Şimdi Ara

i5 6500 İLE GÜNCEL OYUNLARDA NEKADAR GİDİLİR ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güncel oyunlarda yetersiz kalabilir ama bu demek değil ki hiç oynanmaz, belki çoklu çekirdek yüklenen bf gibi oyunlarda drop yapabilir, onun dışında hikaye bazlı oyunlarda çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geleceği veya başka oyunları bilemem ama rdr2'yi net temiz 45-60 fps oynarsın

şehirde 45-50lere düşebilir ama donma ve stutter yaşamazsın. onun dışında da 60 fpsyi alır çatır çatır oynarsın

arkadaşım i3 8100 ile çatır çatır oynuyor bunun lamı cimi yok, dezenformasyona da gerek yok

grafik ayarlarını da xbox one x'e göre ayarla. sonra da arkana yaslan

isterseniz kendisini çağırayım gelsin anlatsın, işlemcisinin yanına gtx 1070 koymuş bi arkadaşımız (hatta bu konuda bana danıştı, bu işlemci bu oyunda iyi fps verebilir mi diye). ben de bizzat evet dedim. bizzat kendi denedi ve müptelası oldu, oynuyor sürekli. baş ağrıtıcı bir sorunu, oynatamaz bir hali olsaydı bu adam oynamazdı, bana da okkalı birkaç laf ederdi herhalde (şaka ediyorum hacı).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 30 Ocak 2020; 22:25:26 >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Çekirdek sayısının Rx580’e darboğaz yapması ile alakasını açıklar mısınız ? Herkes bir şeyler sallıyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVBACK -- 30 Ocak 2020; 22:24:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim arkadaşıma tekrardan

6500 işlemci ile devam et derim. i3-8100 ve GTX 1070 ile bu zamana kadar yaptığım testlerde Witcher 3, BF ve GTA 5'te darboğaz durumu gördüm 1070 ile. GTA'da GPU-CPU kullanımına bağlı bir optimizasyon sorunu var. Onu saymazsak diğer ikisi de FPS olarak çok büyük sıkıntı çıkarmadı. İkisinde de rahatlıkla oynadım oyunu.

İleride upgrade etmek şartıyla şu an için ekran kartını yükseltebilirsin. RDR2'de darboğaz yaşamadım hiç. GPU %97-99 civarı geziyor. CPU %70-80 arası. Valentine bölgesinde %90'ları görebiliyor sadece. O da sorun değil. Şu an için ekonomik olarak zor durumda kalmak istemiyorsan ekran kartı güncellemesi ile en azından 1-2 sene devam edersin.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    adamın ekran kartıyla bi derdi bile yok hacı. rx 580le yola devam ederim 6500 yeter mi demiş

konunun özeti bu. 1070'i rdr2de besleyebilen bir cpunun rx 580e darboğaz yapması, en azından rdr2 bazında, imkansız

ki 580 de zaten rdr2de tatmin edici 1080p xbox one x 60 fps tutturabilen bir gpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 30 Ocak 2020; 23:3:5 >
  • Ben ilk yorumu okudum ona göre konuşmuştum Ben bu konuda kendimi ikna ettim şahsen. Şu aşamada işlemcin ile devam et derim. İnternetten testlerine bak. Ben işlemciden yana hiç sorun yaşamadım bu zamana kadar.
  • Hocam ciddi misin sen?
    O işlemciyle lowda 40-50 fps oynatır.Rdr 2 i7 4.nesil k tipi işlemci istiyor 60 fps için.Bende i7 7700 hq işlemci var gtx 1050 medyumdan 40-45 fps alıyorum.Oyun zaten optimizasyon sorunlu.Patch çıkartıyorlar paso

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grafikleri fullediğin sürece bir derdin olmaz

• Ver overclocku o işlemciye biraz performansı artsın.

• Forumda çoğu kişi pro gamer olduğundan 600 hz monitör 4080ti ekran kartı falan kullandığından sizin işlemciniz çöp+leş ayrıca intel 4/4 çöpün karesi falan.
    Bf v gibi çok oyunculu FPS oyunlarında sorun çıkarabilir ama çoğu oyunda rx 580 ile gayet güzel kullanabilirsiniz.

• ben de Ocli 3570K kullanıyorum. 4/4 çekirdek artık çok oyunculu fps oyunlarda zorluyor. BF1 hiç oynayamıyorum neredeyse, Pubg de de 40 lara kdar drop yiyorum. kaldı ki rx570 ile daha iyi bir işlemci ile %100 kullanıma çıkıyor işlemci. senin işlemcinle daha zor olacaktır.
    https://cpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fcpu.userbenchmark.com%2FCompare%2FIntel-Core-i5-6400-vs-Intel-Core-i5-3570K%2F3512vs1316

Ekran kartını besleyip beslememesi oyuna bağlı. Her türlü hikaye tabanlı oyunu oynarsın. Fakat iş multiplayer'a gelince çarşı karışıyor. Min 4/8 gerekli.
    Fakat tekli ve 4lü çekirdekte hala idare eder.
    https://cpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fcpu.userbenchmark.com%2FCompare%2FIntel-Core-i5-6400-vs-AMD-Ryzen-5-1600%2F3512vs3919

• İ5 4670 ve R9 270x ile artık medium ayarlarda idare ediyor sistemim.Artik yeni sistem alacaklar en az 6 core CPU almalı.

• Bana kalırsa konusu bile acilmamali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://drive.google.com/file/d/1mKwx_DPhj61hpXIrsTinmh4DJ46nhQzH/view

bizzat kendimden 3.6 ghz 4/4 testi (i3 8100 = i5 7400 = i5 6500)

frametime grafikleri ve %1 değerleri de dahil edilmiştir. akıcı oyun oynandığı ve 45-60 fps arasında kaldığı görülmüştür (frametime grafikleri gayet düzgün ve akıcıdır)

ayarlar, xbox one x ayarları

keza test şehir bölgesinde yapılmış olup açık bölgelerde (ki oyunun %90ı buralarda geçer), 75-80 fps çok rahat bir şekilde görülebilmektedir. test sırasında sadece şehirde gezilmemiş, şehirde çatışma çıkarılmış, efekt sayısı arttırılmış, polisler spawnlanmış ve patlamalar gerçekleşmiştir. buna rağmen 4/4 konfigürasyon yüksek fpslerde durabilmiştir. kısacası 4/4 işlemci rdr2 için gayet yeterlidir. oyun keyfini baltalamalaz. süründürmez.

eyyorlamam bu kadar. siz hala teoride kalın, kağıt üzerinde konuşmaya devam edin. zaten bu konuda ahkam kesen çoğu kişinin oynadığı tek oyunun cinebench olduğunu bildiğimden çok şaşırmıyorum

(işbu mesajı sadece rdr2 özelinde attım. diğer oyunlar beni ilgilendirmiyor. ben rdr2yi tartışıyorum. antitezi olan varsa buyursun videolarla kanıtlarla gelsin. ben üzerime düşeni yaptım. hem TANIK, hem de KANIT getirdim. siz hiçbirini yapmadan ancak lafta kalıyorsunuz. bundan sonra tanık ya da kanıt getirmeyenle bu rdr2 konusu üzerinde muhattap olmam, biline)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 31 Ocak 2020; 16:42:11 >

• madem 4 çekirdek yetersiz ben nasıl 2500k ile SHADOW TR,CONTROL,PAYBACK,FH4,A PLAGUE TALE,STAR WARS JEDI oynayabiliyorum?
    9700kya çöp diyen de sizsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madnessisme -- 4 Şubat 2020; 10:7:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madnessisme

madem 4 çekirdek yetersiz ben nasıl 2500k ile SHADOW TR,CONTROL,PAYBACK,FH4,A PLAGUE TALE,STAR WARS JEDI oynayabiliyorum?
    9700kya çöp diyen de sizsiniz
    O da birşey mi, 9700K - 9900K - 10900K'ya ölü doğdu diyen var bu forumda.

4790K ile oyun oynanmaz diyenleri gördüm ben.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.