Şimdi Ara

i5 6500 ile gtx1080 darboğaz yapar mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ya tabi sonucta 1080 den bahsediyoruz ufak bir darboğaz olacaktır ama bu seni etkilemez bu yüzden alıcaksan almamazlık yapma :)
  • aslında en mantıklısı hiç kasaya dokunmadan ips 2k 60hz bir monitör almak olabilir. 2x ya da 4x msaa açıp güzel güzel oynarsınız. mesela bu monitör.

http://www.hepsiburada.com/asus-vx24ah-23-8-5ms-analog-2xhdmi-full-hd-ips-monitor-p-BD804461?magaza=H%C4%B1zl%C4%B1Market&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.42.4

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

O is oyle olmuyor. Cok ucuk bir fark varsa oyunda anlik donmalar gormeye basliyorsunuz. Ayrica yazik degil ni? Ekran karti 120 fps veriyor sen yarisini gorebiliyorsun. Israf yani.

Monitor değiştirmicekse hiç bir problem olmaz.60 fps yi zaten verecek ultra ayar ve MSAA en az 4x açtığını kabul ediyorum.Ancak 120 hz yada 144 hz ise darboğazı hisseder.O fpslere işlemci yetmiyeceği için.Anlık donma felan da olmuyor.İ5 4570 ile gtx1070 kullanıyorum ben evet darboğaz var ancak zaten 60 fps %99 alıyorum.Yani 80 alacak ken 70 alıyorum ama zaten monitor 60 herz ee yani darboğazdan bana ne. Tamamen single player için konuştum.İsraf konusu ayrı bi komedi zaten dsr ile 4k yapsın yok olmazsa 3 sene takılsın ultrada her sene fps si dusecek zaten.Bu mantığa gore ileriye donuk almış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 20 Mart 2017; 20:46:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farklı gorusler var, ben en iyisi takıp deneyim gece :)

• Stock hızda kullanacaksanız kesinlikle yapar.
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    Tamam da bunun hz ile ilgisi yok ki. 144 hz monitorle de 2k cozunurluk + 2x msaa ile 60 fps de oynarsin yani. Ki darbogaz da olmaz.

• Msaa txaa ayarlarina yuklen gayet güzel fpslerde oynarsin. Yalnız monitör 60 hz ise yazık olur valla. Bir an önce yuksek hz li monitör al eğer yoksa. Hele birde 2k 144 hz alirsan 10 numara olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ5 işlemciye gtx 1080 almak doğru olmamış ama ucuza bulup almışsınız.Bir süre kullanın ikinci elden i7 bulun ve alın çünkü gtx 1080 kartını i7 işlemciler bile 1080p de darboğaz yaptırabiliyor.Çünkü gtx 1080 ekran kartı 1080p de tam yüke girmiyor ya da yüke girmesine işlemciler yetişemiyor onun için dsr aktif edip 1.78x seçin ve 2k aktif edin.
  • dakika 1, gol 1 😂 ekran kartı kasaya sığmadı. halbuki gtx980, r9 280-285 kullandım bu kasada. gece usenmezsem uzay montaj deneme yapacağım.

• Quartamin kullanıcısına yanıt
    Test edebildin mi ?

Görüşlerini paylaşabilirmisin ?
  • 4k yaptım, gayet akıcı. gözle görülen bir darboğaz yok ama yazılım ile test etmeni isterseniz gece bakarım. gta5, metal gear solid, ryse, rainbow six ile denedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quartamin

4k yaptım, gayet akıcı. gözle görülen bir darboğaz yok ama yazılım ile test etmeni isterseniz gece bakarım. gta5, metal gear solid, ryse, rainbow six ile denedim.
    darboğaz yada başka sıkıntı varmı hocam ona göre ekran kartı alacağım, acil cevap bekliyorum
  • hocam çok oldu sistem değişeli ama bariz şekilde yetersiz kalıyordu işlemci.

• 4k'da bile darboğaz oluyor XD

o derece dandik işlemciler bu 4 çekirdekler.

(6500 taş çatlasa %5-10 öndedir)

bu tabii 1080ti ama...

sonuç olarak işlemci hiçbir şekilde 35 40 fps gibi KOMİK bir render değerini geçemiyor... nefesi yetmiyor. 4kda 35 40 fps'yi gtx 1070 bile verir bu oyunda.... ama 4/4 işlemcile veremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 20 Eylül 2019; 6:46:21 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.