Şimdi Ara

i5 4670k & i5 3570 K ? bugün alınacak acil cevap bekliyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iki farklı işlemci ve anakart ikilisi arasında kararsız kaldım bu akşam vatandan alacağım yardımlarınızı bekliyorum.

1. işlemci --> i5 3570k 559 TL
    Anakart --> MSI Z77A-G43 Intel Z77 228 TL

Toplam= 787 TL

2. İşlemci --> i5 4670k 616 TL
    Anakart --> MSI Z87-G43 Intel Z87 326 TL

Toplam= 942 TL

Aradaki 155 TL lik fiyat farkına 4670 K almak değer mi ? Yardımlarınızı acil olarak bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 6 Eylül 2013; 16:56:36 >

• Çarpanı açık işlemci için o anakartlar düşük kalır, tam anlamıyla o.c yapman zor olur, üst modellere bakman lazım.

İki işlemci arasındaki farkı ancak kullanım amacına göre değerlendirebilirsin, oyun amaçlı bir sistem için fazladan fiyat farkı vermeye değmez.
  • Hocam, önerinizi göz önünde bulundururarak asus z87 A ananakartla birlikte 4670k işlemciyi seçmiş bulunmaktayım. İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4670k alana kadar 3770 yada 4770 alabilridin aslında
  • @TheJudgé bütçe olarak biraz sınırları zorladım. Başta fx 8320 düşünüyordum, almışken bütçeyi olabildiğince zorlayarak biraz daha iyisi olsun, daha uzun ömürlü olur dedim; 4670k yi seçtim.
  • Ölü sokete yatırım yapmayın. 2. Seçenekteki anakart ve işlemci'yi almalisin.

• Hocam 2. seçenek cuma günü alınmıştır zaten. :)

@emou

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 9 Eylül 2013; 21:34:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreams41

Hocam 2. seçenek cuma günü alınmıştır zaten. :)

@emou

Pardon hocam hayirli olsun. Ben konuyu okumadan atladım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.