıp, çözünürlüğü değiştirirsem FPS 45'lere iniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cann89

Forumda biri i3 ile kullanıyor 1070 i ben yapacagını sanmıyorum &#128513;

Sadece "kullanıyor". Kullandığı kombinasyon %100 verimsiz.

BF1'de işlemcinin tüm çekirdekleri %100'e vurmuş can çekişirken ekran kartı %60'ı geçmiyordu.
  • i3+1070 kullanan benim de. Gene malum arkadaş damlayıp beni eleştirmiş.

%100 verimsiz ne demektir ya ? Ekran kartı kullanımı %0'larda dolaşıyorda ben mi bilmiyorum ?

i3 + 1070 şu ana kadar bana 60+ Fps verebildiyse , FPS dropsuz ve takılmasız , bırak ekran kartının %10'unu kullansın.

Ayrıca çok ekstrem CPU isteyen bir oyun olmadığı sürece %70'den aşağı düştüğünü görmedim.Yani her zaman yaptığın gibi kullanmadığın bir sistem üzerine iftira atmaya devam ediyorsun.

i5 6600 ile 1070 darbogaz yapar mi ,evet.Cpu isteyen oyunlarda ozellikle BF1 ve GTA V gibi oyunlarda kesinlikle yapar ama gozunu korkutmasin yapsa bile gayet iyi performans alirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 24 Aralık 2016; 2:49:46 >
  • işlemci gereksinimi olan oyunlarda özelliklede 1080p çözünürlükte kullanılacaksa olması gerekenden düşük FPS ler alabilirsin, 1080p için kart alacaksan ya Rx 480 yada gtx 1060 gibi kartlara yönelmen gerek, 2,5k için kart alacaksanda herhangi 1 sıkıntı yaşama ihtimalin yok denebilir.
  • Yapmaz kardeş hayır olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize teşekkür ederim.İleriye dönük baktığım için bütçemi biraz zorlayıp i7 aldım.Sağolun tekrardan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.