Şimdi Ara

i5 3570K mı FX 8350 mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yakında çok çekirdekli uyguluma oyun gelince i5-3570k ne yapacak bilemiyorum.
  • Neyi tartışıyoruz ki, tabi ki 8 tokmak AMD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.Aksel

Render'da Fx8350, 3770K ile kapışır.
    3570K diyen arkadaşlar, oyun için değil, render alınacak yazılmış ilk mesajda.

Konu sahibi arkadaş, Fx8350 ya da i7 3770K alın.

Birde evo 212s yada h100i taktinmi flight mode: on :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok farkedeceğini düşünmüyorum ama i3570k da OC ile render hızlanıyor yeterince
  • Oc performansı ve f/p işin içine girince 8350 tabiki inkâr edilemez

• safkan guc ıstıyorsanız tabıkı tartısmasız 3570k..amd fx 8350 mısal 4 modul modul basına 2 cekırdek mevcut..bu modullerı tam verımle kullanan oyunlarda guzel performans verıyor fx serısı..4 cekırdege kadar destegı olan oyunlarda ıntel ıslemcılerı fx serısınden 2 kattan fazla performans vermekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

safkan guc ıstıyorsanız tabıkı tartısmasız 3570k..amd fx 8350 mısal 4 modul modul basına 2 cekırdek mevcut..bu modullerı tam verımle kullanan oyunlarda guzel performans verıyor fx serısı..4 cekırdege kadar destegı olan oyunlarda ıntel ıslemcılerı fx serısınden 2 kattan fazla performans vermekte..

Haklısın ama olay ileriye yatırım yapmak. 8350'nin son model olması ve ileride çekirdek sayısının daha önemli hale gelicek olması 8350'yi daha albenili yapıyor ki fiyatı cabası. Tabi 3770k ile yarıştırılamaz. Aradaki fiyat uçurumu olmasa

• quote:

Orijinalden alıntı: ENCHANTER

Farklı uygulamalar için farklı yorumlar yapmak mümkündür. Kullanım amacınız video render işlemleri olduğundan, multi threaded uygulamalarda daha performanslı Fx-8350 iyi bir seçenektir. Tam yük altında AMD işlemcinin 100watt daha fazla güç harcadığını düşünürseniz, yaklaşık 40saat kullanım sonrası 1TL fazladan elektrik tüketecektir. Render işlemlerini daha kısa sürede tamamlamanın sağlayacağı faydalar düşünülürse, son derece komik bir kıyaslama olur.

100w fazladan ha? biraz daha sallasaydin. Arada max 40-50w oynar. 25w 1 ayda 1,5tl fark ettiriyor. PC her gun 12 saat acik kalirsa ki herkes 12 saat acik birakmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_mod

quote:

Farklı uygulamalar için farklı yorumlar yapmak mümkündür. Kullanım amacınız video render işlemleri olduğundan, multi threaded uygulamalarda daha performanslı Fx-8350 iyi bir seçenektir. Tam yük altında AMD işlemcinin 100watt daha fazla güç harcadığını düşünürseniz, yaklaşık 40saat kullanım sonrası 1TL fazladan elektrik tüketecektir. Render işlemlerini daha kısa sürede tamamlamanın sağlayacağı faydalar düşünülürse, son derece komik bir kıyaslama olur.

100w fazladan ha? biraz daha sallasaydin. Arada max 40-50w oynar. 25w 1 ayda 1,5tl fark ettiriyor. PC her gun 12 saat acik kalirsa ki herkes 12 saat acik birakmiyor

http://forum.donanimhaber.com/m_73723987/tm.htm

Elektriğin kWh fiyatını bütün vergiler dahil 25krş kabul ederek yapılmış hesaplamadır. 25watt günde 12saat, bir ayda 2,25TL tutuyor bu hesaba göre. Elli kuruş aşağısı yukarısı önemli değil ama sen benim salladıklarımı yakalama telaşına niye düştün orasını anlayamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_mod

quote:

Tam yükte 100 watt kadar fark var,testleri biraz inceleyim derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MYPC_

Bir sistem toplamak istiyorum işlemci konusunda ikisininde fiyatları benzer olduğu için 3570k ve 8350 arasında kaldım video renderlarken hangisi daha uygun olur?

Muhtemelen oyun oynayacaksın, o yüzden i5 3570K yeterlidir, hatta overclock vs de gerekmez, 3570 alabilirsin, 3570"K" ya gerek yok.
  • ağır ekran kartın varsa oyunlarda güçlü kartları en iyi 3570K 3770K doyurur.. AMD nin son 8350 CPU su illaki FPS sıkıntısı çektir bu kartlara (MIN FPS).. benchmarkları arat googleda görürsün..

Sadece crysis 3 te 3570K yakalamyı başarmıştır oda 3-4 tane test varsa ya birinde 2 si eşit ya da biri ötekini 1-2 fps ile geçiyor.. benim paylaştığım SS lerde var crysis 3 işlemci ana konusunda.

genel olarak 3570K performansını 8350 ye bas bas kanıtlamış bir CPU dur.. 1.2V civarlarındad 4.5 GHz OC olur ve oyuncuların ortalama 3570K yı kullandığı hızdır 4.5 GHz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 9 Nisan 2013; 0:16:37 >
  • Tamam o zaman işlemci 8350 olacak.Şimdi de anakart sorunu var MSI in 970A-G46 modeli güzel görünüyor ekran kartı olarakta bunu alacağım

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11196-19-20g-hd7950-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65316

ama anakart konusunda yine kararsızım ileride sistemi upgrade edeceğim için ona göre bir tavsiye verirseniz fena olmaz.Bütçem 2000 lira.Monitör dahil değil.

• MSI 990XA GD55 anakart
    AMD Fx-8350 işlemci
    Sapphire HD7950 ekran kartı
    Seagate Barracuda 1TB 64MB HDD
    Gskill Ripjawsx 16GB (2x8GB) 1600Mhz. CL9 RAM
    Corsair 300R 600watt Kasa
    Vatan Bilgisayar indirimli fiyatlarla 2.000TL civarı
  • quote:

Bir sistem toplamak istiyorum işlemci konusunda ikisininde fiyatları benzer olduğu için 3570k ve 8350 arasında kaldım video renderlarken hangisi daha uygun olur?

Bende ikisi arasında kalmıştım FX 8350 aldım arkadaşda i5 3570K aldı. Arada farkı anlıyamassın bile.. İyi bir sabit disk ile farkı açabilirsin hatta. SSD ve FX 8350 uçar uçar..
    Buda videom;

http://www.youtube.com/watch?v=Jf9QXoS6O-I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 16 Nisan 2013; 20:50:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

quote:

Bende ikisi arasında kalmıştım FX 8350 aldım arkadaşda i5 3570K aldı. Arada farkı anlıyamassın bile.. İyi bir sabit disk ile farkı açabilirsin hatta. SSD ve FX 8350 uçar uçar..
    Buda videom;

http://www.youtube.com/watch?v=Jf9QXoS6O-I

Bitmiş savaşı yeniden başlatmışsın be kardeşim. İşlemci performans farkı bu seviyelerde profesyonel kullanıcılar hariç anlaşılması çok zor zaten. Bu yüzden fiyat olarak amd almak daha mantıklı

• FX 8350 tamam kapatın konuyu
  • Ha bu arada FX 8350 alınacaksa Stok fanı önermiyorum. Takması bir dert onu geçtim fan çok hızlı çalıştığı için rahatsız ediyor çok. Yanında ayrı bir işlemci soğutucusu alın derim ben.
  • FX-8350

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedpla -- 17 Nisan 2013; 7:11:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.