Şimdi Ara

i5 4460 için hangi ekran kartını alayım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Darboğaz olması ya da dewamlı düşüp artması ekran kartına zarar vermez gtx 1660 güzel kart ancak fiyat yüksek ilerisi için derken makinayı değiştiricekseniz o fiyata 1660 ti bulunur onu almak daha mantıklı bu rakam cok uzun süre daha bu makina kullanılıxaksa rx 570 + 8 gb ram ile daha ucuza yuksek performans alırsınız rx 590 bakma bile cok güç cekmekte rx 570 ideal sistemine ona da max 950 tl falan ver çift fanlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-Webb

Darboğaz olması ya da dewamlı düşüp artması ekran kartına zarar vermez gtx 1660 güzel kart ancak fiyat yüksek ilerisi için derken makinayı değiştiricekseniz o fiyata 1660 ti bulunur onu almak daha mantıklı bu rakam cok uzun süre daha bu makina kullanılıxaksa rx 570 + 8 gb ram ile daha ucuza yuksek performans alırsınız rx 590 bakma bile cok güç cekmekte rx 570 ideal sistemine ona da max 950 tl falan ver çift fanlı olsun
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rx570-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

Asus rog strix 570 var ,980 liraya . Bunu alsam 3-4 yıl idare eder mi diyorsun . Sonrada yeni sistem dizerim.RX 580 a ne diyorsun ?

• Asus kartlarda sorun olduğu solenmekte rx serisinde genel olarak saphire marka önerilmekte nitro plus serileri genelde iyimiş nvidia ak diyecem ama orda kartlar pahalı ama rx serisine göre daha stabil bu arada güç kaynağın nasıl 350w standart bi güç kaynağın varsa rx serisine yetmez en ideali bu durumda gtx 1650 olur 1050 ti biraz daha önde bi kart güç girişi yok

• quote:

Asus kartlarda sorun olduğu solenmekte rx serisinde genel olarak saphire marka önerilmekte nitro plus serileri genelde iyimiş nvidia ak diyecem ama orda kartlar pahalı ama rx serisine göre daha stabil bu arada güç kaynağın nasıl 350w standart bi güç kaynağın varsa rx serisine yetmez en ideali bu durumda gtx 1650 olur 1050 ti biraz daha önde bi kart güç girişi yok
    750w power
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rx580-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html#yorumlar

Ya bu kart cok hosuma gıttı bunu alacam sanırım, cok sessız ve serın imiş ve cok güzel gözüküyor
  • rx 580 ile kullanıyorum far cry 5, gta 5 gibi cpu isteyen açık dünya oyunlarında anlık fps düşüşleri yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

rx 580 ile kullanıyorum far cry 5, gta 5 gibi cpu isteyen açık dünya oyunlarında anlık fps düşüşleri yaşıyorum.
    Genel olarak nasıl rx 570 e göre daha çok FPS verir mi ? Fps drop oluyor mu ? Son olarak sizde ki hangi model sıcaklık değerleri nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibra012 -- 20 Eylül 2019; 23:55:0 >
  • sakın alma o kartı 1500 tl yı gozden cıkarıyosan kesinlikle gtx 1660 ya da 1660 ti gibi kartlara bak tamam kart çok yakışıklı ama seni yanıltır rx 570 le arasında max. yüzde 15 performans farkı var rx 570 işini fazla fazla görecek 1000 tl altı çözümler de rx 570 saphire nitro plus bak başka da kart bakma amd ekran kartı alacaksan biraz sesli çalışmakta amd kartlar 1500 üstüne cıkıcam diyosan tartışmasız gtx serisi bak indirimlerle 1660 olanı asus alma 1650tl civarına 1660ti de 1850 gibi alabilirsin 1660 ya da ti modelini önermemin nedeni makınayı değiştirme ihtimalim var dediğin için 2-3 sene daha ellemem diyosan rx 570 al 950 tl den fazla werme işi bitir daha ne diyim sana:)
  • quote:

sakın alma o kartı 1500 tl yı gozden cıkarıyosan kesinlikle gtx 1660 ya da 1660 ti gibi kartlara bak tamam kart çok yakışıklı ama seni yanıltır rx 570 le arasında max. yüzde 15 performans farkı var rx 570 işini fazla fazla görecek 1000 tl altı çözümler de rx 570 saphire nitro plus bak başka da kart bakma amd ekran kartı alacaksan biraz sesli çalışmakta amd kartlar 1500 üstüne cıkıcam diyosan tartışmasız gtx serisi bak indirimlerle 1660 olanı asus alma 1650tl civarına 1660ti de 1850 gibi alabilirsin 1660 ya da ti modelini önermemin nedeni makınayı değiştirme ihtimalim var dediğin için 2-3 sene daha ellemem diyosan rx 570 al 950 tl den fazla werme işi bitir daha ne diyim sana:)
    Birkaç tane 1660 var ama Asus modeli dual , sakın almayın diyorlar MSI geforce GTX 1660 gaming var ama oda 1790 lira biraz tuzlu geliyor Ama dediğiniz gibi 1500 e çıktıktan sonra 300 daha ver MSI gaming 1660 al daha mantıklı ama darboğaz ne kadar olur ondan korkuyorum.Son olarak 1440 liraya Sapphire nitro 590 se önerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibra012 -- 21 Eylül 2019; 0:10:14 >
  • kardeşim elinde ki sistemi kullanacaksan uzun süre rx 570 senin işlemcinle ideal çalışır o kartı araştır genel olarak rx serisi biraz sıcak ve fanları ses yapmakta cok sorun değilse senin için amd kanadın da bakacağın tek kart rx 570 olsun unutma diğer bütün amd kartları ele rx590 zaten deli gibi güç çeken saçma sapan bi kart rx 580 de 570 in az önün de yüzde 15 gibi cok da güç tüketmekte nvidia kanadın da gtx 6gb 1060 da güzel bi çözüm ama pahalı gtx 1660 serisin de asus berbat strix hariç o da cok pahalı salla msı kartları güzek gtx 1660 serisinde dediğim gibi bu makınayla dewam edeceksen rx570 al geç illa nvidia olacak diyosan orda işler karışmakta 1060 serisi cok pahalı 1660 serisini elersek gtx 1650 el desem performansı cok iç açıcı değil 1050ti den yüzde 15 gibi önde tx 570 in gerisinde kalmakta ve daha pahalı amd diyosan rx 570 nitro plus al öle de cok para bayılma rx serisiyle ilgili tek sıkıntı forumda da rastlarsın biraz fazla konu açılmakta watman sorunları falan filan cok sıcak bakmıyorum ben rx serisine
  • ibra012 kullanıcısına yanıt
    Asus rog strix modeli kendim fan ayarı yaptım max 66-67 derece görüyor gpu. Fps düşüşü dediğim gibi cpu isteyen oyunlarda drop yiyorum özellikle fps' yi sabitlemezsek oyun zevkini baltalıyor bu durum. Cpu çok rahat %100ü görüyor aynı esnada gpu %50-60 kullanılıyor.
    Tabi bu durum her oyunda yaşanmıyor cpu yükü isteyen oyunlarda sıkıntı yaşıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bolson50

Vatan'da 1660 liraya GTX 1660 Ventus modeli var:

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1660-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr6-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html
    Ventus modeli armor ve gaming sürümüne göre nasıl 100-200 tl fark değer mi ? Son olarak 1560 liraya zotac surumu var fiyat aynı sayılır zotac amp mi msi ventus mu ? Bunlardan birini alacam artık amd rx serısınden vazgectim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.